Jeden život s filmem

Vyprávění o svém životě ve světě filmu, doprovází i řada dokumentárních fotek,inteligentní zpoveď filmového "Pacínka", pana Šmídy, ve své době významnho představitele úspěšné československé filmové tvorby.

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48833/jeden-zivot-s-filmem-48833.jpg 2.54
Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

topipig
30.06.2016

Bohumila Šmídu jsem si velmi oblíbil jako herce, zejména jako kasaře Šestáka ve filmu Kde alibi nestačí a jako podvodníčka Pacínka ve filmech Nahá pastýřka a Rakev ve snu viděti. Tahle kniha pana Šmídu přibližuje hlavně jako vedoucího skupiny, která se podílela na výrobě československých filmů od konce Druhé světové války. Vzpomínková kniha obsahuje spoustu zajímavých informací a pro člověka, který se více věnuje československé kinematografii je velmi cenná a poučná. Jediná věc mě na Bohumilovi Šmídovi dost vadila (neměl jsem o tom ani ponětí) a to, že byl zapřísáhlý komunista a v knize se s tím nějak netajil. Vyzdvihoval filmy, které s uměním měly pramálo společného a pomlouval naopak filmy, které pak brzy končily v trezoru. Rozhodně ale zajímavý pohled člověka pod pokličku filmového zákulisí, ve kterém prožil prakticky celý svůj život.