Janovo evangelium v poměru ke třem ostatním evangeliím

Janovo evangelium v poměru ke třem ostatním evangeliím https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46085/bmid_janovo-evangelium-v-pomeru-ke-trem--iEY-46085.png 5 1 1

Čtrnáct přednášek Rudolfa Steinera uvedených mezi 24. červnem a 7. červencem 1909.

juvelinokivi
juvelinokivi
06.02.2018

Aneb Nový zákon jako ještě větší detektivka, než jste tušili. Tuhle knihu asi není možné číst bez přípravy - tj. bez znalosti základů antroposofie (přinejmenším nauky o těle fyzickém, éterném, astrálním a Já). I tak jsem měla co dělat, abych se v tom všem vůbec zorientovala. Někdy mi stačilo přečíst jeden odstavec a trvalo mi celý den, než jsem ho vstřebala. Ale odměna stála za to. :) Po dočtení jsem chvíli měla dojem, že vím o Novém zákoně všechno - než jsem otevřela pojednání o Lukášově evangeliu... (Mimochodem, myslím si, že jinak než chronologicky podle pořadí přednášek se moc číst nedá, vzhledem k jisté návaznosti - takže Jan, Lukáš, Matouš, Marek.) - Dodatek 2019: Tak jsem si libovala, jak jsem četla chronologicky, abych nakonec zjistila, že rok před tímto přednáškovým cyklem proběhl jiný cyklus, nazvaný taktéž "Janovo evangelium", který jsem jaksi opomenula... Ale chystám se to napravit.

křesťanství antropozofie esoterismus, ezoterika evangelia

Kniha Janovo evangelium v poměru ke třem ostatním evangeliím je v