Jaro na jídelním lístku

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Povídky s vynikajícím promyšleným dějem, ironií, humorem a překvapivou pointou. Odehrávají se převážně v New Yorku a jejich hrdinové jsou obyčejní lidé, zažívající drobné, ale neobyčejné příhody. Na konci jeho povídek často dochází k neočekávanému zvratu děje a zajímavému rozuzlení... Povídky: Jaro na jídelním lístku, Tobinova dlaň, Co vyprávěl fikus, Zelené dveře, Halapartník z Rheinslchlossu, Nedokončená povídka, Očarované bochníky, Ztracená směs, Boty, Lodě, Výkupné za Rudého náčelníka, Poctivost v umění, Exaktní věda o sňatku, Atavismus Johna Toma Malého Medvěda, Příručka Herkimerova, Jablko nepromluvilo, Cesty osudu, Toniččiny rudé rúže, Markýz a slečna Sally, Osamělá cesta, Výkupné za Macka, Kotrmelce života, Mistr počasí, Kvadratura kruhu, Básník a sedlák, Callowayova šifra, Romance čumilú, Harlemská tragédie, Odysseus a psovod, Malý kaz na sklizeném plodu, Dary tří králú, Souboj, Profesionální humorista O. Henry. První vydání. Cena knihy v čase vydání: 25 Kčs....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65505/jaro-na-jidelnim-listku-65505.jpg 4.334
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Práce
Orig. název

Complete Works of O.Henry, 1927

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Jaro na jídelním lístku

Přidat komentář
Abia
17. května

Opravdu milé, pomalé povídky z jiného světa.

ViBe
18.07.2019

Rád se vracím k těmto starosvětským povídkám, kdy obchodník byl obchodník, reklama a markenting v plenkách. Obchodník se jenom snažil ve svém zájmu prodat dobře vyrobené zboží (a tehdy boty něco vydržely ...).
Dnes se vymýšlejí výrobky, které nikdo nepotřebuje a dělá se jim reklama. Uměle vytvářená poptávka, protože bez koloběhu neustálého zvyšování výroby, růstu prodeje a s tím spojeného zvyšování tržeb by se dnešní tržní společnost zhroutila. S tím souvisí trvale se snižující kvalita produkce - většinou jde o aušusové zboží, které (když máte štěstí) jen stěží vydrží do konce záruční doby.


ArwenAragorn
14.06.2019

Tentokrát mi tolik nesedl překlad. Na sbírku povídek v Romanci čumilů to nemá.

Greenfingers
09.03.2019

Jaro na jídelním lístku byla první knížka od O.Henryho, kterou jsem si před mnoha lety koupil. Mezitím se má sbírka poněkud rozrostla, ale k "Jaru" se pořad vracím, hlavně když si potřebuji zlepšit náladu. Naprosto skvělé povídky!

Koka
27.01.2019

Tato kniha může sloužit jako vysokoškolská skripta pro výuku, jak se mají psát povídky. Povídka Tobinova dlaň se řadí k nejvtipnějším a nejlépe vypointovaným povídkám, jaké znám. Grafika a ilustrace (vydání Práce, 1988) zdárně sekundují textu, a díky tomu je výsledkem dílo, které přetrvá.

Květinka008
21.11.2018

Vůbec nevím, čím mě spisovatel zaujal jako jeden z mála v hodinách literatury na střední škole. Od té doby jsem začala jeho povídky číst a v antikvariátech shánět staré sbírky. Jaro je moje nejoblíbenější, přečtená už několikrát, naposledy letos kvůli výzvě. Samozřejmě má povídky lepší a horší, stále aktuální i nudné, jiné nepochopitelné pro současného čtenáře neznalého tehdejších postojů a událostí. Chce to nadhled.

kirjava
12.07.2016

Miluji povídky z této knihy jako jsou např. Boty a Lodě a obzvlášť Výkupné za Rudého náčelníka. Když mám splín a jsem naštvaná na celý svět je toto jeden ze zaručených způsobů jak si zlepšit náladu.

jitka
18.02.2011

Tato kniha je opravdu velmi dobrá, povídky jsou nápadité, i když s celkem jednoduchým dějem...
Doporučuji všem!

Doporučujeme

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky
Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky
Tichá hrůza
Tichá hrůza
Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda
Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda
Pan Kaplan má stále třídu rád
Pan Kaplan má stále třídu rád