Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2012 521

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Marcik7
11.03.2024 5 z 5

To se tak dobře četlo, že jsem skoro nemohla přestat. Příběh matky samoživitelky, kterou stíhá jeden malér za druhým a ona přesto neztrácí optimismus a viru v dobrý konec. Přitom se snaží správně vychovávat své děti navzdory tomu, že jsou trochu odlišné od ostatních a jedno z nich vlastně ani není její vlastní. Můj oblíbený happy end byl třešničkou na dortu.

kalinka99
13.01.2024 5 z 5

Hezký a milý příběh o životě, který věčně chystá překážky.

adelkas
29.11.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice jsem si spletla jména začínající na "N", ale nakonec jsem si zvykla. Cestování bylo moc dlouhé, zajímavější byly posledních 100 stránek.

mia.com
18.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Zase krasny dojak, jak jsme u autorky zvykli. Ja osobne jsem tedy nejhur nesla toho psa. To nedavam. A je blbe, kdyz ridite autobus, poslouchate knizku a derou se vam do oci slzy :D.

majavcelicka
31.10.2023 5 z 5

Nádherný příběh. Zajímavý námět. Krásné odpočinkové čtení. Vřele doporučuji.

_Michelle_
21.07.2023 4 z 5

Příjemné svižné ženské čtení, kterému nechybí zajímavý námět.

PájaHája
01.07.2023 3 z 5

Od Moyes jsem četla už i lepší

Audrina
17.06.2023 4 z 5

Oddechový příběh, který neurazí, ale ani jinak zvlášť nenadchne. Čtení jsem si užila, ale Jojo to umí i lépe

Silvisek
16.06.2023 5 z 5

Musim rict, ze kniha se mi opravdu moc libila. U pejska ni ukapla teda slza. Protoze sama mam velkeho pejska a syn ho zboznuje. V knihe je uzasny jak je dobre nic nevzdat a bojovat. Moc se mi opravdu kniha libila

alekis
12.06.2023 5 z 5

Přečteno podruhé... proč asi? Proč, když je tolik knih, čtenář(ka) občas vkročí do téže řeky?
Protože je to zábavné, přes všechny peripetie je to veselé, je tam jedna "postava" která smrdutě prdí a slintá, ale nakonec je z něj (je to "on") největší hrdina... a protože se tu dokonale předvádí a opakuje staré pravidlo, že nikdy nemůže být tak zle, aby nemohlo být ještě hůř...
Skvělá road movie, trocha dobrodrůža, přátelství a též láska rozkvetlá na pozadí všemožných peripetií, tak nějak to přece občas chodí i v životě :-).
Mě to pobavilo už podruhé a kdo ví... Podle mě je vždycky lepší se usmívat...
:-)

Gemma88
23.05.2023 4 z 5

Od spisovatelky jsem už pár knížek četla a i když tahle z nich byla nejvíc předvídatelná, (jak už to u klasických románů bývá) líbila se mi.

jana277
30.03.2023 3 z 5

Najprv som si na obálke prečítala info k spisovateľke. Keďže má ocenenia za romantický žáner, chcela som knihu odložiť. Ale dala som jej šancu. V rámci dovolenkového relaxu, vypnutia je to dobrá oddychovka.

PepkazDepka
26.02.2023 4 z 5

Veľmi príjemná oddychovka, od začiatku bolo jasné ako to skončí, ale vlastne mi to nevadilo :)

Georgine
09.02.2023 3 z 5

Zprvu jsem se nějak nemohla začíst,nebyla to kniha,která " chytne ' od samého začátku, později mě dej zaujal. Takové oddechové čtení s předvídatelným koncem.

pedroK
03.02.2023 3 z 5

Asi to na mě bylo moc romantika, ale četlo se to dobře. Oddechovka.

Jessica007
11.01.2023 5 z 5

Moje druhá knížka od autorky (první jsem od ní četla knihu Než jsem tě poznala) a určitě ne poslední. Takže - líbila se mi. Vzbudila u mě různé emoce, které se střídaly. První polovina byla taková pomalejší, v druhé polovině knížka měla větší spád. Konec se mi moc líbil, i slzička ukápla.

Briv
10.01.2023 5 z 5

Ač toto není typ literatury, který bych nějak často vyhledávala, tak občas potřebuji oddechové čtení a v tom případě si ráda vyberu knížky od od spisovatelky Moyes.
Překvapivě rychle jsem se začetla a prostě potřebovala co nejdřív vědět, jak to s Jess a Edem dopadne, co ta matematická soutěž a vše ostatní o jejich životech i jejich blízkých.
Zajímavá kniha, která je o obyčejných životech a i když dost situací vypadá velmi beznadějně, tak na nás dýchá laskavost, víra, odhodlání a síla to nevzdávat.

makkuska
08.12.2022 4 z 5

"Tohle je příběh rodiny, která nikam nepatřila. Holčičky, která byla trochu podivínská a měla radši matiku než šminky. A kluka, který měl rád šminky a nepatřil do žádného kmene. A tohle se stane rodinám, které nikam nepatří - skončí rozvrácené, smutné a na mizině. Tady se žádný šťastný konec nekoná, lidi."

Tak trochu roadmovie v knižní podobě, které popisuje 4 hlavní postavy, které se dostanou do potíží a na cestě prožijí věci, které by za normálních okolností jednoduše nezažily. Oddechovkou bych tuhle knihu nenazvala. Hodně postav, bohatý děj vyprávěný z pohledu čtyř osob, detailní popisy, které zpočátku můžou čtenáře nudit. Nakonec mě děj chytil a posledních 100 stran jsem přečetla jedním dechem.

Dasa1313
16.11.2022 3 z 5

Oddechová kniha, ale na mě měla moc dlouhé kapitoly, které nebyly až tak záživné, aby mohly být tak dlouhé:). Jinak se kniha četla dobře, i když člověk od začátku ví, jak příběh skončí. Taková moderní pohádka.

mfajmanova
06.11.2022 4 z 5

První polovina knížky mě nijak moc nebavila, přišlo mi to takové zdlouhavé a ani nevím proč mne iritovalo vykání hlavních postav. Pak to ale nabralo spád a rozjelo se to. Bylo to smutné i veselé, dojemné a milé. Dočetla jsem s chutí a dokonce i nějaká ta slza ukápla.