Jantarová komnata

Jantarová komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14935/jantarova-komnata-14935.jpg 4 323 61

Jantarová komnata. Jeden z nejvzácnějších výtvorů lidských rukou, jedna z nejtemnějších historických záhad… Někdejšího klenotu ruských carů se v roce 1941 zmocnili nacisté. Po zahájení spojeneckých náletů ukryli komnatu na neznámé místo a od těch dob ji nikdo neviděl. Nyní se však zdá, že někdo přece jen ví, kde hledat. Rozvedená atlantská soudkyně Rachel Cutlerová miluje svou práci a děti, s bývalým manželem Paulem udržuje korektní vztahy. Vše se rázem změní, když za záhadných okolností umře její otec, někdejší vězeň koncentračního tábora. Zanechal po sobě dokumenty, které by mohly vést k odhalení záhady jménem Jantarová komnata. V zoufalé snaze nalézt pravdu odlétá Rachel s Paulem do Německa. V honbě za pokladem však nezůstávají osamoceni. Fanatičtí sběratelé umění se neštítí sáhnout ani k nejhrubšímu násilí, a tak naši hrdinové brzy zjistí, že jim jsou v patách profesionální zabijáci. Ale ani to není vše — Rachel s Paulem během nesnadného pátrání pochopí, že proti nim nestojí jen živí lidé, ale i síly zla, které hýbaly světem v minulosti…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Amber Room , 2003

Obelix15
27.12.2023 2 z 5

Po knize jsem sáhl v rámci výzvy a po přečtení noticky jsem čekal parádní jízdu. Začátek byl slibný, ale počáteční nadšení vyprchalo stejně rychle jako přišlo. Nezajímavé postavy, nerozvinutá zápletka a přeskakování jednotlivých pasáží bez udání důvodu. Podle mě je příběh Jantarové komnaty něco, o čem by se dalo vyprávět a psát hodiny a hodiny. Tato kniha na mě však celá dojem, že byla sepsána za odpoledne. Něco mezi Indiana Jonesem a Jamesem Bondem. Bohužel, slabý průměr...

Ladislav73
16.12.2023 4 z 5

Jantarová komnata je velmi čtivá kniha.
Autor uchopit historická fakta a ty pak nechat rozvinout ve své spisovatelské fantazii. V poznámkách na konci uvádí, že v rámci studijní přípravy k tomuto románu procestoval Německo, v Rakousku navštívil koncentrační tábor Mauthausen a posléze odjel do Moskvy a Sankt Peterburgu, kde strávil několik dní v Kateřinském paláci. Použitím reálných faktů tak dává příběhu dost velkou věrohodnost. Na druhou stranu Českého čtenáře bezesporu upoutá a možná i pobaví spisovatelova představa o tom, jak to chodí/chodilo v České republice.
Ale kam jinam umístit románovou postavu, která by po celou dobu války spolupracovala jak s nacisty, tak se sovětskou zpravodajskou službou.“

Lady Greystoke
14.11.2023 3 z 5

Za čtivost bych dala klidně plný počet. Ale nějak mi začínají vadit příběhy, ve kterých se vraždí. I když je to "jenom jako".

evickakyticka
12.10.2023 4 z 5

Líbila se. Mělo to spád, ale občas trochu přehnané (ale opravdu jen trošičku) a hlavně mě to moc bavilo. Pozadí legendy Jantarové komnaty i pátrání bylo napínavé. Nenudila jsem se a na čtení se těšila. Žádné "béčko" jsem nenašla.

m2056
02.09.2023 5 z 5

První setkání s autorem a překvapivě dobrý i naše země je popsána správně.

soupik2012
31.07.2023 3 z 5

Hledači pokladů jsou vděčným tématem dobrodružné literatury a z tohoto důvodu, je také velmi složité přijít s něčím novým, co by čtenáře zaujalo, nebo dokonce ohromilo. Z tohoto pohledu se jedná pouze o průměrnou literaturu, která v daném žánru nepřináší vůbec nic nového. Z počátku popisný, později více akční příběh, který nás bohužel zavede až do Československa. A zde bylo na první pohled patrné, jak pan Berry odfláknul přípravu k tomuto románu a kolik očividných nesmyslů do knihy vepsal. Příběh nezachránil ani velmi předvídatelný závěr. Zkrátka béčkový příběh, jak zpracováním, tak také dějem. Audioknihu lze označit za vydařenou a velice dobře ji načetl pan František Dočkal.

czermy
08.06.2023 3 z 5

Jak píše witko, je to fakt béčko. Já mám rád Dana Browna, i když jsou to většinou blbiny pro amíky, ale proti Stevu Berrymu je to ještě nobelista. Od Berryho jsem již četl Templářské dědictví, které se nese v podobném duchu těžko uvěřitelného děje. Je to čtení zábavné a utíká velmi rychle, ale člověk se nedočká žádných šokujících zvratů ani cliffhangerů na konci kapitol, takže celý děj pokojně plyne až k očekávanému konci. Nenáročné čtení na dovču.

witko
20.04.2023 2 z 5

Připadal jsem si jako když sleduji nějaký "béčkový" dobrodružný film. Také české reálie mi tu moc nesedli ačkoliv kdykoliv jindy bych byl za ně rád. Převažuje zklamání.

