Jánošík

Jánošík https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445428/mid_janosik-divadelni-hra-EjN-445428.jpg 4 9 4

boticelli
28.11.2023 4 z 5

Další hra, která by mě oslovila asi více přímo v divadle. Začátek i konec zajímavý, prostředek se táhnul i díky velkému zástupu různých Janošíkových souputníků. Z dřívějška jsem si pamatoval hlavně ten hrůzunahánějící způsob popravy.

kykiryki28
27.06.2022 5 z 5

Mně se tahle Mahenova verze moc líbila! Jura Janošík byl citlivější, rozumnější a laskavější. Pro své kamarády by udělal cokoliv (což vlastně na konci ve skutečnosti udělal...jen nechci moc spoilerovat). Závěrečné scénky s Jurou a Ankou byly tak dojemné. Opravdu mohu tuto divadelní hru doporučit. Je tak laskavá a dojemná zároveň.

mistrikova
03.09.2020 5 z 5

Divadelní hra o slovenském zbojníkovi v Mahenově zpracování. Najdete zde vše: lásku, přátelství, smysl pro spravedlnost, vášeň i zradu. Klasika, která neomrzí.

TheMelorry
06.05.2020 4 z 5

Čtivé drama ze Slovenských hor o zbojníkovi Jánošíkovi. Není problém pochopit, o co v knize jde, ale hloubka příběhu je značná. Poselství, které Jánošík dal nám všem je jasné... a svým dojemným koncem to jen potvrzuje.