Je teprve poledne

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj románu americké spisovatelky, nositelky Nobelovy ceny, se odehrává v malém městečku v Pensylvánii ve dvacátých letech tohoto století. Hrdinkou románu je pastorova dcera, která se vrátila ze studií a spřádá sny o plném životě, lásce a dětech. Tyto sny se však postupně rozpadávají, když mladí členové rodiny odcházejí do světa, rodiče umírají a když se osamělá provdá za prostoduchého farmářského syna a tento sňatek jí přináší rozčarování......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41272/je-teprve-poledne-41272.jpg 4.415
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Odeon
Orig. název

The Times in Noon

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Je teprve poledne

Přidat komentář
Tydvik
11.04.2017

Kniha, ke které jsem se dostala až teď, kdy už mám přece jen něco málo odžito, a jsem za to načasování ráda. Mému mladšímu "já" by se určitě taky líbila, tím jsem si jistná.
Ale asi by mě nedokázala oslovit tak silně. Je to kniha opravdu krásná a osobní zkušenost autorky je místy až hmatatelná.
A hlavně - nechybí jí naděje. Vždyť je přece teprve poledne...!

Ronny
19.08.2014

Kniha mne upoutala, nemohla jsem se dočkat, až se dozvím jak to bude dál. Vlastně autorka psala z velké části o sobě. I ona byla dcerou kněžího, prožívala dlouhodobou matčinu nemoc, nerovné manželství, bolest nad duševně zaostalým dítětem. Ten vlastní prožitek je z těch řádků cítit. Je to hluboký příběh statečné ženy, která si svůj život představovala úplně jinak, ale dokázala se postavit i těžkým životním překážkám.