Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2012 521

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

alfinha2321
08.12.2016 5 z 5

Tak na začátku jsem měla docela problém. Já to prostě nemám ráda, když mě komplet všechny hlavní postavy nějakým způsobem štvou. A že zrovna tahle skupinka to dokázala parádně. Ale jsem moc ráda, že se to celkem brzy v průběhu příběhu zlomilo a já jsem se konečně zase dočkala momentu, kdy se těším na každou volnou chvilku, kdy vezmu do ruky knihu. Na konci už to bylo klasicky po moyesovsku s knihou v jedné a kapesníčkem v druhé ruce.
Nechám to ještě odležet a věřím tomu, že až si jí přečtu podruhé, kdy už budu vědět, že ty postavy nejsou špatné a nebudou mě tolik štvát, bude můj dojem ještě mnohem lepší (i tak už teď dávám 5*).

Jordyz
07.12.2016 4 z 5

Krásná čtivá oddechovka. Pro mě takové pohlazení:-)

VeronikaNK
06.12.2016 3 z 5

Knihy Jojo Moyes miluju! Ale tahle byla nejslabší ze všech a moc mě nezaujala... přečetla jsem jí jen proto, že jsem si říkala, že je to přeci Jojo Moyes... Ale být to jiný spisovatel, knihu po půlce odložím. Pro mě kniha bez děje a taková, no nevím, jak to říct, ale nemastná, neslaná... Dočetla jsem jí, ale znovu bych jí číst nemusela :) 3 hvězdy pro Jojo :)

Terka18
05.12.2016 2 z 5

Vyloženě oddychovka. Nic náročného až místu nudného pro mě. Čekala jsem od knížky víc. Trošku mě zklamala. Kdo si chce přečíst knížku, která není náročná a od které se můžete odtrhnout tak do toho. :)

Irsaf
04.12.2016 5 z 5

Pěkný čtení :)

Ivuska 11
02.12.2016

Mila, nenarocna oddychovka o tom, jak dulezite je neprestavat verit, ze dobrym lidem se deji dobre veci, i kdyz to zpocatku treba tak nevypada.

vendy6619
30.11.2016 5 z 5

Opravdu krásná a dojemná kniha.
Možná jsem čekala něco jiného, ale Jojo.. to je jasný, že to bude krásný a dojemný.
Ani jsem nečekala, že bych brečela i u tohohle, ale opak je pravdou a já bulela jak mimino zase. :D
Těším se na další knihu Jojo! :)

wooloong
28.11.2016 3 z 5

Dvě hvězdy za celkem slušný humor a jedna za to, že jsem se sekla ve výběru literatury, a tudíž nejsem objektivní hodnotitel. Některé okamžiky byly tak absurdní, že mi svou vykonstruovaností připomínaly Stoletého staříka a Analfabetku Jonase Jonassona. Jinak červená knihovna jak vyšitá.

Horacia
26.11.2016 2 z 5

Prostě obyčejná červená knihovna - ale čtivě napsaná. Nic víc. Nic míň.

Janin
24.11.2016 2 z 5

Knihu jsem dočetla až do konce,ale jen proto,že jsem chtěla vědět,kam se děj posune.Ve třech čtvrtinách knihy se téměř nic neodehrává.Z knih,které jsem od této spisovatelky četla,nejslabší.Za mě nedoporučuji.Ušetříte čas i zklamání.Paní spisovatelka to umí dalko lépe.

amanda99
22.11.2016 5 z 5

Opět mě Jojo nezklamala,oddechové čtení,super.

