Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351291/ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.2166

Janičky (Jannies) (1.)

My Lady Jane (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

rycccy
včera

Přiznám se, knihu jsem si především koupil kvůli nádherné obálce. Anotace mě celkem taky zaujala, až na to, že by to mělo být něco historického, to mě nakonec odradilo a knihu jsem odložil aniž bych jí začal číst a bylo dlouho mimo mé zorné pole. CHYBA A TO VELKÁ! Já jsem snad vtipnější knihu nikdy nečetl, prostě úžasná kniha. Děj se odvíjel rychle, zápletka taky luxusní. hlavní postavy knihy byly sympatický až tedy na Eduarda, tato postava byl nějaký omyl :-)

broskev28

Bylo by skvělé, kdyby historie opravdu byla taková. Kdyby se král mohl ztratit a poté, když v poslední vůli na trůn dosadil svou sestřenici a ona se ujala vlády, by se zase našel, ale o vládu by neměl zájem, tak by se vydal, kam ho srdce táhne . . .
Vzít historické postavy a sestavit si příběh podle svého gusta mi připadá jako výborný nápad. Musíte se jen zaměřit na tu správnou věkovou skupinu; ti starší a moudřejší vám to nespolknou.
Pravda, asi tím někomu uděláte zmatek v dějepise, ale pokud nekapíroval doteď, tak ta škoda zas nebude tak velká. Obrovská. Převeliká. Monstrózní. Tím chci říct, že Janina sbírka synonym mi byla velmi sympatická, podobně jako její vášeň pro knihy. A vlastně jako celá tahle kniha.

crazyslunicko

Jestli Vás baví zábavná forma scifi historie, tak do toho. Řezala jsem se od začátku do konce a nebyla to totální konina :D Zhltla jsem knihu během dvou dní a vykouzlila mi úsměv na tváři. Dlouho jsem se takhle u žádné knihy nezasmála. Bylo tam tolik kuriozitních situací, že to bylo až k neuvěření. Opravdu jsem se bavila. Kniha se hemží zvířátky od skunka, poštolky, kočky, lišky, lasičky, koně až po myši a jinou havěť. Kéž by vznikalo více takových knih, které pobaví a pohladí po duši :)

Etule

To byla ale konina. :D
Nu a teď vážně. Celkem jsem se pobavila, nápad originální až absurdně vtipný. Jana byla sympatická hrdinka, Gifford nakonec docela taky a Eduard... Nu ten byl na přes držku. :D
Nicméně to nebyla kniha na jeden zátah, protože jsem si občas potřebovala od knihy odpočinout, aby mě nepřestala bavit. Ale moc pěkná oddechovka. ;)

cori

Celkem originální a happy variace neblahých osudů předčasné zesnulých náctiletých panovníků Anglie Eduarda a Jane, kteří v této humorné fantasy naleznou své životní lásky a žijí šťastně až do smrti. Místo bojů mezi katolíky a stoupenců anglikánské církve zde proti sobě stojí Eidiani (mají v sobě zvířecí magii a mohou se proměňovat v němou tvář) a Verité (jsou bez magie a Eidiany upalují). Máme zde kupříkladu koně, skunka, lva, lišku, fenu, poštolku, fretku, kočku a vlky a další zástupce fauny. Při čtení jsem se bavila.

zofie3000

Za mě solidní tři hvězdy. V půlce to podle mě trochu ztrácelo dech a ty milostné propletence mě moc nebrali, ale plně mi to vynahradilo bourání čtvrté stěny a některé úpravy historických faktů. Kdybych byla mladší, tak jsem z knížky úplně nadšená
"Tvoje matka byla křeček a otec páchnul po bezinkách"

katerina.l.

U této knihy jsem se opravdu od srdce zasmála. Super příběh, velmi originálně pojatý a vtipně napsaný. Mě osobně ani nerušily vstupy autorek, užila jsem si to od prvního do posledního řádku.

