Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2012 521

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

tamdr
09.02.2022 4 z 5

mně se to líbilo,nenáročné odpočinkové čtení,dobrý konec,člověk není živ jen složitou literaturou,někdy je potřeba zpomalit,já mám ráda tuhle spisovatelku a nečekám od ní žádné velké zázraky a tak nejsem ani zklamaná

monishek
08.02.2022 5 z 5

Tak tohle byl krásný, nenáročný, romanticky pribeh. Mělo to spád, zvrat a četla jsem to jedním dechem. A vubec mi nevadi, ze pribeh je az naivne sladký, nereálný apod. A i kdyz to bylo dost předvídatelné, tak ja si to maximálně užila. Postavy mi byly celkem sympatické a vyhovovaly mi i kapitoly dle osob. Za dva večery přečteno a spokojenost. Happyend, jak ma byt. :-)

Angie.D
03.02.2022 4 z 5

Prvá polovica knihy 3 hviezdy, druhá polovica 4. Zaokrúhlila som hore kvôli tej peknej myšlienke, ktorá sa tiahla celou knihou, že všetko zlé sa nakoniec na dobré obráti, len treba vydržať a nevzdávať sa :)
Knižka sa číta dobre, príbeh je pekný a donúti čitateľa byť vďačný za to, čo v živote má. Akurát hlavná hrdinka bola pre mňa úplne mimo môj "vkus" a nedokázala som jej správaniu rozumieť. Ale ťažko súdiť jej povahu v situácii, v ktorej som ja nikdy nebola..

Zlatinka.Emilly
31.01.2022 4 z 5

Začátkem jsem se musela prokousávat, ale nakonec se mi kniha líbila. Zase něco, co jsem nečetla, myslím podobný styl. Bylo mi moc líto Normana, ale nakonec vše dobře dopadlo a druhá cesta na matematickou olympiádu mohla začít.

Kajami
31.01.2022 5 z 5

Skvela oddechovka s romantickou zapletkou

Micha-Él
31.01.2022 5 z 5

Moc příjemná oddechovka! I když jsem zprvu o knížce pochybovala, Jojo píše prostě skvěle :-)

Aliii
27.01.2022 3 z 5

Děj byl sice dost předvídatelný, ale J.Moyes se čte dobře a i ta romantika je pro mě v jejím podání tak nějak snesitelnější :-)

crazyslunicko
03.01.2022 4 z 5

Kniha je v podstatě jedna velká cesta na matematickou olympiádu, kam veze podivnou rodinku jejich zaměstnavatel. Sestava služka, syn, kterého šikanují a dcera, která je nadaná na matematiku a velký smrdutý pes.

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat víckrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím víckrát to děláte, tím jste si blíž k cíli."

"Jestli se mi po ní stýskalo? Chyběla mu jako vlastní končetina. Celé dny se snažil vyhýbat myšlenkám na ni, utíkal před směřováním vlastní mysli. Snažil se nepřipouštět si fakt, že mu ji připomíná všechno, s čím se setkává - jídlo, auta, postel... Několikrát se s ní před snídaní pohádal a tisíckrát vášnivě usmířil, než šel spát."

lenkaabooks
19.12.2021 4 z 5

Taková dosti nepravděpodobná, předvídatelná romantika. Přesto autorka píše natolik čtivě, že prostě čtete a nechce se knihu odložit. Jess žije velmi skromně se svými dvěma dětmi, když dcerka - nadaná matematička, dostane nabídku studovat velmi drahou školu. A právě nedostatek peněz se prolíná příběhem, který se nevyhýbá ani těžšímu tématu jako je šikana.

koki.veru
07.11.2021 5 z 5

Pěkná oddychovka. Knížka se četla velice dobře, jako ostatně i další knihy (které jsem měla zatím možnost přečíst) od této autorky. Zajímavý a romantický příběh.

milena9798
24.10.2021 1 z 5

Dala jsem hvězdičku spíš sobě než autorce a to za svoji odvahu dočíst až do konce tento sladkobolný příběh s předvídatelnou zápletkou a koncem.

