Jean Marais – Mé dveře jsou dokořán

Jean Marais – Mé dveře jsou dokořán https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100146/bmid_jean-marais-me-dvere-jsou-dokoran-100146.jpg 5 12 2

Monografie o jednom z idolů francouzského filmu – herci Jeanu Maraisovi. Po překladu hercovy autobiografie vydané pod názvem Příběhy mého života a scénáři televizního filmu, který vznikl v rámci cyklu Francouzská interview, se Jiří Žák rozhodl k samostatnému zpracování životopisu Jeana Maraise formou monografie. Autor vychází z osobních setkání s touto legendou francouzského filmu, ale i z korespondence s Jeanem Cocteauem a z literatury, zejména ze zmiňované autobiografie. Součástí knihy je soupis divadelních a filmových rolí Jeana Maraise.... celý text

Kontryhelka
Kontryhelka
02.02.2022 5 z 5

Sympatický a charismatický herec, navíc výborný člověk. Jeho filmy jsou nezapomenutelné a mají své kouzlo. Nejlepší je jako Fandor ve Fantomasovi.

dexterman
dexterman
20.04.2016 5 z 5

Mám už jen pár kapitol do konce Ale komentář a hodnocení napíši již dnes . Takže po titulu Loui De Funés nám Jiří žák představuje titul Jean Marais - Mé dveře jsou dokořán . Ze začátku mne úvod moc nebral . Stejný problém jsem měl i u Funése . Tady je to však způsobeno tím , že jsem z tímto hercem vyděl pouze trilogii Fantomase. Pak mne kniha ale velice rychle chytla . Jiří Žák se v úvodu snaží poodhalit jeho možný Český původ . Tato myšlenka je sama o sobě velice zajímavá . Jean si mne získal svým životním stylem . Hlavně tím jak se nadřel a nakonec mu to vyšlo . Přes neslavné dětství se tento charismatický herec stal jednou z ikon Francouzké kinematografie . Co na tom že někde byl prezentován jako homosexuál a jinde jako bisexuál . Sám autor se přiklání k myšlence že herec měl spíše bisexualní orientaci . To však nic nemění na tom že je kniha napsaná velice čtivě a dozvíte se tam toho opravdu mnoho , Jde o to jak tohoto herce vnímáte . V knize je popsán jeho úžasný vztah z Jeaném Cocteauem . Který bych charakterizoval jako pravá láska . Kniha se věnuje i natáčení Fantomase a tak trochu okrajově vztahu Jeana a De Funése . Dlé mého názoru Jeán na Funese žárlil pro to že se z něj stala hvězda prakticky přes noc díky prvnímu dílu četníku . Závěrem chci říct že kniha je moc povedená a doporučuji ji každému koho zajímá život tohoto PANA HERCE

Francie herci film

Kniha Jean Marais – Mé dveře jsou dokořán je v