čtenářkaZ

MILUJU! (Třeba i ten zmatek v té knize)

Ailee

Má lady Jane... kniha, u které si nejsem vlastně jistá, jestli se mi líbila nebo ne. Bavila mě? Ano! Štvala mě? Ano! Takže vlastně co?
V první řadě mě rozčilovalo počešťování jmen. U většiny mi to bylo jedno, ale některá opravdu "nečeská", mám-li to takhle hloupě říct, mi prostě nešla přes pomyslné rty. Dlouho mi trvalo číst Janu jako Janu a ne "Džejn", obzvlášť, když jsem několik měsíců pokukovala po obálce s anglickou verzí jména. Druhá věc, která zpočátku byla milá a vtipná, později se však stala křečovitou, zdržující a zbytečnou, byly vpády autorek. Kdyby si některé odpustily, ničemu by to neuškodilo.
Kniha je celkově plná rozporů... děj byl pomalý, ale díky stylu, jakým byla kniha napsaná, neuvěřitelně čtivý! (ač jsem jím byla zhruba v polovině přesycena a musela jsem knihu na týden odložit). Další protiklad, který by někoho mohl štvát, pakliže nebude ke knize přistupovat s tím, že to má být v první řadě komedie, je mluva postav. V jednu chvíli vznešená a snad by se dalo říct i soudobá, v druhé chvíli jako kdyby vycházela z úst současného dorostu.
Nelituji času, který jsem knize dala, protože jsem se skutečně zasmála. Upřímně a od srdce. Na druhou stranu mám asi přeci raději trochu jiný žánr. Ale občas je nutné dát si jiný zákusek, aby se vám váš oblíbený čokoládový dort nepřejedl, no ne?

Aurorita

Od této knihy jsem zřejmě očekávala něco úplně jiného, než co mi bylo nakonec nabídnuto. Knihu jsem sice dočetla, ale měla jsem s tím velké problémy. Chvílemi mě bavila, chvílemi zase vůbec. Rádoby vtipné scény mně osobně vtipné nepřišly, postavy mi nebyly sympatické a na můj vkus až moc přitažené za vlasy.

aliisalounu

Originální, čtivý příběh. Líbilo se mi propojení magie, historie a milostného příběhu. Skvělá kniha.

ajla5

Jedna hvězda za nápad, jedna za G., jedna za vtip. Měla jsem velká očekávání, ale to je můj problém.

KlaraJahoda

Velmi vtipný příběh, který s realitou nemá mnoho společného. Protože mým cílem nebylo čerpat historická fakta, ale jednoduše se pobavit, dávám plný počet. Krásně napsáno, kniha vtáhne do děje a opravdu pobaví. Nechybí ironie, napínavé momenty ani romance.

SBH

Dávám plný počet hvězd a nejraději bych ještě nějaké přidala. Dokonalá kniha, svižný děj, sympatické postavy, vtip, dojetí, napětí, napsáno pěkným jazykem a kupodivu ani překlad příliš neskřípal.
Je mi záhadou, jak dokázaly tři autorky sepsat jedno dílo, klobouk dolů. A dalších pět hvězd jim přiznávám za odvahu překopat dějiny a vylepšit osud některých hrdinů. Dále za odvahu završit příběh happy endem - samozřejmě, že na těch dveřích bylo pro Leonarda di Capria místa až až! V souvislosti s tím považuji úvodní věnování za ta nejvtipnější a nejtrefnější v historii literatury. Dámy, děkuji.
Hodnocení: ***** *****

annytheangel

Krásná roztomilá oddechovka.

kyticka152

Nápad spisovatelek mi připadal skvělý. Koho by napadlo přepsat historii na styl fantasy? Malinko mi vadilo, jak spisovatelky měli dost svých řečí do děje, ale jinak se mi kniha moc líbila. Trocha lásky, fantasy, humoru, intrik... bylo přímo sousto pro mě a já jsem si čtení opravdu užívala. Doporučuji k přečtení!

warca

Musím říct, že mě zaujala a pobavila už samotná obálka. Hned jsem věděla, že ta knížka bude skvělá. A taky byla.
Příběh byl naprosto unikátní, vtipný a čtivý. Už je to dlouho, co jsem se u knížky takhle bavila. Postavy byly sympatické, děj spletitý, nenucený a naprosto originální. Kniha pobaví a zároveň vás chytne za srdce. Rozhodně to stoji za přečtení.

