Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1053 256

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Lelaqu
30.07.2018 3 z 5

Tahle kniha mě překvapila, ale zároveň i bohužel zklamala.
Začnu asi u autorčina stylu psaní, který nebyl špatný, ale je zde vidět, že to je autorčina prvotina. Postavy byly totální klišé, ale je to ten tip, ke kterému se rádi občas vracíte. Co se týče děje, byl také celkem předvídatelný, ale konec měl zajímavé rozuzlení, jen je škoda, že se něco pořádného stalo až někde na nějakých posledních 90-80 stránkách. Nejvíc mě, ale určitě zklamal epilog, je YA, takže jsem to měla čekat, ale i tak se tomu autorka měla vyvarovat.
Jeden z nás lže je určitě úžasná a suprová knížka pro všechny co young adult literaturu mají rádi, ale já sama za sebe díky téhle knize udělala definitivní rozhodnutí, se kterým jsem si pohrávala už delší dobu, young adult už číst nebudu a důvod proč to tu zmiňuji je ten, abych varovala ostatní, co mají radši "normální" thrillery.
Tahle knížka určitě okouzlí jiné čtenáře a i já jí za sebe pro všechny milovníky YA literatury moc doporučuji!

Noshelfcontrol
23.07.2018 5 z 5

Líbilo se mi přirovnaní zmíněné níže v komentáři. Jeden z nás lže by se opravdu dalo definovat jako kombinace Breakfast Club, Gossip Girl a Pretty Little Liars. Nikoho nekopíruji.
Ano, postavy a jejich tzv. nálepky se mohou zdát klišé, ale to byl v první řadě účel. Složení typu: nerdka, rebel, sportovec a princezna. Kde tohle dnes nevidíte že? Zároveň to má být ale narážka na to, jak si dnešní mladá generace dává navzájem tyto "nálepky". Kniha poukazuje na více věcí, jako například šikana, deprese, sebevražda, psychopatie, pomluvy, narušení soukromí, ne úplně vhodna výchova a takhle bych mohla pokračovat dále. Chci tím říct, že každý z nás by si v knize nejspíše našel něco v čem se uvidí.

Byla jsem také zvědavá jak dopadne thriller+young adult. Výsledek? Podle mě naprosto super. Napínavé, dojemné, vtipné. Vždy když přišel nějaký zvrat, ani jsem si nevšimla jak mi spadla čelist (což muselo na všech těch veřejných místech kde jsem knihu četla, vypadat skvěle :DD)

Byla jsem přesvědčená, že to udělal někdo z Bayviewské čtyřky (asi špatně napsané, nevadí), nebudu ale říkat koho jsem podezírala :D

Ke konci se mi už ani upřímně nechtělo číst. Ale ne proto, že by mě kniha nebavila. Prostě jsem nechtěla konec. Strašně jsem si užívala její čtení. A doufám, že ta kniha po které sahám teď mě také nebude chtít pustit.:DD

P. S. Shodou okolností tam také půjde o Simona :D

Mišule_11
07.07.2018

Knížka je zajímavá už svojí anotací, ale když se člověk ponoří více do děje, vtáhne ho to a už nepustí, dokud se nedostane na konec knihy..! :) Ze spolužáků, kteří se jen někdy vzájemně potkávali na školním pozemku jsou rázem kamarádi a spojenci, aby našli vraha, který zabil Simona. Ale podezřelý je každý z nich, dokonce i učitel, který je nechal po škole..! :) Děj mě bavil, přečetl se samo a se svým tipem až do konce, jsem byla úplně vedle..:)

domino1701
05.07.2018 5 z 5

Velmi dobrá prvotina autorky, více takových knížek :).

ZNellyZ
05.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila hned z několika důvodů:
1) Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Kniha mě nechávala v napětí po celou dobu.
2)Vývoj některých postav.
3)Závěr knihy podle mého přání.

Celkově byla kniha hodně čtivá a nevadilo mi ani střídání pohledů.

pixiepickpocket
26.06.2018 4 z 5

Přestože YA literaturu už příliš nevyhledávám (nejsem cílová skupina), tohle byla skvělá volba. Autorka pracuje s mnoha zajímavými tématy - šikana, vydírání, homosexualita... Vždy, když o šikaně čtu, říkám si, proč jsme na sebe tak zlí? Proč máme pořád potřebu mezi sebou nezdravě soutěžit a jeden nad druhého se povyšovat? Být lepší než ostatní? Proč je jednotlivec víc než celek? Proč nemůžeme jen žít a nechat druhé žít? Děj plynul velice rychle. Koncept čtyř vypravěčů se mi velmi líbil a poskytoval možnost nahlédnout do života všech hlavních hrdinů. Zajímavé bylo také pozorovat vývoj vztahů mezi všemi zúčastněnými. Palec nahoru za povedenou ilustraci obálky.

SarahRoyalAss
12.06.2018 5 z 5

Tohle mě extra bavilo, bez keců.
Bavilo mě sledovat životy 4 úplně odlišných lidí a zajímalo mě, jak se s tím vším popasují. Všechny postavy jsem si oblíbila a žádná kapitola mi nenudila. Obzvlášť mě bavila Addy a Cooper. Kolikrát mě zabolelo, jak se knížka věnuje šikaně a jak moc je to reálné a aktuální.
Je to čtivé, napínavé a udrží to váš zadek vzhůru klidně do 5 ráno. Doporučuji!

caroline.aiko
12.06.2018 4 z 5

Jako jednoduchá četba mi přišla geniální, avšak příběh a jeho rozuzlení mi přišlo předvídatelné. Hlavní postavy mi byly simpatické, ale někdy se na svojí situaci chovali dost hloupě a někdy jsem se i zasmála nad blbostí, kterou udělaly. Jinak jsem s příběhem neměla žádný problém a mezi složitějšími knihami mi přijde ideální na odreagování..

