Bourneův mýtus

V jednom kabaretu v Hongkongu se objeví jméno vepsané do louže lidské krve. Jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják brutálně zavraždil čínského vícepremiéra. Šéfové světových velmocí si v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo to odnese příště? Pouze oficiální americká místa znají šokující pravdu: žádný Jason Bourne neexistuje. Bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při pátrání po nechvalně známém teroristovi Carlosovi. Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náručí jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně utajovaný plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/5341/bourneuv-mytus-5341.jpg 4.2146

Jason Bourne (2.)

The Bourne Supremacy (1986)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Bourneův mýtus

Tatsume

Oproti první knize se mi tahle četla o poznání lépe, děj mi přišel o dost plynulejší, v prvním díle působil v některých místech jaksi kostrbatě.

DuncanIdaho
24.12.2018

Opět kniha plná akce. Bavila mi více než první díl série. Je mne trochu zarážely některé náhody.

1T0S_
25.10.2018

Pokud si první Bourneovka zasloužila hvězdy čtyři, tahle si rozhodně zaslouží hvězd pět.
Hned na začátek - pravděpodobně jsem četl jiné vydání, moje má totiž o 150 stránek více.

Nyní k recenzi ;)
Ve druhém pokračování série se dostáváme do Hongkongu, kde někdo vraždí Bourneovým jménem.
V knize se setkáme s větší porcí akce a taktiky, než v prvním díle - což je jedině plus. Také se v knize objevilo pár vážně překvapivých plot-twistů.

Samozřejmě je zde i pár negativ, jako například místy roztahaný a zdlouhavý děj, ale to je věc, která se za daných okolností dá snadno prominout.

5/5

Dymond
10.08.2017

Zatím má druhá kniha od tohoto autora, ale jsem spokojená. Nic jí nechybělo. Už se chystám na další díl.

moudivlacek
16.07.2017

A já zas napíši jeden kladný příspěvek. Mně se tento díl líbil ještě víc než ten první. Zde je mistrovská ukázka toho, že málokterý agent, který už nechce dělat tuto práci, má ale na výběr a zůstat opodál. Když to vláda potřebuje, když je ohrožen světový mír, je třeba obětovat potřebné, aby se zvrátily síly zla.
To, že někoho můžete úplně zničit, je sice bolestné, ale nutné. Tak k tomu dle mého asi bude i ve skutečnosti. Pro své cíle a úkoly jsou obětováni lidé, ti znamenají méně než dosažený cíl. A tak agenti končí práci většinou svou smrtí, jen pár vyvoleným se dostane výsada užít si zaslouženého odpočinku.
Je to drsná, tvrdá práce k nezaplacení. A jak prohlásil jeden hrdina, není to oceněné. Lidé kolem nechtějí válku, nechtějí smrt, ale přitom mají tyto agenty, které k tomu všemu nutí.
Ludlum opravdu umí psát. Už jsem zvědavá na další díly.

Atanone
05.06.2017

Je jistá pravděpodobnost,že mám nízkou inteligenci,ale vážně mi tenhle díl nešel..dokonce mě odradil natolik,že jsem prozatím další přešoupla z horní části seznamu "přečíst" až někam dolů..Ztrácela jsem se,nechápala jsem,přišlo mi to zbytečně překombinované. A přitom už jméno Ludlum mi podvědomí překládá jako "čti mě,bude to fajn"
Tak snad příště. Toho bohdá nebude aby český čtenář utíkal :)

danny_21
03.03.2016

Hongkongsko-čínská anabáze mě opravdu nebavila, a musím říct, že to bylo velké zklamání. Po docela slušném prvním dílu je mýtus v mých očích velký ústup v kvalitě, převládla totiž rozvláčnost, nepřehlednost, hodících se náhod už začíná být podezřele příliš, hrdinova dilemata místy k politování a myslím si, že do pořádné špionáže tolik miláčků prostě nepatří - naopak bych uvítal chladnokrevnou neústupnost. Knižnímu Bourneovi dám ještě poslední šanci, tomu filmovému může jen tiše závidět - 35 %

Skip
30.11.2015

Tentokrát byl Jason Bourne nedobrovolně zatažen do akce a rozjel to ve velkém stylu. Ludlum si libuje ve slově past a strašně rád je líčí. Dělá to vcelku obratně a navíc čtivě, takže může být čtenář spokojený.

Dixinka
29.11.2015

Napětí, špionáž, ale i tak jen nižší hodnocení.

pavel80
16.10.2015

Neprve jsem viděl filmovou trilogii, tak jsem byl celkem překvapen, že knižní děj je zcela odlišný, ale to nijak nesnižuje kvalitu knižní "předlohy". Zajímavý a napínavý příběh, pouze místy na můj vkus více rozvláčný.

Mammoth
17.05.2015

Opět se potvrdilo, že knižní verze daleko předčí verzi filmovou. Super zážitek od začátku do konce.

Evus
06.07.2014

Zajímavý a napínavý příběh, ale mohl skončit už ve chvíli, kdy se Jason a Marie setkali a zbytek zpracován jako další díl, takhle to bylo příšerně uměle natažené, takže bohužel jen 3***

Sahalea
30.04.2014

Ze začátku se mi to četlo těžce, ale ke pak se to rozjelo :)

ne0k
14.11.2013

V Asii po čase klidu opět zabíjel Jason Bourne. Ženu Davida Webba unesli. Delta je nucen se vrátit. Pomáhá mu Echo. Je to on kdo tvrdí, že spánek je zbraň.

Myslíte, že když jste viděli film, že je zbytečné pouštět se do četby knihy? Jak vám tedy potom (kterýkoli) film zapadá do prvního odstavce?
Pustit se četby knihy má svůj smysl. A není od věci začít prvním dílem. ( http://www.databazeknih.cz/knihy/jason-bourne-agent-bez-minulosti-5343 )

Jack Bauer
13.10.2012

Nejprve jsem viděl film, poté jsem četl knihu, kterou jsem díky tehdejší filmové trilogii neustále odkládal. Kniha daleko předčí výtečný film, jenom to neustálé Aj-ja a čínština mě začínali vadit. Knihu jsem přečetl jedním dechem a rád bych hned četl další pokračování, ale rád střídám autory a jiné žánry. A mám takový dojem, že film byl úplně o něčem jiném nebo značně pozměněn.

paloma
02.09.2012

Nejprve jsem četla knihu, poté jsem viděla film, film je dobrý, ale kniha je daleko lepší. Kniha-str.448 - "Každé jeho rozhodnutí bylo dokonale přesné, každý krok smrtelně nebezpečný. Sledoval kořist a z jeho lidského mozku se stal mozek zvířete."