Jazdec bez hlavy

Jazdec bez hlavy obálka knihy
Mé hodnocení:

Napínavý dobrodružný román sa odohráva v 19. storočí, keď sa po texaských prériách voľne preháňali stáda divých mustangov. V tom čase sa tam zjavoval aj tajomný jazdec bez hlavy a na smrť vydesil každého, kto sa ocitol v jeho blízkosti. Román je zároveň aj príbehom veľkej lásky medzi krásnou Louisou, dcérou plantážnika, a Mauriceom, odvážnym lovcom mustangov. Do Louisy je však zaľúbený aj jej bratanec Cassius, ktorý prisahá Mauriceovi pomstu. Ako s tým všetkým súvisí strašný jazdec bez hlavy? Podarí sa Mauriceovi vyhnúť prefíkaným nástrahám? To autor odhalí čitateľovi až na posledných stranách tohto nezvyčajne príťažlivého a celkom vtipne napísaného románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345105/jazdec-bez-hlavy-hC2-345105.jpg 4112
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Slovenské nakladateľstvo detskej knihy - SNDK

The headless horse-man, 1866

Kniha Jazdec bez hlavy

Peleus
15.08.2018

Hezký a jednoduchý příběh z divokého Západu, kde máme od začátku jasno v tom, kdo je hlavní padouch, hrdina, neutrál a že vše musí dobře dopadnout. Tak to totiž v hezkých, jednoduchých a hlavně naivních příbězích funguje.

Jako zajímavost musím zmínit trochu jinak zpracovanou koncovku v audio verzi příběhu oproti té knižní.

Ahmose
04.06.2017

Kniha mala pre mňa zo začiatku trochu nudný rozbeh ale potom to už bolo v pohode. Celkovo knihu hodnotím na 4 hviezdičky, pretože sa v nej nachádzajú chyby, vo väčšine prípadov chýba písmeno v slove alebo slovo vo vete. Inak som z knihy milo prekvapený ,lebo nemám rád westerny ,ale toto bolo dosť dobré. Ilustrácie mi vôbec nechýbajú ,ja ich nepotrebujem.

mot33
17.09.2016

Poměrně slušné zbytečně dlouhé a roztahané.

mazlak
13.09.2016

Příjemné čtení. V dětství jsem se sice čtení vyhýbal, a tak se to nyní snažím alespoň částečně napravit. Román je opravdu napínavý až do samého konce. Je zde i láska, důvěra, ale i tajemno a napětí. Číst tuto knihu v dětství, asi bych nespal.

Klivan
02.08.2016

Při čtení komentářů jsem byl potěšen, že jsem v dětství nebyl sám, kdo tuhle knihu četl stále dokola. Mráz mi běhal po zádech, při představě setkání s Bezhlavým jezdcem. Asi si ji budu muset přečíst znovu a tím si ji nejen oživit, ale taky splnit jednu z podmínek Čtenářské výzvy.

parxel
25.07.2016

Bezhlavý jezdec mi v knihovně ležel řadu let bez povšimnutí. Jedná se totiž o žánr, který moc nemusím. Po jeho přečtení však musím konstatovat, že to vůbec nebylo špatné. Příběh v podstatě nedává prostor pro žádné velké překvapení, ale ono to kupodivu funguje i tak.

Závěrečný verdikt: příjemné zpestření a zároveň vybočení ze čtenářskéh stereotypu.

true.penny
16.06.2016

Příjemné odpočinkové čtení. Příběh napínavý až do konce a pěkně vykreslená atmosféra doby i místa, kde se děj odehrává.

Liana
02.09.2014

Pekná kniha, dobrý a napínavý príbeh. Dobré opisy prostredia, vďaka ktorým som sa aspoň nachvíľu preniesla v tomto sychravom počasí na slnkom rozpálenú texaskú prériu. Trocha zmena oproti dnešným moderným knihám, ale dobre mi padla.