Japonské gestapo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kempeitai byla obávaná japonská vojenská a tajná policie, před a za 2. světové války, nechvalně známá svou krutostí a nemilosrdností, v nichž i předčila podobné organizace válečných spojenců Japonska. Její síť pokrývala nejen japonské ostrovy, ale všechna obsazená území, na nichž nesmlouvavě vládla. Autor ve své knize shromáždil očitá svědectví ukrutností páchaných jak mezi civilním obyvatelstvem v Číně a na tichomořských ostrovech, tak při boji proti podzemnímu odporu i při správě zajateckých táborů. Kromě toho se věnuje dalším polím její působnosti, jako byly biologické a chemické pokusy na vězních koncentračních táborů, nebo správa táborů hojně využívané otrocké práce včetně vojenských nevěstinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74788/japonske-gestapo-wMb-74788.jpg 3.722
Žánr
Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno, Baronet
Orig. název

Japan´s Gestapo, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Japonské gestapo

Přidat komentář
Juda010
29.06.2020

Drsná realita a Felton dostává čtenáře do varu. Moc pěkně zpracované dílo. Za mě plný počet hvězd. Doporučuji tomu, kdo nemá zrovná dobrou náladu.

Atlantis
07.12.2018

K uzoufání repetitivní kniha. Některé informace se motají dokola a dokola. Také bych od faktografické knihy nečekal takovou předpojatost, kdy je mnohokrát zdůrazňováno, že Spojenci se samozřejmě podobně NIKDY nechovali.


marsellie
13.09.2014

Právě tu knížku dočítám a stalo se mi,že jsem ji i nachvilku odložil ,abych se trochu vzpamatoval z toho ,co jsem přečetl.
Fakt dost drsný. *****

MildeZ
24.07.2013

Některé kapitoly jsou opravdu pro silné nátury...

nokid
29.06.2012

Je to tíživá četba. Ale poučuje nás i o roli Japonska v širším kontextu světových dějin.