AllyKumari

Knihu jsem četla v původní angličtině, a tak nemohu hodnotit český překlad, na který si zde někteří (jistě právem), stěžují. Ovšem musím říci, že tak milé vyprávění jsem již dlouho nečetla. Knížka pobavila a dovolila mi si odpočinout během učení na státnice, a proto ji hodnotím poměrně vysoko.

verulik196

Byla to svým způsobem strašná blbost, ale mě se to líbilo. Knížka si mě získala hned ze začátku, když se autorky omlouvaly Anglii za to, co se rozhodly provést jejich historii a nechtěla mě pustit až do konce, kdy jsem se musela zasmát nad posledními slovy.
Jestli si chcete pro změnu přečíst něco jednoduššího a praštěného, tak sáhněte po Lady Jane.

Channach

Jen málokdy vybuchnu smíchy už při věnování. Brodi, Cynthii a Jodi se to však povedlo. Tuto čtyř set stránkovou jednohubku jsem slupla za dva dny. Pohled ztřeštěných autorek na tudorovskou Anglii, kde se polovina obyvatel dokáže měnit ve zvíře, mě naprosto uchvátil a pobavil. Dámy mají neotřelý styl psaní, často vstupují jako vypravěčky do děje, aby čtenáře vzdělaly, postrašily či jen pobavily.

Více v mé recenzi v záložkách - server Chrudimka.cz

cmelda26

Kniha mě moc nezaujala, možná je to tím, že jsem z jiné věkové kategorie.

Sofós

Nenáročné, oddechové, úsměvné čtení. Nečekejte hluboké myšlenky, to není cílem této knihy. Cílem je pobavit čtenáře. Původně jsem chtěla dát 4*, ale druhá půlka knihy byla slabší, takže dávám 3*.

invisible

No nevím, asi nelze dávat na doporučení Bestseller. Námět zajímavý, ale zpracování hrozné. Jak psané pro 10ti leté. A ty vsuvky vypravěček mě totálně vytáčely. A vtipné mi to taky nepřišlo. Mrzí mě, že jsem jí koupila :(

hellena1523

Kniha pro mne byla velmi milým překvapením. Obvykle, když se o nějakém románu tvrdí, že je vtipný, já z něj dvakrát nejásám. Tentokrát však musím uznat, že kniha dostála své pověsti.
Od začátku jsem se usmívala, místy i smála (bez ohledu na to, zda jsem doma v obýváku nebo v MHD), postavy byly velmi sympatické, příběh tak ubíhal rychle nejen díky čtivosti.
Velmi příjemná, myslím si vyčnívající, fantasy tvářící se jako exkurz do dějin VB je protkána humornými scénkami a (někdy až sarkastickými) hláskami ve stylu Monty Pythonů či Malé Velké Británie mi opravdu sedly!
Pro slečny od 13-14 let super.

ElfkaEleanor

Vtipne, pohodove cteni plne akce a romantiky, ktere oceni kazda romanticka duse 13+ :) Bonus je i zakomponovani do historie. Vic takovych knih!

terijans

Milé, pohádkové, vtipné, četla se mi dobře.

anishta

To bylo tak milé, pohádkové... Velmi příjemné čtení.. Text ubíhá rychle, postavy jsou sympatické, místy velmi vtipné.. Mohu jen doporučit.

V.M

Kniha mě od začátku bavila. Střídaní pohledů mi v některých knihách vadí, jelikož se neustále vrací k různým částem , ale v téhle knize to bylo super. Byla jsem ale smutná když jsem si přečetla příběh podle pravdy, kde Janu opravdu zabili. Knižní příběh byl daleko lepší. Nejvíce mě pobavila část kdy se Marie proměnila v oslici.

vodopad152

Kniha mě opravdu bavila, byla nesmírně dobrá. Občas jsem, ale měla pocit, že by se to dalo zkrátit, ale to už je jenom detail. Humor knihy mě bavil. Doufám, že spisovatelky zase něco napíšou.

lucinkahrbkova

nedávno jsem knihu dočetla a neskutečně mě bavila a opět jsem si ji začala číst opravdu doporučuji koho baví fantasy ten opravdu měl by si ji přečíst