Marla
04.08.2022 2 z 5

Bylo to takové nudné, odfláknuté dílko s možná dobrou, ale absolutně nevyužitou a nerozvinutou zápletkou. Začátek jsem přečetla, pak už jen listovala a zklamalo mě, že si autor nenašel čas, zjistit si pravdu o naší republice, když už měl tu potřebu ji do příběhu zakomponovat.

konicekbily
22.04.2022 4 z 5

Jantarová komnata se našla? Škoda, že jenom ve fikci! O historii se zajímám hodně a také i osud Jantarové komnaty. Autorovi se povedl zdařilý thriller - jenom jako Američan se dopustil drobných nepřesností v historických reáliích. Zajímavé počtení to však bylo.

kachnat
13.02.2022 5 z 5

Mě se styl psaní líbil, skvěle se četlo. Nereálnost příběhu na tom nic nemění.

karel2810
23.01.2022

Kniha z kategorie "Přečti a zapomeň". Je zřejmé, že to je autorova prvotina. Naivní a nereálná zápletka, zásadní neznalost reálií.

Booklice
12.11.2021 3 z 5

Po dočtení Dana Browna jsem hledala další thriller, který bych si mohla přečíst a spousta lidí mi doporučilo Steva Berryho. Nemůžu říct, že jsem byla Jantarovou komnatou nějak extra uchvácena, ale vím, že je to jeho prvotina a lepší knihy jsou určitě teprve přede mnou. Neříkám, že by byla kniha špatná, ale úplně mě nepohltila. Přikládám to ale také tomu, že jsem si možná až moc zvykla na styl Browna a měla jsem trochu tendenci to srovnávat. Na druhou stranu je určitě dobře, že je kniha jiná a Berry má svůj rukopis, protože o tom to je - autor by měl být při tvoření sám sebou. Hlavní rozdíl jsem viděla v tom, že Jantarová komnata se odehrává v delším časovém úseku. To poskytuje více možností a zdá se mi to více realističtější. Na druhou stranu ale děj neměl takový spád - chybělo mi tam trošku více napětí. Možná i proto mě to úplně nevrthlo do děje. Téma z historie bylo zajímavé, stejně tak to, že byl děj z části zasazen do České republiky.

Monyel
22.09.2021 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Knihu jsem si přečetla spíše ze zvědavosti, protože historický thriller není žánr, který obvykle vyhledávám. Zaujalo mě však téma druhé světové války a Jantarové komnaty. Postavy v knize jsou zajímavé, ačkoliv profesionální zabijáci mají někdy až nadpřirozené dovednosti a znalosti. Také mi příliš nesedla Rachel, díky jejímu arogantnímu chování, které mi občas lezlo na nervy. Zato postava jejího otce, Karola, byla velmi zajímavá, škoda že v knize nebylo více z jeho minulosti. Děj je dobrodružný a napínavý, místy proložen historickými událostmi a zajímavostmi o jednotlivých uměleckých artefaktech. Kniha se četla velmi dobře a jako bonus jsem se dozvěděla pár zajímavostí o Jantarové komnatě. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi dobrodružné knihy s přesahem do historie. Za mě 3,5⭐️

Janadvorackova
06.09.2021 2 z 5

Zpočátku docela jízda, ale po dění v jeskyni se to začalo tak nějak mršit. Dočteno se sebezapřením. Protože jsem chtěla vědět, kde předmět zájmu vlastně skončil, vydržela jsem.

Schamila
24.08.2021 4 z 5

Moc hezký příběh o zapeklitém pokladu, přečtení této knihy stálo za to....

Jessybelle
17.06.2021 4 z 5

Téma knihy opravdu stojí za to. Ostatně koho nefascinuje osud Jantarové komnaty. Nicméně i přes to, že je román povedený, mi trochu vadí, že si autor o poměrech v naší zemi moc nezjistil, když vše ostatní se zdá dobře nastudováno... škoda.
Jinak je příběh vcelku povedený, nemá hluchá místa.
Takže pokud vás zajímá, co se možná mohlo stát s Jantarovou komnatou, vzhůru do čtení...

petulik330
03.02.2021

Další dobrá kniha od tohoto autora. Byla velice čtivá s nenechala mě ji odložit až před koncem. Za co jsem byla ráda bylo to, že byl hlavním hrdinou někdo jiný než Coton Malone.

jprst
17.08.2020 3 z 5

Dobrodružný příběh, patřičně napínavý, dobře se čte, ale hlavně v tom nehledejte nějaké historické souvislosti a o jantarové komnatě se také nedovíte nic nového. Rovněž logických a věcných nedostatků je tam poměrně dost, hlavně co se týká České republiky. Závěr je takřka pohádkový, jiný se snad nedal ani očekávat. Zkrátka příjemná kniha na dovolenou, ale nic víc.

Atak
02.05.2020 5 z 5

Poutavě napsaná kniha která zaujme od začátku do konce.