Bourneův mýtus

Bourneův mýtus https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5341/bourneuv-mytus-5341.jpg 4 191 27

Jason Bourne série

V jednom kabaretu v Hongkongu se objeví jméno vepsané do louže lidské krve. Jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják brutálně zavraždil čínského vícepremiéra. Šéfové světových velmocí si v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo to odnese příště? Pouze oficiální americká místa znají šokující pravdu: žádný Jason Bourne neexistuje. Bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při pátrání po nechvalně známém teroristovi Carlosovi. Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náručí jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně utajovaný plán.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Bourne Supremacy , 1986

85098211
85098211
14.08.2023 4 z 5

(audiokniha)
Tak já vám nějak nevím... Na knihu jsem se opravdu těšila, proto jsem ve svém hodnocení dost rozpolcená. Na jedné straně autor píše čtivě a hned na první pohled je jasné, že se ve své práci vyzná. Na straně druhé jsem tu já, která nemá vůbec ráda téma špionáže a brutalitu s ním spojenou. A té tady bylo na můj vkus až moc! Chtěla bych ovšem ocenit linku s Davidem Webbem a jeho ženou Marií. Ta se mi líbila a naštěstí celý ten příběh tak nějak vyvážila. A i když je kniha hodně dlouhá, určitě jsem se u ní nenudila ;-). Kromě toho musím pochválit skvělou interpretaci její audioverze, která mi sedla a za kterou tedy ve finále ještě jednu hvězdičku přidávám. No a pokud bude jako audio vydán také poslední díl této původní trilogie, rozhodla jsem se mu rozhodně dát šanci i navzdory svým několika malým výhradám ;-).

Radimka
Radimka
23.06.2023 1 z 5

Tak velký zklamání. Od začátku jsem se nudila, nakonec jsem přeskakovala a téměř nedočetla. Ve všem jsem se ztrácela, v ději, ve jménech. Připadalo mi, že každý honí každýho a ani neví proč.

Luigi1
Luigi1
18.01.2023 4 z 5

Tak jsem si spravil chuť

Soňa28
Soňa28
27.10.2021 1 z 5

Přes 8oo stran, četla jsem dlouho, špionážní, USA x Čína, příliš mě to nenadchlo

Lavender756
Lavender756
03.09.2020 4 z 5

Na tak obsáhlou knihu nemá příběh téměř žádná hluchá místa. Jediné mínus vnímám v tom, že pro mě byly některé věci, pohnutky, důvody apod. ne úplně dobře pochopitelné, ale to je nejspíš můj problém. :) Jinak super napínavé a inteligentní čtení.

dedicak
dedicak
03.07.2020 5 z 5

Nové a další zápletky a větší pavučiny, které Jason rozmotává. Příběh je strhující a napínavý.

capar
capar
08.06.2020

Na to, že jsem se toho bála, a to nejen kvůli tomu, že tahat tu bichli ráno do busu odpoledne pěšmo dóm, je nic moc... vcelku se to četlo dobře a mělo to spád...

peeetta
peeetta
22.03.2020 3 z 5

Spletitá zápletka, dvojití agenti, podfuky. Velmi čtivé až do konce.

Barunka1005

Četl jsem celkem dlouho.

Vlaďkaa4
Vlaďkaa4
12.07.2019 5 z 5

Bála jsem se,že to bude podobné filmu. Není je to o dost propracovanější a zajímavější.

Paula1801
Paula1801
12.04.2019 5 z 5

Tento díl mi přišel lepší než-li ten první. Fascinovalo mne, jak vláda i za cenu ohrožení nevinných lidí dokáže prosadit své ačkoliv samotný agent s ní nechce mít již nic společného.

Tatsume
Tatsume
01.01.2019 4 z 5

Oproti první knize se mi tahle četla o poznání lépe, děj mi přišel o dost plynulejší, v prvním díle působil v některých místech jaksi kostrbatě.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
24.12.2018 4 z 5

Opět kniha plná akce. Bavila mi více než první díl série. Je mne trochu zarážely některé náhody.

Dymond
Dymond
10.08.2017 5 z 5

Zatím má druhá kniha od tohoto autora, ale jsem spokojená. Nic jí nechybělo. Už se chystám na další díl.

moudivlacek
moudivlacek
16.07.2017 5 z 5

A já zas napíši jeden kladný příspěvek. Mně se tento díl líbil ještě víc než ten první. Zde je mistrovská ukázka toho, že málokterý agent, který už nechce dělat tuto práci, má ale na výběr a zůstat opodál. Když to vláda potřebuje, když je ohrožen světový mír, je třeba obětovat potřebné, aby se zvrátily síly zla.
To, že někoho můžete úplně zničit, je sice bolestné, ale nutné. Tak k tomu dle mého asi bude i ve skutečnosti. Pro své cíle a úkoly jsou obětováni lidé, ti znamenají méně než dosažený cíl. A tak agenti končí práci většinou svou smrtí, jen pár vyvoleným se dostane výsada užít si zaslouženého odpočinku.
Je to drsná, tvrdá práce k nezaplacení. A jak prohlásil jeden hrdina, není to oceněné. Lidé kolem nechtějí válku, nechtějí smrt, ale přitom mají tyto agenty, které k tomu všemu nutí.
Ludlum opravdu umí psát. Už jsem zvědavá na další díly.

Atanone
Atanone
05.06.2017 2 z 5

Je jistá pravděpodobnost,že mám nízkou inteligenci,ale vážně mi tenhle díl nešel..dokonce mě odradil natolik,že jsem prozatím další přešoupla z horní části seznamu "přečíst" až někam dolů..Ztrácela jsem se,nechápala jsem,přišlo mi to zbytečně překombinované. A přitom už jméno Ludlum mi podvědomí překládá jako "čti mě,bude to fajn"
Tak snad příště. Toho bohdá nebude aby český čtenář utíkal :)

danny_21
danny_21
03.03.2016 2 z 5

Hongkongsko-čínská anabáze mě opravdu nebavila, a musím říct, že to bylo velké zklamání. Po docela slušném prvním dílu je mýtus v mých očích velký ústup v kvalitě, převládla totiž rozvláčnost, nepřehlednost, hodících se náhod už začíná být podezřele příliš, hrdinova dilemata místy k politování a myslím si, že do pořádné špionáže tolik miláčků prostě nepatří - naopak bych uvítal chladnokrevnou neústupnost. Knižnímu Bourneovi dám ještě poslední šanci, tomu filmovému může jen tiše závidět - 35 %

Skip
Skip
30.11.2015 4 z 5

Tentokrát byl Jason Bourne nedobrovolně zatažen do akce a rozjel to ve velkém stylu. Ludlum si libuje ve slově past a strašně rád je líčí. Dělá to vcelku obratně a navíc čtivě, takže může být čtenář spokojený.

Dixinka
Dixinka
29.11.2015 3 z 5

Napětí, špionáž, ale i tak jen nižší hodnocení.