Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2012 522

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

mfajmanova
06.11.2022 4 z 5

První polovina knížky mě nijak moc nebavila, přišlo mi to takové zdlouhavé a ani nevím proč mne iritovalo vykání hlavních postav. Pak to ale nabralo spád a rozjelo se to. Bylo to smutné i veselé, dojemné a milé. Dočetla jsem s chutí a dokonce i nějaká ta slza ukápla.

Sixtínka
03.10.2022 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha od tejto autorky. Fakt ma bavila a náramne som si ju užila. A že už od začiatku tušíme, ako sa to skončí? No a čo! Cesta do cieľa je niekedy omnoho dôležitejšia a neraz aj oveľa zábavnejšia než samotný cieľ. :)

Kuxka
15.09.2022 5 z 5

To bylo skvělé!! Hrozně mě ta knížka k sobě táhla a pořád jsem si chtěla číst. První od téhle autorky a zdá se, že ne poslední. Byla to docela emoční houpačka, jednu stránku se mi draly slzy do očí a druhou jsem se blaženě smála. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, takže jsem si nemohla nic značit, ale kdybych ji měla z domu, byla by celá olepíkovaná. Četla jsem ji v šalině vždy po cestě z a do školy a škaredě se dívala na lidi vždy, když jsem si nemohla sednou, abych pokračovala v příběhu :-). Takže ji hrozně doporučuji, protože jsem se vždy těšila na to, až se budu moct zase pohoupat.

Spoiler:

Knížka mi připomínala mrtvici (nevím, jestli klasickou, nebo jenom našeho kocoura): Všechno bylo blbý (jako když někdo onemocní), pak se všechno náhle zlepšilo a člověk si myslel, že to tak vydrží a bude to všechno nádherný , ale najednou bum...všechno je ještě horší, než to bylo (smrt..). Pak se to sice znovu vylepšilo a přišel happy end, po kterém jsem tak moc toužila, ale myšlenka s mrtvicí mě napadla ještě předtím.

PavlineCZka
11.09.2022 5 z 5

Ale jo, bavilo me to. I kdyz je to cele na hlavu postavene. Libil se mi pribeh, i kdyz to cele bylo tak naivni a nepravdepodobne... no ale divne nepravdepodobne veci se deji... cetlo se to dobre.

JJJ007
19.08.2022 5 z 5

Skvěle a čtivě napsaná kniha. Je to oddechové čtení. Doporučuji

marara
12.08.2022 4 z 5

Jasně, je to oddechové čtení, konec můžeme předvídat už na začátku, Moyesová takové knížky píše vždy, ale moc mě to bavilo. Autorka dokáže vytvořit opravdu sympatické hrdiny. Mně se moc líbil Jess s jejím nezdolným optimismem, její dcera, nadaná matematička Tanzie, i její nevlastní syn, který těžce hledá své místo ve světě, který k němu i jeho rodině moc přívětivý není. I já sama mám sklon k moralizování a k hledání pozitivního i v životních průšvizích, proto mě Jessino vidění světa fascinovalo. Spřízněná duše!

Youn@n
27.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Oddychovka
Ale bohužel mi nesedla hlavní hrdinka.. naivní ženská, která chápu, nemá peníze, ale právo na alimenty měla vždycky. Díky její naivitě cpe svou dceru a nevlastního syna neustále nějakými hnusnymi sendviči. A když ji milionář nabídne, že děti pozve na jídlo a ty děti chtějí tak jim to zakáže. Pro mě nepochopitelná ženská. Proto hodnotím knihu méně hvězdičkami.

Janík61
19.07.2022 4 z 5

Fajn čtení, oddychovka s předvídatelným koncem. Autorku mám ráda a opět mě nezklamala.

