Jeden rok

Myslíte si, že po smrti dojdete klidu? Ne, když budete mít smůlu. Já ji měla. Překvapivě. Místo odpočinku jsem se dočkala bandy vyšinutých smrtek, které si svůj čas mezi sbíráním duší krátí vztahovými peripetiemi, za něž by se nemuseli stydět ani hrdinové telenovel, dramatů, tragédií a tragikomedií všeho ražení. Takže vítejte v Ruinách, domově Smrťáků. Jsem Ema a budu vaše průvodkyně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474494/big_jeden-rok-0Kd-474494.jpg 4.419

Smrti se smát 1.

Humor, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Bookla

Jeden rok, 2021

Kniha Jeden rok

VeronikaHV.

Páni, tak to byla jízda. Pecka, paráda... Děkuji autorce za krásnou knihu, kterou jsem zhltla za jeden den. Jen jedinou věc bych vytkla.... Kdy bude další díl? :)

Charmedka

Já jsem naprosto nadšená, příběh je originální, poutavý a hrdinové mají skvěle propracované charaktery, oblíbíte si je do jednoho a Ema? Přesně ten typ hrdinky, co mám v knihách ráda. Je svá, přirozená, srší sarkasmem a vtipnými hláškami, navíc miluje sladké a autority pro ní nesou až tak autoritativní. Je to poprvé, kdy si u české knihy říkám, bože, potřebuji další díl a znovu se s Emou a Eskarem setkat.

honey.and.books

Pokud hledáte nějaký spíše trochu akčnější fantasy příběh, tak vás tato knížka asi příliš neohromí, neboť její příběh je spíš taková oddechová fantasy romanťárna. Je pravda, že v příběhu se vyskytovaly i zápletky, které by, kdyby se více rozvedly, přidaly trochu té akce, ale popravdě já jsem asi i ráda, že je kniha napsaná tak jak je. Postavy má autorka velmi dobře vymyšlené a člověk se s nimi dokáže lehce ztotožnit, zvlášť s hlavní hrdinkou Emou. K mužskému osazenstvu (Erik, Lucien a Eskar) mám pouze jednu otázku. Kde se shánějí? Takže pokud vás anotace příběhu zaujala a nevadí vám postavy s trochu morbidním humorem, určitě knihu vyzkoušejte.

Jediné co bych vytkla byly pravopisné chyby, které se v knize vyskytovaly, a na které jsem naštěstí byla díky ději schopná zapomenout.

margaretz

Knížka se velmi dobře četla, byla vtipná a hned prolog mě rozesmál. Jen ke konci se v knize více vyskytovaly chyby, jako chybějící zvratné zájmeno nebo předložka a věty tak trochu ztrácely smysl.
Líbilo se mi, že v knize byla spousta narážek a odkazů na různé knihy, filmy, seriály, ale i historii a citáty. Navíc autorka použila můj nejoblíbenější citát, který je od Wericha: „Dobrá nálada nevyřeší všechny vaše problémy, ale naštve tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.“ A i zmínila můj nejoblíbenější film. Takže si mě získala. A pokud jsem náhodou film neznala a nepochopila jsem narážku, tak po troše googlení jsem prozřela a tleskala, jak dobře to použila. Myslím, že si s tím dost vyhrála.
Co se týče příběhu, tak jsem vlastně byla dost překvapená, že je to pouze fantasy romantika. Doufala jsem, že tu bude i více napětí, jak to tak ve fantasy bývá. Sice zde byl jeden veliký napínavý moment, který bych ale řekla, že ztratil potenciál. Za mě to smetli ze stolu hrozně rychle a i následky, které z toho Ema měla, bych doufala, že se nějak více rozvedou a ne, že se s nimi v zásadě smíří. Nehledě na to, že i problém s její proměnou, byl tak poměrně upozaděn. Myslím, že tu bylo více dobrých nápadů, které se mohly lépe a více rozvést. Co oceňuji, že jsme se v závěru dozvěděli Emy příběh. I se mi líbil pohádkový motiv.
Celkově se mi knížka líbila, jen mi chybělo větší drama.

jitka5736

Takhle dlouho jsem se nezasmála u knihy. Smála jsem se a nahlas což se mi jen tak nestává. Bylo tam vše jak hodně dobře mířené hlášky, trochu té romantiky, smíchu, tak i napětí. Hlavní hrdinka když něco řekla tak to stálo za to, její sarkasmus byl super. Jak bránila kamarádky, svoji rodinuTessu a Annu a jak společně řešili okolí a svoje problémy. Erik jak ji bránil, jeho strach o Emu, dokázal ji říct když udělala něco blbě dokázal ji seřvat, ale i utěšit a být tam pro ni. Eskar prostě týpek jak hora, samej sval, smrťák, kterého by jste nechtěli naštvat, ale Ema to zvládá za všechny. Lucien, Charo, Káleb prostě všechny postavy byly dokonalé a skvěle se doplňovali. Musím říct, že je to prvotina, ale opravdu mě nadchla. Začetla jsem se v práci v 19:00 a ve 4:15 bylo dočteno. A hned jsem psala a druhej díl bude?! Prostředí, postavy prostě něco nového a já opravdu smekám klobouček

veronika4289

Upřímně, nečekala jsem, že by mě tento žánr zaujal. Knihu jsem otevírala z donucení a špatného vědomí, že to napsal někdo, kdo čeká na reakci a já pořád nic. Samozřejmě jsem byla nadšená, že se jí to podařilo a věděla, že zrovna ona nevypustí do světa nějakou škváru, ale i tak....dívčí román a já, která potřebuje pořádnou psychologickou matlanici plnou vražd, abych se začetla?

