Jazdci

Jazdci https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338325/mid_jazdci-38N-338325.jpg 5 59 11

laura
01.04.2020 5 z 5

Fakt jsem to četla už čtyřikrát? Fakt jo :)

A nejspíš budu číst i popáté. Jezdci jsou prostě příběhem, který vás uchvátí a ke kterému se budete stále vracet. Už pro tu neopakovatelnou, úžasnou atmosféru, pro ten mnohavrstevný, barvami hýřící život, pro tu živočišnost, která z něj čiší, pro ty osudy, které vás nepřestanou dojímat, pro tu opravdovost, pro tu obnaženou, syrovou lidskou podstatu, která nic neskrývá a na nic si nehraje, která vás leckdy znechutí a jindy naplní nadějí.

Budete je milovat. A budete je i nenávidět. Nebudete chápat, proč jsou takoví. A přitom byste nechtěli, aby byli jiní. Ačkoli mnozí přicházejí a odcházejí, Jezdci zůstávají...

Román o lásce, zradě, pomstě, úspěchu i prohře. O hříchu, nenávisti i zlobě. O životě bez příkras, o mocenských hrátkách i o přetvářce. O krutosti, falešných slibech i o přátelství. O tom, že někdy život nabízí i druhé šance...

Monika1717
22.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla a několikrát se k ní vrátila.

Mirka2778
31.10.2018 5 z 5

Nejlepší parkuroví jezdci mají život naplněný dřinou jak ve stáji, tak na kolbišti. Jednou jsou popudliví a sobečtí, nemají čas na sebe, ani na svou rodinu. Příště se stmelí a nás ihned okouzlí.
Na oplátku jsou hvězdami, které obletují novináři a tykají si s mezinárodní smetánkou.
Výborně popsané, přímo prožité. Každá kladná postava má i nějakou tu mouchu a ta záporná zas předvede sympatické gesto.
Román nám připomíná, že na vrchol ve svém oboru dosáhneme především vlastní pílí. Ukazuje, jak moc je důležité mít někoho na koho se můžete vždycky spolehnout ať jste na dně, nebo na vrcholu.
Děj je napínavý, rychle odsejpá. Čtenář se mezi postavami snadno zabydlí.

Nikolaoss
17.03.2016 5 z 5

Moje nejmilejší kniha (jako všechny autorčiny). Úžasné postavy, úžasné prostředí a dokonalé spisovatelské umění paní Cooperové - podařené dialogy, příjemný popis. Vřele doporučuji.

Lochneska75
02.06.2015 5 z 5

Výborná kniha, dobře se čte, postavy jsou skvěle popsané takže i po letech si vzpomenu na většinu hlavních postav a hlavně si jí kdykoliv ráda znovu přečtu.

romana4049
10.05.2015 5 z 5

Jezdci a rivalové jsou definitivně nejlepší knížky jaké jsem kdy četla. I když jsem je četla hodně dávno pořád si pamatují jména postav a jejich charakteristické vlastnosti. Cooprovka jim vdechla duši a čím více knih jsem od te doby četla, tím více si uvědomuju, že ne každý spisovatel dokáže své postavy vykreslit tak, jako to dělá Cooprovka. Knihy jsou jednoduše čtivé a vtahly me do prostředí vyšší anglické vrstvy s takovou lehkostí, jako bych tam snad patřila taky.

BeruškaB
01.11.2013 5 z 5

Velmi povedená kniha, dobře se čte.
Příjemná relaxace, Zajímavé prostředí.

kattyV
08.03.2013 4 z 5

Všechny knihy této autorky jsou velmi čtivé, zaplněné řadou postav. Ještěže je na začátku jejich seznam, jinak bychom se mohli ztratit. Někteří z hrdinů prochází většinou knih - jedním z nich je i Rupert, v této knize dost nesnesitelný, samolibý a sobecký. V dalších knihách se jeho charakter poměrně dost vylepší. Hlavně díky vlivu jeho milované ženy Taggie, se kterou se setkáme v románě Rivalové.

jluky
30.09.2012 5 z 5

Neskutočne dobre napísaná kniha!Brilantné dialógy!

sylvavel
16.11.2011 5 z 5

SKVĚLÉ ČTENÍ, BUHUŽEL JSEM NEVIDĚLA FILM

jasmína
15.07.2011 5 z 5

Knihu mi doporučila kolegyně, a líbila se mi, zase z jiného soudku..

Jilly Cooper
britská, 1937