Jeden za druhým

Jeden za druhým https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2432 583

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

katallinka
28.03.2022 5 z 5

Myslela jsem si, že mě autorův styl už nepřekvapí, že jsem si možná zvykla. Ale tentokrát to bylo hrozné, u čtení mi bylo hrozně zle a musela jsem si dávat často pauzy. Vraždy v autorových dílech jsou vždy děsivé. Nicméně tentokrát jsem si uvědomila, jak děsivou sílu má internet a znuděná společnost.

Mayaotzin
27.03.2022 5 z 5

Člověk by se o Roberta i bál :-)
Opět nechutné vraždy, opět velmi brutální, ale pořád velmi čtivé. Klobouček, pane Carter :-) a vzhůru na 6.

heavy66
27.03.2022 5 z 5

Jeden za druhým, to je středověk kombinovaný s internetovou reality show, román tradičně ohavný, krvavý, napínavý, v kulisách Los Angeles. Plus nevyužitý potenciál některých dobře napsaných vedlejších postav.
Po přečtení by mě zajímalo, jak na carterovky reagují běžní občané L.A.? Já bych se dávno odstěhoval na místo, které není v hledáčku posedlých spisovatelů detektivních románů!
Nesleduju Výměnu manželek, nemám účet na Fejsbúku, ŤikŤaku ani Instagramu. Jenom občas otravuju kyberprostor komentáři na Databázi knih. Pokud někoho z vás naštvaly, omlouvám se, dejte mi šanci je vysvětlit, fakt to nemusíte dělat!

katka134
11.03.2022 5 z 5

Opět velmi nechutné vraždy, ale zápletka skvělá a nejnapínavější byl závěr.

olívoil
11.03.2022 5 z 5

Nestvůry, které si neváží lidských životů............nestvůry, které rozhodují o tom, zda naprosto pro ně neznámý člověk bude žít, či nikoli...........opět skvěle napsaný příběh, ale toto mi na příběhu nesmírně vadilo

Ejv
27.02.2022 5 z 5

Bomba!
Opravdu stačí jedno slovo.. Bomba! Možná se budu opakovat, ale opravdu mě kniha opět pohltila a četla jsem jedním dechem.. Doporučuju dál! :) A chystám se na další díl!

zandu
26.01.2022 4 z 5

Mé druhé hodnocení: poté, co jsem knihu asi v půlce odložila, protože jsem se nějak nemohla pořádně ponořit do děje, mi to po pár dnech nedalo a ke knize jsem se vrátila. Po půlce vše nabralo grády a já se pro změnu nemohla odtrhnout. Takže svůj předchozí komentář a hodnocení napravuji.
Bylo to šílené.

Avila
25.01.2022 5 z 5

Opět neskutečná jízda a napětí... které provázelo celou knihu...
Carter nezklamal a vymyslel originální zápletku, potažmo způsoby mučení obětí , vraha a jeho motiv. Autor vždy překvapí a já už se těším na další pokračování série a jsem zvědavá jak to bude dál s mou oblíbenou dvojicí detektivů....

davidurban1973
22.01.2022 5 z 5

Další vynikající a hodně drsný případ. Autor se tentokrat s popisem smrti překonal, až z toho mrazilo. Akce a napětí až do konce. Perfektní jako vždy a jsem zvědav na další díl série.

zandu
22.01.2022 4 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky Sgjoli. Knihu jsem zatím nedočetla a ani si nejsem jista, zda dočtu. Carterovo knihy mám ráda, brutalitu beru jako normální součást jeho knih, ale začínají mi vadit opakující se věci - kde pracuje, insomnie... Chápu, že je to nutné kvůli čtenářům, kteří čtou jeho knihy náhodně, ale pro mě, která je čte postupně za sebou (byť s velkými prodlevami-neumím se představit číst jednu knihu za druhou) to začíná být trochu otravné. A popravdě ani nevím, zda se mi chce ve čtení pokračovat, nedokážu se do děje ponořit. A tak nějak je mi i jedno, jak tato dopadne. Možná ji nechám chvilku stranou a za pár dní se k ní vrátím. Uvidíme.

Lída27
20.01.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha,přečtená za pár dní.Napínavé až do konce,Pro slabé povahy tato kniha moc není.

marekB78
18.01.2022 5 z 5

Hned od prvních stránek vás vtáhne do děje a nepustí až do konce.

Dédečko75
18.01.2022 5 z 5

Jsem nadšený z téhle série, napínavý od začátku do konce

Smiley96
18.01.2022 5 z 5

Abych uronila slzu u takového typu knih? To už se mi dlouho nestalo. Další super jízda, tady se prostě nedá nic vytknout.

Anna479
17.01.2022 4 z 5

Chris Carter je opět ve hře. Předchozí díl jsem hodnotila poměrně nízko, ale tady musím opět nahoru.
Sice jsem opět pár řádek a odstavců přeskočila a kapitánka Barbara Blakeová mi stále leze na nervy, ale jinak to byla pecka. Absolutně nepředvídatelný závěr a vrah. A celá myšlenky knihy? Z toho mám husí kůži. A v dnešní době, to bude ještě mnohem horší, než v roce 2013, kdy kniha vyšla v originále.
Myslím, že tohle stojí za přečtení i pro ty, co jinak sérii číst nechtějí.

pupopony
05.01.2022 5 z 5

Nemohl jsem se odtrhnout od knihy !

Janík511
23.12.2021 5 z 5

Opět další drsný případ. Chvíli si musím dát pauzu a pak si přečtu následující knihu.

LussyP
22.12.2021 5 z 5

Wow. Tohle byla naprostá pecka. Naprosto strhující a odporný obraz... Čeho? Vraha? A nebo společnosti?

Vždycky existuje možnost volby, to říká každý. Ale je tomu tak? A co rozhodnutí jiných lidí, která navždy ovlivní váš život?

Každý díl je lepší a lepší, doporučuji všemi 10.

pch1976
21.12.2021 3 z 5

Píše dobře. Napínavé, jen moc brutální. Trochu zvláštní, že vraha odhalí najednou,že mu to sepne....bez nějakých úvah nebo vodítek.

cipperka
17.12.2021 5 z 5