Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2012 522

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Iva1988
21.04.2020 5 z 5

Krásná oddechová kniha.

lenkavildomcova
13.04.2020 5 z 5

Moc milá a příjemná kniha.

VerusS18
31.03.2020 5 z 5

Od této autorky jsem přečetla již více knížek a musím uznat, že tahle mi přišla nejvtipnější a nejvíce oddechová. Kdo má raději vážnější témata a příběhy na zamyšlení, tak tento to rozhodně není. Každopádně je to čtivě a vtipně napsané.

katerina7986
22.03.2020 4 z 5

Fakt pěkná knížka. Od téhle autorky to byla druhá kniha kterou jsem četla a rozhodně si chci přečíst další

Kamka30
22.03.2020 4 z 5

Jako vždy, autorka nezklamala. Přečetla jsem za 2 dny.

barbuskaa
21.03.2020

Knížka je fajn, stejně jako jiné od Jojo... Ale ze všech jejích knih je pro mě asi nejslabší...

Josh
29.02.2020 4 z 5

Ve všem uvěřitelný, přes dějové náhody až reálný příběh, který se čte jako po másle, a je konec. Nenudíte se, nezdržujete se, zasmějete se, můžete být lehce dojatí a taky lehce naštvaní, hrdinové jsou sví a každý z nich má své plusy i minusy (včetně psa). Jako my všichni….

Hm, rozsah bez změny kromě jediné věty: „Políbil ji a byl to naprosto jistý polibek, takový, při němž umírají vladaři a hroutí se celé světadíly.“ Ta je v celém textu knihy jako úplně z jiné planety, takový monokl:o)) Pokud chcete tzv. pohodové čtení, se zdravou špetkou romantiky i humoru (to 2v1 neumí každý) je tohle 1+1 dobrá volba.

Anya636
22.02.2020 3 z 5

Kniha neurazí ani nenadchne. Myslím, že za dva týdny už si nebudu pamatovat, že jsem ji četla.

Barbara182
18.02.2020 4 z 5

Čtivě napsaná vztahová oddechovka :-) Mimochodem po Krasojezdkyni už autorčina druhá kniha odehrávající se převážně někde na cestě :-) Nechyběly vtipné momenty s příliš velkým psem, ani náměty k zamyšlení, kde vlastně leží hranice bohatství a jak těžké je někdy bojovat za lepší budoucnost. Hlavní postavy si mě velice rychle získaly a už hodně dlouho jsem při čtení neměla tak intenzivní pocit, že to, co se tam děje, není fér, a že by takhle svět fungovat neměl (viz Fisherovi, matematická olympiáda nebo třeba majitel baru Des).

Acquenta
30.01.2020 5 z 5

Krásné, opravdu krásné. Jojo mě opět nezklamala, totální doják :)

Kristy.Seb
14.12.2019 5 z 5

Kniha se četla moc hezky. Bylo příjemné se přečíst o "normální" rodině s "normálnímk" problémy. Od Moyesové jsem četla už několik knih, tahle průměrná, ale příjemná a čtivá.

lucievachovaxx
09.12.2019 5 z 5

Napínavá a velmi jednoduše napsaná kniha! Moc se mi líbila, přečetla jsem ji za tři dny - je velmi čtivá. Toto byla moje první kniha od Jojo a určitě ne poslední!

Jumpova
02.12.2019 4 z 5

Po Než jsem Tě poznala a Život po Tobě další moc čtivá kniha od Jojo, kterou již řadím mezi svý oblíbený autorky. Skvělý čtení na léto. Doporučuju.

SpeeDeeX
17.11.2019 3 z 5

Taková oddechovka. Dobře se četla ale děj byl celkem obyčejný a někdy i trochu předvídatelný. Postavy jsou sympatické (hlavně Norman ❤❤❤) až na Jess, která mi občas lezla na nervy.

Petrasuvicka
09.11.2019 2 z 5

Čtivost se nemůže upřít. Moyseová zkrátka takhle píše. Ovšem obsahově docela nuda a spíše horší průměr. Na začátku jsem se musela trošku do čtení nutit, protože Jess a její děti mi zrovna dvakrát k srdci nepřirostly. Navíc jsem si tuhle vzala po Dívka, již jsi tu zanechal, která byla moc pěkně propracovaná. Ovšem jako oddychovka dobré.

Kacenkak
07.11.2019 5 z 5

Jojo Moyes opět nezklamala a tato knížka se může oficiálně zařadit na první místo seznamu mých nejrychleji přečtených knih. Knížku jsem nedokázala dát z ruky a stále jsem myslela na to, jakou vnitřní sílu musí Jess mít, když snáší všechna úskalí života. Nejraději bych jí sama poslala všechny peníze co mám, abych jí pomohla. Příběh má stále nové zvraty a nechá vás napnuté až do samotného konce. Za mě rozhodně 5*!!! A hned se jdu pustit do další knihy této autorky!

Adelix
04.11.2019 3 z 5

Taková variace na pohádku o popelce, fajn na podzimní večery. Od Moyes to není úplně top kniha, ale je to čtivé a má to spád.

zaba335
27.10.2019 5 z 5

Bezvadná knížka. Jojo Moyesová má velmi charakteristický styl psaní, kterým si drží kvalitu svých knížek velmi vysoko. Příběh měl spád, hodně zvratů a úžasný konec. Velmi čtivá oddechovka. A během čtení jsem si velmi oblíbila postavu pana Nichollse. :)

Lilly4
15.10.2019 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od JM.

Manifest blech
07.10.2019 1 z 5

Z knih autorky jsem četla už lepší bych řekla. V podstatě spíš rodinný příběh než-li romance.