Japonsko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha načrtává hlavní linie vývoje japonské civilizace od vzestupu císařského dvora, přes středověk s dominující vojenskou vrstvou, složitou moderní dobu s četnými zvraty až po současnost. Klade přitom důraz na porozumění i vyváženost popisu a známé kulturní symboly (samuraj, gejša) zasazuje do hlubšího kontextu. Těžiště výkladu tkví v moderní době, kdy se Japonsko na jedné straně nemůže a nechce zbavit svého tradičního kulturního dědictví, na druhé straně však usiluje o uznání západní civilizací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21880/japonsko-strucna-historie-statu-21880.jpg 4.529
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Libri
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Japonsko

Přidat komentář
LonelyRonin
22.04.2020

Výborná.

Ronin Roujin
15.06.2013

Takové Japonsko v kostce. První dvě třetiny stručné dějiny až do éry Hensei. Asi nejvíce pozornosti je věnovánio éře Meidži. Pak si v krátkosti prosvištíte politiku, náboženství, umění a celkem rozsáhlá kapitola je věnována vztahům Japonska a ČR. Pak ještě slovníček, přehled číslovek, přehled epoch a jejich návaznost na kalendář bílých ďáblů, atd..
Na to že jde o literaturu fakt, čte se svižně a autor zacházel do hloubky problémů tak akorát. Nevím, jak se na tuto knihu může tvářit "nejapkofil" ale ten sáhne asi po něčem jiném .)