Jazykové rozbory

Jazykové rozbory https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149136/bmid_jazykove-rozbory-Y0W-149136.jpg 5 6 4

Učebnice je určena zejména pro žáky 5.–9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií. Učební pomůcka předkládá základy skladby českého jazyka formou cvičných vět s řešením. Další část knihy obsahuje text k pro cvičení znalostí z různých jazykových disciplín. Srozumitelný teoretický výklad umožňuje snadnou orientaci v textu. Je členěna podle obtížnosti a přehledně graficky zpracována. Publikaci doporučujeme učitelům českého jazyka, kterým usnadní práci s vyhledáváním vhodných textů k rozborům, ušetří práci s vypracováním úkolů i správných řešení. Doporučeno MŠMT jako učební pomůcka pro 2. stupeň ZŠ.... celý text

MatoZu
MatoZu
23.12.2020 5 z 5

Přehledná, srozumitelná příručka a zároveň cvičebnice. Skvělé na procvičení rozborů vět.

Hebrey
Hebrey
04.12.2016 4 z 5

Jedna z několika příruček, které mi pomohly pochopit to, co nám na základní škole (tehdy ještě soudružka - a ta naše byla opravdu hrdou soudružkou) učitelka nedokázala vysvětlit. Podobné příručky mi později pomohly zjistit, že nejsem na češtinu až tak tupá, jak to tehdy vypadalo.

Monique201
Monique201
05.02.2016

Geniální věc pro všechny, co nemají rádi větné vzorce, členy a podobně. Po příchodu na vysokou jsem se musela naučit vše od základu a povedlo se to zejména díky této knížce. Takže nejen pro základky, ale pro všechny :)

triatlet
triatlet
05.10.2013 5 z 5

Geniální zásoba (50) vzorových příkladů - od jednodušších složitých souvětí až po složitější složitá souvětí (12 vět v souvětí je moc i na mě:-).
Přehledně napsaná teorie.
Kdo správně určíte větný člen AUTEM ve větě "Jel autem." ? :-)

Kniha Jazykové rozbory je v