Bourneovo ultimátum

Během slavnosti v malém městečku, kam byli pozváni záhadným telegramem, se dva muži stávají svědky brutální vraždy. Telegram byl podepsán jménem Jason Bourne, a protože oba muži znají pravou Bourneovu totožnost, uvědomí si, že vraždil jeho zapřisáhlý nepřítel Carlos zvaný Šakal. Je zřejmé, že nejhledanější terorista světa vyzývá svého soka k závěrečnému zúčtování. Vysokoškolský učitel David Webb musí znovu udělat to, co už nikdy udělat nechtěl - převtělit se do nenáviděné postavy zabijáka a stát se Bournem. V obnoveném souboji ožívá i Medusa, zlopověstná skupina, která stála u zrodu agenta beze jména a nyní znovu zvedá svou odpornou hlavu. Webb je odhodlán proniknout do této ekonomicky a politicky všemocné organizace a stát se vnadidlem, které přivábí Šakala do smrtelné pasti. Z nastražené pasti ovšem může vyváznout živý jen jeden z nich......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/5342/bourneovo-ultimatum-5342.jpg 4113

Jason Bourne (3.)

The Bourne Ultimatum (2004)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Bourneovo ultimátum

1T0S_
05.11.2018

Bourne potřetí - a naposledy. Alespoň co se původní trilogie týče...

A ten návrat není tak dobrý, jako byly první dva díly.
Kniha je místy uměle natahována, docela špatně se čte. Co ale nejvíce zklamalo, je konec.

Pro mě poslední Bourneovka - ne že by tato série byla špatná, to ani náhodou, ale jak jsem viděl recenze na další díly, které nepatří k původní sérii, raději to dropnu.

4/5 - nedosahuje kvality minulých dílů, přesto stále stojí za přečtení.

nickys
03.10.2017

Podle mého názoru výborná kniha a výborné zakončení skvělé trilogie. Knižní Bourne je v mnohém odlišný od toho filmového. Především není tak dokonalý a neomylný.

Dymond
13.09.2017

Na celou sérii jsem se hrozně těšila. První díl byl perfektní, druhý o něco slabší... Tento díl jsem rozečetla a prostě jsem se k němu nedokázala vrátit. Připadalo mi to na stejný brdo jako předchozí dva.

moudivlacek
23.08.2017

Já rozhodně nemíním souhlasit s posledními komentáři, pro mne rozhodně povedený díl, a každopádně se mi líbilo i to, že tentokrát je do akčního děje zapojeno opravdu víc lidí, a boj není jen na Jasonovi.
Navíc se seznámíme blíže i se špičkami CIA, KGB a v poslední řadě i se švagrem Jasona.
Rozhodně budu pokračovat v této sérii, a kdo chce, ten nemusí, nikdo ho přece nenutí.

bertrand
07.06.2017odpad!

Velice legrační kniha, která má s filmem společného asi tolik, co Jason Bourne třeba s Malým Bobešem. Toto píšu bez srovnávání, pouze jako upozornění pro fanoušky filmu natěšené na knižní předlohu.
Vážnost knihy, dialogy a nesmírně dětinské chování postav mě opravdu pobavily, až jsem se divil, co je všechno možno ve světě vydávat za bestseller. Ovšem jako tzv. guilty pleasure (tedy něco tak blbého až je to dobré) kniha bohužel neobstojí neboť je pouze blbá a nic víc.

danny_21
20.09.2016

Touto třetí Brouneovou knihou se loučím s Jasonem, Davidem, Deltou nebo Kainem a bůhvíčím ještě a zpětně blahořečím Greengrassovi za stejnojmenného filmového hrdinu, který má úplně, nesrovnatelně kvalitnější parametry.Je to natahované, opakující, většina dialogů je vedena jak od Dumase ( což by nebylo na škodu, kdyby to neměl být špionážní román ?? !! ), příznivých náhod ve prospěch Bo(u)rce z Medusy nespočet ať už při vyhýbání se nástrahám, tak i neustálým přívalem ochotných pomocníků z různých sfér, kteří se vždy příhodně vynoří. No pane Ludlum, naposledy to s Vámi zkusím, ale z jiného než Bournova soudku - 50 %

between
08.08.2016

Pro mne tato série knih také končí u tohoto dílu a další již číst nebudu. Je to většinou napínavé a převážně jsem to hltal. Na druhou stránku psychologické schizofrenní rozvahy Jasona a Davida mi vadily již v předchozích dílech. Nyní se k tomu přidala ještě stále stupňující arogance hlavní postavy a časté vyzdvihování jeho jedinečnosti, zatímco všichni ostatní jsou naprosto neschopní. On vůbec nepotřebuje pomoc ostatních a přesto o ni vlastně pořád žádá.
Pro mne byla alespoň určitá satisfakce, že božský Jason to nakonec nezvládl a nebyl tím jediným vyvoleným, který by byl schopen zabít Šakala.
Není mi jasné, co bude v dalších dílech, když Jason je už starý a hlavní nepřítel je pryč. Asi se bude užírat svým selháním a nenaplněním svého božského cíle kdy on jediný měl být ten kdo tváří v tvář zahubí zhmotnění zla.
Každopádně já už se nedozvím, jak to bude pokračovat. A těším se na nový film s Jasonem, který je mnohem přívětivější a hlavní postava si naštěstí nevzala příklad z knižní předlohy.

DominikV
08.01.2016

Tak. Konečně jsem zakončil Bourneovskou sérii. A když říkám zakončil, myslím tím zakončil. Jsem si jistý, že další knihu s tímto elitním zabijákem již neotevřu. Třetí díl trilogie je určitě nejlepší a nejvíc stravitelný, ale bohužel to prostě není můj šálek čaje. Musím ale uznat, že i když jsem se chvílemi lehce nudil, strašně jsem se těšil na finální souboj mezi Šakalem a Bournem. Sečteno podtrženo: Jsem rád, že jsem si tuto sérii přečetl, ale vícekrát po ní asi už nesáhnu.

špionáž

Robert Ludlum