Kami33
27.09.2021 5 z 5

Taková lehká oddychovka, která se čte skoro sama. Proč ne.

jajcak
23.09.2021 2 z 5

Hezky se čte, ale děj je dost slabý. Má mnohem lepší knihy.

Malíček
10.09.2021 5 z 5

Jojo Moyes se řadí v mé knihovně mezi přední autory romantiky. Příběh Jeden plus jedna se skvěle četl, skrývá v sobě opět hlubší myšlenku a ještě je napsaný tak uvěřitelně, až jsem z toho byla zaskočená.
Za mě jedině doporučení.

Makkys
06.08.2021 5 z 5

Jsem ráda že jsem po dlouhé době zase četla něco od Jojo Moyes a že to byla zrovna tahle kniha. Autorka mě opět ukázala jak umí skvěle psát. Příběh byl velmi čtivy a krásný. Hned od začátku mě kniha bavila. Hlavní hrdinové mě hodně přirostly k srdci a ke konci mě i slza ukápla. Všechno jsem s nimi prožívala. Za mě opravdu skvělá kniha.

speciale88
30.07.2021 5 z 5

Krásný příběh, velice ctiva kniha. Dej mě vtáhl a nechtěl pustit musela jsem vedet jak to dopadne. Mě se líbila moc za mě doporučuji přečíst.

MonaLisa42
27.07.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem měla už dlouho vyhlídnutou. Bohužel teď, po jejím přečtení, vůbec netuším, co o ní mám napsat.
Děj byl velice čtivý, lehce komický a dobrodružný. Jess je odvážná a odhodlaná udělat pro své děti téměř všechno. Její život je až neskutečně děsný. Děj mi přijde nijaký a velmi rychlý. Jednotlivé postavy jsou originální a mají úžasné talenty, což mi opět přijde přemrštěné.
Kniha to nebyla špatná, ale plný počet hvězdiček si určitě nezaslouží.

pat4157
10.07.2021 2 z 5

Jak už někdo psal, prvních 100 stran nebylo až tak zajímavých, ale potom příběh nabral spád a byla to krása. Za ten začátek ale ubírám hvězdičku.

dominika8192
01.07.2021 4 z 5

O Jojo Moyesové jsem slyšela, knihu Než jsem tě poznala jsem nečetla, a tak jsem neměla vůbec žádná očekávání. A musím říct, že jsem příjemně překvapená. Není to sice žádný extrémní masterpiece, ale na to si u těchto příběhů stejně nehrajeme. Mělo to sympatický romantický podtext, děti se chovaly překvapivě vzorně a ne jako spratci, Jess byla hezky ztřeštěná a Martymu bych rozmlátila hlavu krumpáčem za to, co bývalé rodině provedl. Ale mělo to happy-end. A při těch ve mně, cynikovi, něco roztává.

knihomolka27
02.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Než jsem tě poznala je jedna z nejemocionálnějších knih, které jsem kdy četla......četla jsem jí jenom jednou, protože podruhé, by to asi pro mě bylo až příliš bolestivé.....proto jsem ráda, že jeden plus jedna je kniha, která sice taky není o veselých věcech, ale zkrátka a dobře....nakonec to stejně skončí tak, jak si přejeme.

