Jarní horečka

Jarní horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27845/bmid_jarni-horecka-9Uk-27845.jpg 4 39 10

Nad zámkem Beevor se rozklenul krásný den. Tetelí se šveholením ptactva a mocnými přísliby. Nic z toho však nemůže rozehnat chmury lorda Shortlandse, který touží uniknout ze zámku a z bdělého dohledu své dcery Adély, která železnou rukou všem vládne. Jak jiný by byl život, kdyby měl lord Shortlands dvě stě liber, mohl si koupit hospodu, oženit se s kuchařkou a tak navždy uniknout z ovzduší zámku, prosyceného vůní ovomaltiny, do radostného života, libě vonícího po whisky. Nic však není ztraceno… vždyť lord Shortlands má ještě další dceru, která má nápaditého nápadníka a všichni tři vymyslí znamenitý plán. Jarní horečka je dalším z dlouhé řady úsměvných románů P. G. Wodehouse, do jehož idylického světa, který tento mistr situačního a slovního humoru vytvořil, s potěchou vstupují další čtenářské generace.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Spring Fever , 1948

85098211
07.02.2023 4 z 5

Knihy svého oblíbeného autora si vyberu pokaždé, když se chci pobavit. Ale u této jsem byla tak trochu zklamaná. Je sice zase humorná, něco málo jí však do dokonalosti chybí. Příběh se tentokrát točí kolem lorda Shortlandse, který má neskutečně nesympatickou a panovačnou dceru Adélu. Ta totiž rozhoduje, co její otec smí a co zase nesmí. A on se na stará kolena zamiloval do kuchařky, kterou by si chtěl vzít, svoje lordství pověsit na hřebík a otevřít si hospodu. Naštěstí je tady ještě jeho další dcera Terry, oplývající všemi dobrými vlastnostmi a rozhodnutá svému otci pomoci stůj co stůj ;-). Kromě toho je zde také celá řada osob, které s celým příběhem úzce souvisí a hrají méně či více podstatnou roli :-). No a samozřejmě tady půjde také o něžné city nejen ze strany lorda Shortlandse… Autorův jiskřivý humor, který mám opravdu moc ráda, je – jak se dá očekávat - zastoupený i v této knize. Jak jsem již ale psala výše, je zde méně vtipných situací, u kterých by se čtenář mohl od srdce zasmát ;-). To byl aspoň můj pocit, proto knihu protentokrát hodnotím poctivými čtyřmi hvězdičkami, ale na autora určitě nezanevřu a časem se k němu zase s radostí navrátím…

milan3144
05.09.2021 3 z 5

Ztřeštěné a potrhlé jako vždy, přesto poněkud méně vtipné a nebo jsem si měl dát od autora delší pauzu, abych hodnotil více jak třemi.

bobo7592
16.11.2018 5 z 5

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

vikaa
19.10.2018 3 z 5

Už dlouho jsem se chystala přečíst něco od Wodehouse, ale k jeho dílku jsem se dostala až v rámci čtenářské výzvy. Nelituji toho, ale rozhodně to není můj šálek čaje Taková malá jednohubka, která neurazí, ale nenadchne. Dvě a půl hvězdy, řekla bych.

alenkacermi
24.09.2018 2 z 5

Jsem zklamaná. Asi nerozumím anglickému humoru, přišlo mi to spíše tragikomické. Vůbec jsem se nemohla začíst. Souhlasím, že jako divadelní hra by to nemuselo být špatné.

IvikaS
26.08.2018 2 z 5

Tak to nebylo nic pro mne. Neseděly mi ani postavy ani druh humoru.

Vidlička
19.04.2018 3 z 5

Děj zbytečně rozvleklý, postavy nesympatické, ale hlášky boží! Nejlepší byl samozřejmě Stanwood, který neomylně při každém vstupu do místnosti zakopl o koberec a něco schodil :-DDD.

Teresita
02.02.2018 3 z 5

Musím teda říct, že mě kniha moc nenadchla, myslím, že příběh by byl lepší jako divadelní hra. Děj se odehrává na zámku Beevor, kde žije zchudlý Lord Shortland se svou oblíbenou dcerou Terry, namyšlenou a panovačnou dcerou Adélou a jejím bohatým manželem. Hlavních postav je tam asi ještě pět a všechny jsou nesympatické, všichi myslí jen na peníze, ženy se chtějí vdát jen za bohaté zajištěné muže. Myslím, že se jedná také trochu o satiru, autor se vysmívá tehdejší vyšší společnosti zaměřené na peníze, vysmívá se šlechtě, která přichází o své postvení ve společnosti. Hezky je zde vystižená anglická vyšší společnosti tehdejší doby.

Olia
19.06.2016 4 z 5

no prostě klasika..:-)

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Miluji neohrožené mladíky, kteří se tváří v tvář dívce svého srdce chovají jako neschopní ťulpasové.