Volný a nebezpečný

Volný a nebezpečný obálka knihy
Mé hodnocení:

Jay Delaney, syn prominentního hollywoodského producenta, náhle zešílí. Uprostřed filmového festivalu v Cannes zavraždí mladou herečku. Ačkoliv se zpočátku domnívá, že spáchal dokonalý zločin, brzy pochopí, ze se přepočítal. Celá událost se totiž neobešla beze svědků. Jedním z nich je i Jayova nevlastní matka – Sophia. Pokusí se snad Jay zavraždit i ji? A co druhý svědek novinář Joe Kerr? Policie zahajuje pátrání a mladý vrah prchá z místa činu. Zatím je volný. Volný a nebezpečný! (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98200/volny-a-nebezpecny-98200.jpg 4.211

Jay Delaney 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Not Safe to Be Free, 1958

Kniha Volný a nebezpečný

DzordanoChruno

Spočiatku pomerne nudné, málo akcie, veľa opisov. Ale kvitujem, že podrobný opis Jayových zvrhlých činov autor vynechal. V druhej polovici sa to rozbehne, a napriek pár "náhodám" a nelogickým zvratom kniha pútavo priblíži myslenie a konanie vraha, okolo ktorého sa už zaťahuje slučka vyšetrovateľov.

sidonie kermack
05.03.2012

Z téhle knížky jsem nadšená! Sice závěr není podle mého gusta, ale to mi tady nevadí. V knihovně už rezignovali na to mi říkat, že už jsem ji četla, protože spolu s Neúplnou mozaikou od Joy Fieldingové patří mezi mé NEJ a stálice.