Musím říct, že na knihu jsem měla políčeno už opravdu dávno.....snad od doby, kdy vyšla. Pořád jsem, ale otálela s koupí.....až nakonec si ke mně přeci jen našla cestu skrz knihovnu. Ze začátku jsem byla mírně zklamaná....kniha mě nějak moc nezaujala....a už jsem si v hlavě představovala recenzi, která bude začínat slovy jako.......nudné, pro mě nezajímavé, skoro o ničem...zapomenutelné. Můj pohled se pravděpodobně zlomil ve chvíli kdy se naše ,, parta" vydala na onen výlet. Pak mě to začalo opravdu moc bavit...a celé cestování po Skotsku se mi opravdu moc líbilo....a v hlavě jsem si dokázala příběh představit rovnou ve filmové podobě, která by jistě vykouzlila na tváři úsměv mnoha romantickým i neromantickým duším. Po skončení výletu se to zase trochu přehouplo, a já se přistihla, že mě kniha přestává bavit...................ale každopádně knihu nemůžu hodnotit jinak než kladně.

Líbí se mi, že prezentuje život normálně nenormálních lidí. Mladá matka samoživitelka, co nemá peníze, ale nechybí jí obří dávky optimismu, malá roztomile upřímná holčička se zálibou ve třpytkách, co je génius na matiku, mladá puberták co má na všechny vztek a je šikanován, protože je jiný než ostatní, a v neposlední řadě uhlazený boháč s komplexi z mládí a policií na krku.............jo a taky jeden moc a moc roztomilý a smradlavý pes.

Já nevím jak ostatní, ale já prostě miluju....téma těhletěch výletů a dobrodružství. A ještě víc pokud to spolu zažívají postavy, které se moc neznají, nebo se moc nemusí. A tahle kniha přesně o tom byla................postavy v ní byly své, taková malá skupinky lůzrů.....a možná i díky tomu sem si je tak oblíbila. Moc se mi zamlouvalo, že se autorka rozhodla, že prostě tu romantiku pojme trochu jinak a víc realisticky........jo, romantika je podle mě prostě i to, že někomu podáte toaleták když má zažívací potíže na záchodě, romantika je, že se radši vyspíte v autě než, abyste tam nechali tu dotyčnou osobu spát samotnou...............nebo takhle, všechno tohle prostě k těm skutečným citům patří, ke skutečnému životu.............a to se mi líbilo. Bylo totiž jasný, že postavy se mají prostě skutečně rádi i se svými nedokonalostmi, zvládají spolu i krizové chvíle............když někoho vidíte zvracet, vidíte ho když je mu nejhůř a vypadá jako kdyby byl za týden o 20 let starší, když ten dotyčný udělá vážně nějakou obrovskou blbost...........a i přesto to všechno a další věci, s tím člověkem zůstanete.....tomu já říkám skutečná láska. Milovat dokonalého člověka není žádné umění, jde to snadno....v knihách o takové lásce často pochybujete, zdali je skutečně tak hluboká, zdali by přežila v reálném světě....kdežto o té lásce, která toho přežije tolik co postavy během svého výletu...o té nemáte moc proč pochybovat.

Knihu tedy doporučuji, už jen proto, že se v ní dočtete...že být nenormální, je vlastně normální. A že po špatném období přijde i to dobré........

Na závěr chci jenom dodat, že občas bylo čtení trochu emočně náročné......cítila jsem se dost úzkostlivě při scénách s šikanou, s tím jak vyžívali bez peněz......občas to opravdu nebylo hezké čtení. Dokonce jsem se přistihla, že mám během nějakých scén velký vztek.........vztek za to, že těm dobrým lidem se v životě opravdu dějí hrozná zvěrstva.....a že je ostatní nenávidí prostě jen proto, že žijí, nebo dýchají...nebo protože jsou odlišní.......hlavně to bylo ve scéně se psem na konci....vy asi víte co myslím......takže tak..............

Jo a ještě, chci říct, že od Jojo jsem měla tu čest číst další dvě knihy
Než jsem tě poznala - možná jedna z vůbec nej knih, VELMI emoční, krásná a komplikovaná
Dívka již jsi tu zanechal - pro mě vcelku zapomenutelné, nemusím moc dvě časové linky
Jeden plus jedna - velmi milá, příjemná kniha, také sentimentální...ale i velmi vtipná
Asi si přečtu i něco jiného