Jarčina píseň

Jarčina píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25917/bmid_jarcina-pisen-oBJ-25917.jpg 4 31 5

Dívčí román o divoké gymnazistce a její lásce k tajuplnému a slavnému hudebníkovi. Letní atmosféra jihočeské plovárny uprostřed léta a tři mladé dívky - veselá Jarka, vážná Maruška a povrchní Kamila. S každou z nich si osud zahraje jinak. Jarka se záhy stěhuje s rodiči do Prahy, kde na ni čeká.... Ale víc už poví píseň, kterou pro ni složí jedno milující srdce.... celý text

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Krásný příběh o třech studentkách, které zažívají krásné i smutné události. Kniha se čte moc dobře.

moničina
25.11.2019 4 z 5

Milý i keď trochu naivný príbeh, ale v tých časoch sa písalo týmto štýlom. Páči sa mi vykreslenie prostredia ako aj dobré vykreslenie rozmaniťých postáv. Príbeh je písaný v duchu priateľstva, súcitu a veľkej súdržnosti, ktoré panovali medzi ľudmi v tej dobe, a to je niečo, čo nám teraz chýba. Film ideál septimy bol však výrazne lepší, ako knižná predloha, ktorej dej sa iba v minimálnej miere podobal na ten filmový.

Simona Jedličk
04.07.2018

Román rovněž posloužil jako předloha filmu pro pamětníky Ideál septimy z roku 1938.

Adliczka
08.07.2015 5 z 5

Fajn knizka pro mlady holky...cist to je jako koukat se na film pro pametniky. A to me bavi.

Eliškam
26.07.2013 3 z 5

Máte-li rádi filmy pro pamětníky v knize, tak mohu doporučit. Hlavní hrdinka je opět sedmnáctiletá studentka, kterou k rozumu přivede starší muž. Literární skvost to rozhodně není, ale atmosféra je navozena dobře :)