Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2643 768

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

Iva095
16.04.2023 3 z 5

Poslední kniha co od této autorky mám a už žádnou další nechci. Nečetlo se to špatně. Konec mě sice překvapil, ale chyběla mi tam tak jedna nebo dvě kapitoly. Zase nebyl pořádně zakončený. Že bych byla z knihy nějak nadšená to se říct nedá. Hodně průměrné čtení

Elsinor024
04.04.2023 3 z 5

Čtivě napsaná nenáročná jednohubka.
Chybělo mi větší rozpracování a popis motivů hlavních postav, proč se ti lidé chovali tak, jak se chovali. Vždy je něco trochu naznačeno a potom už se k tomu autorka nevrátí.
Například podivný zahradní tanec Roberta a jeho manželky. Vůbec tato postava je v příběhu opravdu hodně stručně vylíčená, i když by bylo zajímavé její motivy trochu více rozepsat.
Tak ve druhé třetině bylo jasné, kdo je hlavní záporák.
Na deštivý víkend ovšem skvělé.

Chio.77
17.03.2023 4 z 5

Napínavý příběh. Ani ne v půlce knihy už jsem myslela, že vím kdo je vrah a nakonec to byl někdo jiný.

Markéta948
10.03.2023 3 z 5

Kniha mě nějak nenadchla a ani neurazila. Mám ráda stručné jasné kapitoly, ale tady se mi to zdálo až moc. Děj byl fajn. Ideální knížka na odreagování na deštivé odpoledne.

Hanys_
09.03.2023 4 z 5

Další Lapena, další "maloměsto" a sousedské vztahy. A zase skvělé. A jako vždycky jsem se vůbec netrefil s teorií, jak to bylo. 8.5/10

Toledo
02.03.2023 4 z 5

Ale jo, docela mě to bavilo :) četlo se to svižně, jen jsem měla na začátku trochu problém s počtem osob v knize a musela jsem se soustředit kdo je čí manžel apod. Jinak to bylo ale pohodové čtení, žádné velké drama. Taková oddechovka bez větších emocí.

dasha0306
27.02.2023 4 z 5

Shari Lapena píše krátké kapitoly a prakticky její knihy jsou na cca 3-4 hodiny čtení a to kvituji, když si chci odpočinout mezi náročnější četbou. Lapena nezklame, není to nijak extra napínavé či strašidelné, tentokrát jsem vraha odhalila dříve, než u jiných jejich knih a plus na závěr jedno překvápko, které tam pro mě bylo tak trochu navíc a přišlo mi to jako "snaha na závěr to udělat více dramatické". A psychothrillery tzv. ze sousedství už dnes moc nepřekvapí. "Jeden z nás" by mohl být název pro více podobných :-) Ale ano, nezklame, jen to není pro mě něco, co si zapamatuju a zanechá ve mě něco víc. Oddechovka na jeden večer :-)

Jaruš7
26.02.2023 5 z 5

Audiokniha celá skvělá.
Thriller jak se patří.
Autorka dokáže přesvědčivě pracovat s ženskou pravdomluvností, jenž je jaksi antiproduktivní vůči sebezáchovnosti. Prozradit vše a bláhově napravovat nepatřičnosti uvádí do chaosu řešení, kde se nabalují neblahé předpoklady ženské logiky spolu s čistým svědomím, jenž tvoří působivé napětí.

Bezvadnost.

Nikkaa
19.02.2023 5 z 5

Přečteno během jednoho dne a bylo to skvělé

Jennys195
13.02.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Míša2584
11.02.2023 5 z 5

Tak tohle mě fakt bavilo od úplného začátku až do samotného konce! Prostě super! Neuvěřitelné napětí, každá stránka měla spád, kdo byl oním vrahem bylo pro mě vážně veliké překvapení. Lapena má neskutečný dar a její psaní je výborné! Určitě doporučuji.

Rihatama
09.02.2023 4 z 5

Jeden z nás je psychologický thriller spíše než detektivka, jakkoli v příběhu jde v prvé řadě o vraždu. Autorka rozehrává hru na slepou bábu, drží se však až trochu urputně klasických archetypálních vzorců muže, ženy a jejich dětí. Aby jedna žena přefikla snad každého chlapa ve svém sousedství, a oni se všichni bez rozdílu nechali a přitom netušili rozsah jejích "flirtů", to je možná už trochu moc. Ještě že zde jsou ty zvídavé děti... Tady mužská rádoby ješitnost zavání mentální prostotou. Trochu jsem tak měla problém s věrohodností postav, ať mužských či ženských. Čtenář se nicméně dostává do zajímavé vztahové spleti sousedů a rozvíjející se změti intrik. Samotné vyšetřování vraždy se tak prakticky dostává na druhou kolej. Ani závěr není špatný, a když taky ještě odhlédnu od potřeby autorky pečlivě vše dovysvětlit pro případně natvrdlé čtenáře, tak mé seznámení s paní Lapenovou nedopadlo špatně.

marli58
06.02.2023 4 z 5

Shari Lapena mně byla doporučena. Thriller se dobře čte a podezřelých pořád přibývá. A navíc poslední strana detektivního příběhu dává tušit, že vše ještě nebylo dořešeno...

DanaKa81
01.02.2023 4 z 5

Zajímavé bylo sledovat jak se pomalu rozšiřuje okruh podezřelých. Vraha jsem neměla šanci uhádnout, prostě detektivní příběh jak má být.

juliesze
31.01.2023 4 z 5

Překvapivě to nebylo vůbec špatné. I když na mě bylo to zběsilé přeskakování mezi podezřelými asi trochu moc. První utahanou polovinu vystřídaly dynamické zvraty.

bara6739
27.01.2023 5 z 5

První polovina knihy byla loudavá a do čtení jsem se nutila. Po té půlce to začalo být napínavé a vlastně každá stránka to jiný podezřelý. Konec nečekaný.

radus
25.01.2023 4 z 5

K mému překvapení to byla docela dobrá detektivka. Zajímavé byly ty zvraty, jak čtenář každou chvíli podezříval za pachatele někoho jiného, autorka si s námi pěkně pohrávala.

adelkas
23.01.2023 3 z 5

Typická kniha od této autorky. Neurazi ani nenadchne.

Taj-ka
21.01.2023 4 z 5

Opět velmi napínavé a čtivé čtení. Ačkoli "šťastné rodinky z malého amerického městečka" mají často (z mého pohledu) hloupé nebo nepochopitelné problémy, v této knize to vůbec nevadilo. Příběh byl chytrý a univerzální.

ElizPetrova
16.01.2023 3 z 5

Jediné, co mě nutilo číst dál, byl fakt, že nerada nechávám knihy nedočtené. A také mě zajímalo, jak to ve finále vypadne. Vykreslení hlavních postav se mi vůbec nezamlouvalo, žádná z nich mi nebyla sympatická. Konečné rozuzlení mě trochu zklamalo. Za thriller bych knihu rozhodně neoznačila.