Bookgirl
12.06.2018 5 z 5

I když jsem tak nějak celkem od začátku věděla (tušila) jak to dopadne, bylo tam hodně věcí které jsem nečekala. Všechny postavy jsem měla ráda a bylo fajn, jak se vyvíjely. Na začátku bylo vyšetřování trošku o ničem a pořád se opakovalo. Pak už měla kniha spád a užívala jsem si ji. Takže za mě naprosto skvělá knížka s napětím a takovou celkem aww romantickou zápletkou, která skončila na můj vkus až moc otevřeně.♥

Veronika33
24.05.2018 5 z 5

Kniha sa mi neskutočne dobre čítala, bola pútavá, prekvapujúca, dobrý príbeh. Určite si ju ešte niekedy prečítam.

Attia
21.05.2018 4 z 5

Škoda překombinovanosti - vypravování ze 4 pohledů se autorce trochu vymklo z rukou, také nevybalancovala poměr v dějovosti - dlouho se nic nedělo, pak se situace bleskurychle vyřešila. Ale jinak zápletka velice zajímavá, příběh podaný ve stylu show, proč ne?

wildXchos
13.05.2018 4 z 5

Tak od poloviny jsem tušil, jak to celé dopadne. Sice jsem si nebyl jistý, ale jinak by to prostě nedávalo smysl. Pohled různých postav byl skvělý, nebylo to zmatené, i když jsem se toho ze začátku bál. Postavy, které působili jako typičtí teenageři, nebyli takový, jak ze začátku vypadali. Bylo vidět jaký vliv má na lidi v tomto věku okolí a rodina. Taky byl zábavně pojatý romantický život postav a i téma homosexuality.

Analady
01.05.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale jelikož je psaná podobným stylem jako kniha Stačí jen chtít tzn. střídání příběhů různých osob, které jsou vzájemně propojené, nevyhnu se srovnání a tato kniha tak vyjde jako průměr, který nenadchne, ani neurazí.

pája007
29.04.2018

kniha mě bavila, postavy byly hezky propracované, za mě spokojenost

Alien.
24.04.2018 4 z 5

Dobře se četla, zajímavé zápletky.

Glimmer
23.04.2018 5 z 5

Musím říct, že to po dlouhé době byla kniha, která mě opravdu vtáhla do děje. Vyprávění z pohledu více postav mi naprosto vyhovovalo. Stále se ukazovaly další nové zkutečnosti, pořád jsem uvažovala, kdo je vrah, a má podezření se neustále s vývojem děje měnila. Asi v půlce knihy jsem sice už tušila, ale i přesto jsem nepřestávala hltat každé slovo. Do konce jsem čekala, zda je můj tip správný, nebo ne.
V průběhu vyprávění autorka také naráží na mnohé problémy středoškoláků a vliv společnosti a rodičů týkající se jistých předsudků a předpokladů. Ano, je pravda, že kolikrát je děj snadno předvídatelný a je to jedno klišé za druhým, ale zároveň to je velmi čtivě napsané a donutí čtenáře nepřestávat číst.
Ve zkratce, sice to není úplně nic převratně nového, ale za mě super. Rozhodně jsem se nenudila. :)
Hodnocení: 86 %

Sixtinka144
19.04.2018 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knížek za poslední dobu. Jednodílné knihy moc nečtu, ale tahle? Panebože, tuhle knihu jsem četla každý den v autobuse a vždycky jsem se nemohla dočkat na další část a další zvraty. Musím říct ,že autorka je jedním slovem geniální, a popis postav byl úžasný. Paradoxem je, že hned první kapitolu jsem věděla kdo to asi Simona zabil, ani nevím jak mě to napadlo. No prostě, úžasná knížka, s čistým svědomím mohu jen doporučit. Pět hvězd.

Francesca14
18.04.2018 5 z 5

Po knize jsem pokukovala v knihkupectví, ale nebyla jsem si jí moc jistá, tak jsem si ji raději později půjčila od kamarádky. A myslím, že ani kdybych si ji tenkrát koupila, tak bych toho nelitovala. Příběh mě hned vtáhl, oblíbila jsem si všechny vypravěče a byla jsem hodně, hodně zvědavá na konec. Abych pravdu řekla, tak rozuzlení nakonec nebylo moc velkým překvapením - čekala jsem nějakou větší bombu, ne něco, co mě v průběhu čtení napadlo hodněkrát, ale většinou jsem to zavrhla jako příliš jednoduché. Ale knížka se četla skoro sama a její čtení není ztráta času. Je to skoro jako obyčejný příběh amerických středoškoláků, akorát říznutý zločinem a s překvapivě sympatickými postavami.

leník511
16.04.2018 3 z 5

Kniha nebyla nějaká extra a konec byl zvláštní.

jolisek123
15.04.2018 5 z 5

Nebudu lhát, když napíšu, že je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Napínavá, plná zvratů, trocha romantiky, přesně tak, jak to mám ráda. Těším se na další takovou knihu:-)