No...zažrala jsem se pořádně a knihu zhltla během pár hodin. A autorku vzápětí seřvala, jak si jako ten konec představuje a jestli už má druhý díl minimálně na korektuře.

Čtivá, rychlý spád, žádný dlouhý cancy. Vtipná! Málokdy se mi stane, abych se u textu nahlas uchechtla.

No a samozřejmě i já jsem se našla v hlavní hrdince a jejím příběhu, četla do dlouhých nočních hodin a nechtěla knihu zavřít. Ještě jedna kapitola a jdu spát...

Takže milá autorko - gratulace a doufám, že se v dalším díle opět zamiluji jako středoškolák.

Nikolaoss

Velmi doporučuji! Tak zábavnou a svěží knihu už jsem dlouho nečetla. Skvělé postavy, skvělé dialogy, parádní humor a originální prostředí. Hergot, doufám, že bude další díl!

Pedruska01

Ano! Byla jsem oslovená samotnou autorkou, která si mě "vybrala", abych se podívala na její knihu, za což jí znovu moc děkuji, protože mi to udělalo ohromnou radost. Na knihu jsem se hned podívala, a ačkoliv samotná anotace toho moc neprozrazuje, zaujala mě. Netrvalo dlouho a dospěla jsem k závěru, že to zkusím a knihu si prostě pořídila. Včera přišla, dnes není co řešit. Ten styl mi strašně moc sednul, hrozně dobře se to četlo a jak rychle! Tak moc mě to upoutalo, že jsem knihu nechtěla odkládat. Až teď lituju, jak moc rychle jsem to zhltla, ale když to ani jinak nešlo. :D
Hlavní hrdinka Ema - kriste pane, ona byla moje krevní skupina. Skvělá postava, s výborným humorem/sarkasmem, průpovídkami, charakterem, chováním. Nemám absolutně co vytknout. Hrozně mě bavila a užívala si to. Vtip, remcání, sladkosti, ale i starost, péče, nevyjadřování pocitů a pořádný vztek, přeměna, menší čórky. Byla super, líbila se mi. Líbilo se mi i to, jaké má vztahy s ostatními, ať už její kamarádky Anna a Tessa anebo mentor Erik - toho chlapa jsem měla ráda. Taky přiznám, že mi bylo sakra líto Carmaga. Ale když tam není to "něco", tak se nedá svítit. :)
Druhý hlavní hrdina, budu upřímná, prvotně jsem si myslela, že to bude někdo jiný, ale absolutně nejsem zklamaná. Ba naopak. Druhý hlavní hrdina byl Eskar - ojojoj, přesně ten typ chlapa, kterej se mi líbí (anebo většině žen). Byl nedostupný, tajemný a nebezpečný s vysokým postavením, ale taky starostlivý a úžasný. Asi jsem se zamilovala. Byl hrozně fajn a stejně jako Ema mě bavil. Kdo další mi ukradl srdce, tak to byl Lucien. Bože, ten týpek byl fakt... týpek. Sladký vtipálek, naprosto skvělý. Užívala jsem si ho a chci ho ještě víc!
Tuhle knihu beru jako spíše seznámení s novým, originálním světem, ve které se ale i tak dělo spousty věcí. Rozhodně jsem se nenudila. Byla to vyvážená směs akce a vztahových peripetií, které já sakra můžu. Bylo to něco, co mi sedlo hodně moc do noty. Možná bych tomu ještě akce přidala, ale možná se to objeví příště (zatraceně doufám, že jo!). Přeci jenom nejde narvat všechno na pár stran. Neberu to jako kaz nebo tak. Děj je vyprávěn v časovém úseku jedno roku a jak zároveň název napovídá - a to pouze z jednoho pohledu, což je v naprostém pořádku - mě ještě nikdy rok tak moc neutekl. Ta kniha má skoro 400 stránek a jak když lusknu prsty, byly fuč. Neskutečný. Příště větší bichli, prosím. :D
Tohle bylo pro mě poprvé, kdy jsem na takovou prosbu vyhověla a hlavně jí dotáhla do konce a jsem za to ráda. Jak se taková random věc vyplatí! :D Teď vážně, četlo se to neskutečně, líbilo se mi to a fakt děsně mě to bavilo. Ten svět, postavy, hlavně ta humorná forma! Oblíbila jsem si to - všechno, všechny. Tohle je vážně moje. Autorka potažmo postavy, vyberte si, je/jsou ze stejného těsta, což je vždycky o to lepší. Užívala jsem si to každou stránkou a upřímně, chci zpátky. Proto doufám a přikláním se a modlím se a cokoliv dalšího, aby druhý díl (třetí, klidně i čtvrtý) byl, abych se mohla za těma skvělýma postavama vrátit, řešit další vztahové trable a smát se spolu s oblíbenci a pokud možno, co nejdřív. Přeci jenom, ty vrátka jsou otevřené, úplně se to nabízí. :) Věřím, že z takové vysoké laťky se nesleví, naopak to půjde ještě výš. Na to, že to je tištěná prvotina a šlo to takovou cestou až ke hmotné knize je úžasné a před autorkou smekám - velmi povedené a za tu práci to stálo, věř mi. Tohle neváhám doporučit a rozhodně ohodnotit plným počtem. :)