LuckaH2
21.11.2016 4 z 5

Cetla jsem od autorky skoro vsechny knihy, a tahle si mi taky libila, je mila, cte se sama, i kdyz po par strankach tusite, co se bude dit a jak to dopadne. Ale 5 hvezdicek ma Nez jsem te poznala a Stribrna zatoka, ty jsou pro me lepsi, takze za me 4 hvezdy za pohodovou oddechovku.

melonka
19.11.2016 3 z 5

Pohodové čtení, tak nějak už od začátku jsem tušila, jaký to bude mít děj. Na druhou stranu je to opravdu oddechové čtení, které nemá za cíl v někom zanechat hlubokou stopu. V některých pasážích jsem měla pocit, že opravdu je ta Jess tak naivní a nemyslí na své děti natolik, aby se svým životem či situací něco udělalá a to mě štvalo (přestože byla popsaná jako matka, co dělá pro své děti první a poslední, ale neuměla si nic spočítat).

začtená
31.10.2016 5 z 5

Jedním dechem přečtená. Zatím naprosto nejlepší knížka, kterou jsem kdy četla a to překonala laťku postavenou hoodně vysoko.

rosemari
31.10.2016 5 z 5

Tak tato kniha bola uzasna co som nasmiala sa nestalo u mna uz strasne davno.Je to uz skoro 48 hodin com som ju docitala a neviem sa pustit do dalsej jej knihy Jess,Ed, Tanzie (mat.genius) Nicky (Got) a nakoniec Norman,Inak kebab si ja nikdy nedam.

aruba
26.10.2016 5 z 5

Příběh "takové normální rodinky" střihnutý roadtripem partičky lidí, kteří toho nemají na první pohled moc společného není nic nového a knížek na podobné téma už určitě bylo spousty. (Minimálně dvě na podobné téma jsem četla, a kdybych do výčtu zahrnula i filmy, tak se asi nedopočítám.) Ale stejně je to moc hezky napsané a vysoce si cením toho, že je vtipná i dojemná zároveň. S ostatními knížkami od Jojo Moyesové nemůžu porovnávat, protože tahle je moje první od této spisovatelky, ale rozhodně mě zaujala, i když klasické romanťárny moc nemusím. Mimochodem, mnohem víc, než vztah mezi hlavními dospělými postavami, na mě zapůsobil vztah Jess k jejím dětem.
,, Jess opravdu záleželo jen na těch dvou dětech a na tom, aby jim dala najevo, že jsou v pořádku. I kdyby vás kamenoval celý svět, pokud budete mít v zádech svou matku, zvládnete to. Někde hluboko v nitru budete vědět, že jste milovaní. Že jste si zasloužili být milovaní. Jess v životě nedokázala moc věcí, na které by mohla být hrdá, ale nejhrdější byla na to, že tohle Tanzie ví. I když Tanzie byla hodně svérázná, Jess věděla, že tohle je jí jasné. Na Nickym stále ještě pracovala."

26Mirka
26.10.2016 5 z 5

Musím úplně souhlasit s ElenkouM. Lépe bych komentář nenapsala. Opět krásná knížka od Jojo Moyes. Za mě 5 hvězdiček :-).

ElenaM
26.10.2016 5 z 5

Knížka mi neskutečně sedla. Oddechovka, která pohladí a zvedne náladu. Děj byl místy předvídatelný, ale jakýmsi milým způsobem, že mi to vůbec nevadilo. Postavy byly sympatické a zábavné. A protože jsem pejskař, tak mě moc potěšila "postava" psa Normana, úplně živě jsem viděla ty scény s ním, protože sama vím, co to je cestovat s velkým psem v autě.
Jojo mě opět nezklamala a knížka byla zase jinačí než ty ostatní, řešila úplně jiné problémy a byla zase z úplně jiného prostředí, tahle autorka se zkrátka neokouká.
Celkový dojem - čtivá, milá, laskavá, zábavná, vtipná, sarkastická a nadějeplná knížka o dvou lidech, kteří řeší svoje problémy a ač jsou z úplně jiných vrstev v podstatě mají všechno společné. Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla zrovna teď. :-)

aliali
23.10.2016 5 z 5

První půlka knihy se sice dobře četla, ale při čtení jsem byla trochu rozpačitá, zato konec knížky super.

Sablu
21.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Myslím, že se mi tak moc líbilo zatím jen Než jsem tě poznala. Jess i Eda jsem si zamilovala a držela jsem pěsti matematickému géniovi Tanzie, aby zvládla svůj nelehký úkol, stejně jako jejímu bráchovi. Když jsem se dostala na poslední stránku knihy, moc mě potěšilo, že končí happyendem.