Jantarová komnata

Jantarová komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14935/jantarova-komnata-14935.jpg 4 323 61

Jantarová komnata. Jeden z nejvzácnějších výtvorů lidských rukou, jedna z nejtemnějších historických záhad… Někdejšího klenotu ruských carů se v roce 1941 zmocnili nacisté. Po zahájení spojeneckých náletů ukryli komnatu na neznámé místo a od těch dob ji nikdo neviděl. Nyní se však zdá, že někdo přece jen ví, kde hledat. Rozvedená atlantská soudkyně Rachel Cutlerová miluje svou práci a děti, s bývalým manželem Paulem udržuje korektní vztahy. Vše se rázem změní, když za záhadných okolností umře její otec, někdejší vězeň koncentračního tábora. Zanechal po sobě dokumenty, které by mohly vést k odhalení záhady jménem Jantarová komnata. V zoufalé snaze nalézt pravdu odlétá Rachel s Paulem do Německa. V honbě za pokladem však nezůstávají osamoceni. Fanatičtí sběratelé umění se neštítí sáhnout ani k nejhrubšímu násilí, a tak naši hrdinové brzy zjistí, že jim jsou v patách profesionální zabijáci. Ale ani to není vše — Rachel s Paulem během nesnadného pátrání pochopí, že proti nim nestojí jen živí lidé, ale i síly zla, které hýbaly světem v minulosti…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Amber Room , 2003

zdendula31
12.04.2020 4 z 5

Oddechovka..

zdenaR
23.05.2019 3 z 5

Mám ráda záhady kolem jantarové komnaty a uměleckých děl ukradených za války. Proto volba této knihy a autora, který se mi velmi dobře čte.
Škoda jen nepřesností kolem České republiky - poměry za totality si autor představuje dosti nereálně (majitel hradu, podnikatel).
Jinak ale hodnotím knihu jako velmi dobrou a doporučuji.

Ferry9
13.04.2019 4 z 5

Kniha ze začátku se vlekla, ale pak se to rozjelo. Celkově se mi to líbilo, ale na pět hvězd to rozhodně není.

pajom
07.04.2019 3 z 5

trochu až moc fantazie,ale nechá to v klidu přečíst a nesmí se hledat historické souvislosti kolem hledání Jantarové komnaty

lachtan77
22.01.2019 4 z 5

Viděl jsem pár dokumentů o Jantarové komnatě a proto jsem sáhnul po této knížce. Našel bych určitě spoustou náhod ( hlavně u paní soudkyně ) ale příběhu a napínavosti děje to nevadilo. Líbilo se mi, že se část děje odehrává i v České republice.

albert19
28.10.2018 4 z 5

Moc pěkné počtení spojené s historií a celkovým poodhalením zákulisí jantarové komnaty v dějinách, moc poutavé a poučné, doporučuji.

Dela111
20.10.2018 4 z 5

Kdo by nechtěl znát skutečný osud Jantarové komnaty? Autor tuto záhadu, kterou se nepodařilo od konce 2. světové války rozluštit, dokonale využil pro svůj thriller. Vytvořil akční příběh, kde jsou fanatičtí sběratelé v honbě za tímto pokladem schopni jít přes mrtvoly.

Fantastický námět, čtivě podaný, ovšem místy akční takovým tím laciným způsobem, že jen taktak nespadne do béčkového zpracování.
Autorovy představy o bývalém Československu jsou v lepším případě úsměvné, v tom horším smutné. Autor si o reáliích země, do které děj příběhu zčásti zasadil, mnoho nezjistil :-(
Hodnotila bych tak na 70 %.

alnahu
20.09.2018 5 z 5

Ano i mne uchvátil příběh Jantarové komnaty, které se za války zmocnili nacisté. Pěkně čtivě napsáno.

medlovice
10.08.2018 5 z 5

Patřím mezi ty, které Jantarová komnata fascinuje.
Akční, svižný , rychle plynoucí děj. Pohybujeme se v Americe, Německu , Rusku a hlavně v Česku . I když je knížka dost tlustá, nemá hluché místa, dobře se čte , je barvitá a nabitá akcí a informacemi. Postavy do děje zapadají a dokonce i někteří padouši mi byli sympatičtí.
Autorův závěr se mi líbil jen z časti. Tu komnatu měli zase zavřít a zamknout na dva západy, ne ji vracet Rusům. Co oni vrátili nám ?
A neodpustím si citát Roberta Browninga , který se mi líbil pro svou hloubku myšlenek " A pak náhle, jak se to už u vzácných věcí stává , zmizela "
Jak smutné .
A jak pravdivé.

dalibor123
01.03.2018 4 z 5

Nenáročné čtení na odreagování, nějaký to dobrodružství, moc hezky napsaný. Čte se to krásně a já sem si to moc užil :)

Sonik1974
07.01.2018 1 z 5

Knihu považuji za rozjezdovou, autor začínal. Na mne málo historie, zbytečně moc sexu.

CharlesWard
18.02.2017 3 z 5

Jako každá Berryho kniha. Tajemství, vraždy, pokud možno vícero soupeřících stran. Po zmatené srajdě, kterou jsem od něj četl předtím, konečně jedna, která alespoň zdánlivě dávala smysl.

Danuše7
30.12.2016 4 z 5

Knihy Steva Berryho mám ráda. tato nezklamala. také mě těší optimistické konce.

matufran
24.04.2016 4 z 5

Poutavá kniha se zajímavou záhadou. Příběh dával ve směs smysl, ale pohled Američanů na Evropany je dost zkreslený a když tento román čte člověk právě z Evropy, tak jen kroutí hlavou. Ocenil bych méně erotických pasáží a postavy, které by byli více lidští. Knoll s Danzerovou jsou prostě super zabijáci ala 007.

MIKE15
04.04.2016 5 z 5

Pro odreagování super čtení :)

biki
08.03.2016 2 z 5

Bezpečně nejslabší Berryho kniha. Ale pro pobavení - české reálie v americkém pojetí jsou krásně naivně pitomoučké.

jindrusa
11.02.2016 5 z 5

Ač mně toto téma moc nezajímá, omylem vypůjčená kniha se mi líbila. Rozšířila mi obzory :-)

KniSKov
11.05.2015 3 z 5

Pro mě je kniha zklamáním, podle hodnocení jsem čekala mnohem více. Připadala jsem si, že čtu scénář k americkému akčnímu filmu. Bohužel "béčkovému". Měla jsem dojem, že autor si nastudoval fakta akorát tak o jantarové komnatě. Bohužel politickými předlistopadovými poměry u nás se vůbec nezabýval a to, jak tuto dobu v knize opakovaně líčí, zásadně narušuje věrohodnost příběhu. SPOILER. Navíc mi vadil i úžasný happy end ve vztahu hlavních hrdinů, kteří byli původně rozvedeni, ani vlastně nevěděli proč. Fakta týkající se jantarové komnaty hodně zajímavá, jinak bych dala ještě o hvězdu méně.

farmisek
02.03.2015

Perfektní kniha, konečně je mi jantarová komnata trochu bližší než jen jako pouhý pojem v novinách

Galadwen
25.12.2014 3 z 5

Vcelku průměrný dobrodružný příběh o hledání pokladu, který má sice spád, ale zápletka příliš mnoho logických a věcných nedostatků i na tento žánr. A poměry ve střední a východní Evropě v době komunistické a těsně pokomunistické si autor představuje jak Karkulka válku, obzvlášť "český" průmyslník Loring z Loukova mě pobavil. Redakční práce je katastrofální, objevují se i chyby ve shodě přísudku s podmětem.