Patane
17.07.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala na léto. A asi se sešla moje nálada a atmosféra knížky a vše si tak sedlo. Ano, kniha je předvídatelna, postavy představují klišé- chudá matka samozivitelka a úspěšný programátor, ale mně to nevadilo. Postavy jsou sympatické, road trip anglickou krajinou má super atmosféru, no a happy end je už taková tresnicka na dortu!

Sova15
17.06.2022 5 z 5

Zase jedna hezká, čtivá kniha od Moyes. Ed mě ze začátku štval, později to zlepšil. A Jess jsem fandila. Neměla to hezké a dokázala si poradit a ještě být optimistická. Starat se sama o dvě děti není žádný med. A ona to, třeba i s trablemi, zvládala dobře.

NymphMaeve
14.06.2022 3 z 5

Na romány moc nejsem a k tomuhle jsem se dostala kvůli čtenářské výzvě - kniha, jejíž autor je novinář. Byla jsem zvědavá, zda bude zpracování, téma i příběh alespoň stejně povedený jako Poslední dopis od tvé lásky. A bohužel od začátku mi bylo jasné, že to tak nebude. Příběh chudé pracovité Jess a jejích dvou dětí - Nicka a Tanze. Oproti tomu bohatý Ed, který moc nezvládá jednat s ženami. Od začátku to bylo přeslazené a prakticky ve chvíli, kdy Jess vezla opilého Eda domů mi bylo jasné, jak to dopadne a o co půjde. Takže překvapení žádné a přesto, že autorka umí hezky vyprávět i občas podat něco, co nečekáte, je děj silně předvídatelný, opravdu moc přeslazený a charaktery se chovají místy nepochopitelně až nereálně. Kniha se mi skoro vůbec nelíbila a dočetla jsem jí rychle jen proto, abych jí měla za sebou. Další knihy autorky už vyhledávat nebudu, není to můj šálek kávy, ale jako oddechovka to může někoho potěšit.

evask
11.06.2022 4 z 5

Romantická, mírně přislazená oddychovka.

ikul
30.05.2022 5 z 5

Zpočátku mi Jess a její děti a hlavně Ed nebyly příliš sympatické. Příběh se vyvíjel tragikomicky a neustále mě nutil hodnotit počínání hlavních aktérů. Nakonec jsem své sympatie musela přehodnotit a konec byl pro mě příjemným zjištěním, že spravedlnost občas sejme pásku z očí.

Radka1911
08.05.2022 5 z 5

Zatím nejlepší knížka od Jojo Moyes, kterou jsem četla. Krásný, emocemi přímo nabitý příběh. Bylo to super, samozřejmě doporučuji.

tynapos
22.04.2022 5 z 5

Tahle knížka byla prostě skvělá. Přečetla jsem ji jedním dechem, naprosto jsem se do děje vžila jako by to byl můj vlastní příběh. Za mě jednoznačně nejlepší knížka Jojo Moyesové.

yonda
06.04.2022 4 z 5

Příjemné čtení na poklidné večery. Je tam všechno, láska, dojetí, smutek i vtipné momenty. Kdo má rád Jojo Moyseovou, nebude určitě zklamán.

Aquagirl
28.03.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala! Knížka se četla krásně, příběh byl chvílema i humorný, ale hlavně romantický, jak už tak u Jojo bývá zvykem. Jedna z nejlepších knih, co jsem od ní zatím četla!

Péťa Z.
12.03.2022 5 z 5

Knížka má rychlé tempo, několikrát jsem se fakt zasmála, zasnila se a prostě se bavila. :-)
Příběhy od Jojo jsou sázka na jistotu, že to zkrátka bude fajn!

LadyCotton
09.03.2022 4 z 5

Romantický příběh s hlubokým podtextem (ostatně jako spousta dalších autorčiných knih).
Knížka se četla příjemně, děj svižně odsýpal.

archivářka115
01.03.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila. Dobře se mi četla. Když se seznámila s Edem, tak jsem si říkala, že to bude červená knihovna. Konec mě mile překvapil. Těším se, že si od ní zase nějakou knížku přečtu.