Má lady Jane

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu! Jana Greyová má za sebou totéž, co řada šlechtičen před ní: svatbu s naprosto cizím mužem. Navíc má tu smůlu, že sňatkem se ocitla přímo uprostřed politického komplotu, který svrhl z trůnu jejího bratrance, krále Eduarda, a z ní udělal královnu. Na celých devět dní! Má opravdu vládnout, nebo řešit, že má hrad plný spiklenců a její novomanžel se ve dne proměňuje v koně? Originální fantasy na motivy historických událostí, které ale nebere příliš vážně. Čeká vás dokonalý černý humor, nadsázka, láska, dobrodružství a dokonce i troška magie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351291/ma-lady-jane-ync-351291.jpg 4.2142

Janičky (Jannies) (1.)

My Lady Jane (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Fragment (ČR)

ajla5

Jedna hvězda za nápad, jedna za G., jedna za vtip. Měla jsem velká očekávání, ale to je můj problém.

KlaraJahoda

Velmi vtipný příběh, který s realitou nemá mnoho společného. Protože mým cílem nebylo čerpat historická fakta, ale jednoduše se pobavit, dávám plný počet. Krásně napsáno, kniha vtáhne do děje a opravdu pobaví. Nechybí ironie, napínavé momenty ani romance.

SBH

Dávám plný počet hvězd a nejraději bych ještě nějaké přidala. Dokonalá kniha, svižný děj, sympatické postavy, vtip, dojetí, napětí, napsáno pěkným jazykem a kupodivu ani překlad příliš neskřípal.
Je mi záhadou, jak dokázaly tři autorky sepsat jedno dílo, klobouk dolů. A dalších pět hvězd jim přiznávám za odvahu překopat dějiny a vylepšit osud některých hrdinů. Dále za odvahu završit příběh happy endem - samozřejmě, že na těch dveřích bylo pro Leonarda di Capria místa až až! V souvislosti s tím považuji úvodní věnování za ta nejvtipnější a nejtrefnější v historii literatury. Dámy, děkuji.
Hodnocení: ***** *****

annytheangel

Krásná roztomilá oddechovka.

kyticka152

Nápad spisovatelek mi připadal skvělý. Koho by napadlo přepsat historii na styl fantasy? Malinko mi vadilo, jak spisovatelky měli dost svých řečí do děje, ale jinak se mi kniha moc líbila. Trocha lásky, fantasy, humoru, intrik... bylo přímo sousto pro mě a já jsem si čtení opravdu užívala. Doporučuji k přečtení!

warca

Musím říct, že mě zaujala a pobavila už samotná obálka. Hned jsem věděla, že ta knížka bude skvělá. A taky byla.
Příběh byl naprosto unikátní, vtipný a čtivý. Už je to dlouho, co jsem se u knížky takhle bavila. Postavy byly sympatické, děj spletitý, nenucený a naprosto originální. Kniha pobaví a zároveň vás chytne za srdce. Rozhodně to stoji za přečtení.

AllyKumari

Knihu jsem četla v původní angličtině, a tak nemohu hodnotit český překlad, na který si zde někteří (jistě právem), stěžují. Ovšem musím říci, že tak milé vyprávění jsem již dlouho nečetla. Knížka pobavila a dovolila mi si odpočinout během učení na státnice, a proto ji hodnotím poměrně vysoko.

verulik196

Byla to svým způsobem strašná blbost, ale mě se to líbilo. Knížka si mě získala hned ze začátku, když se autorky omlouvaly Anglii za to, co se rozhodly provést jejich historii a nechtěla mě pustit až do konce, kdy jsem se musela zasmát nad posledními slovy.
Jestli si chcete pro změnu přečíst něco jednoduššího a praštěného, tak sáhněte po Lady Jane.

Channach

Jen málokdy vybuchnu smíchy už při věnování. Brodi, Cynthii a Jodi se to však povedlo. Tuto čtyř set stránkovou jednohubku jsem slupla za dva dny. Pohled ztřeštěných autorek na tudorovskou Anglii, kde se polovina obyvatel dokáže měnit ve zvíře, mě naprosto uchvátil a pobavil. Dámy mají neotřelý styl psaní, často vstupují jako vypravěčky do děje, aby čtenáře vzdělaly, postrašily či jen pobavily.

Více v mé recenzi v záložkách - server Chrudimka.cz

cmelda26

Kniha mě moc nezaujala, možná je to tím, že jsem z jiné věkové kategorie.

Sofós

Nenáročné, oddechové, úsměvné čtení. Nečekejte hluboké myšlenky, to není cílem této knihy. Cílem je pobavit čtenáře. Původně jsem chtěla dát 4*, ale druhá půlka knihy byla slabší, takže dávám 3*.

invisible

No nevím, asi nelze dávat na doporučení Bestseller. Námět zajímavý, ale zpracování hrozné. Jak psané pro 10ti leté. A ty vsuvky vypravěček mě totálně vytáčely. A vtipné mi to taky nepřišlo. Mrzí mě, že jsem jí koupila :(

hellena1523

Kniha pro mne byla velmi milým překvapením. Obvykle, když se o nějakém románu tvrdí, že je vtipný, já z něj dvakrát nejásám. Tentokrát však musím uznat, že kniha dostála své pověsti.
Od začátku jsem se usmívala, místy i smála (bez ohledu na to, zda jsem doma v obýváku nebo v MHD), postavy byly velmi sympatické, příběh tak ubíhal rychle nejen díky čtivosti.
Velmi příjemná, myslím si vyčnívající, fantasy tvářící se jako exkurz do dějin VB je protkána humornými scénkami a (někdy až sarkastickými) hláskami ve stylu Monty Pythonů či Malé Velké Británie mi opravdu sedly!
Pro slečny od 13-14 let super.

ElfkaEleanor

Vtipne, pohodove cteni plne akce a romantiky, ktere oceni kazda romanticka duse 13+ :) Bonus je i zakomponovani do historie. Vic takovych knih!

terijans

Milé, pohádkové, vtipné, četla se mi dobře.

anishta

To bylo tak milé, pohádkové... Velmi příjemné čtení.. Text ubíhá rychle, postavy jsou sympatické, místy velmi vtipné.. Mohu jen doporučit.

V.M

Kniha mě od začátku bavila. Střídaní pohledů mi v některých knihách vadí, jelikož se neustále vrací k různým částem , ale v téhle knize to bylo super. Byla jsem ale smutná když jsem si přečetla příběh podle pravdy, kde Janu opravdu zabili. Knižní příběh byl daleko lepší. Nejvíce mě pobavila část kdy se Marie proměnila v oslici.

vodopad152

Kniha mě opravdu bavila, byla nesmírně dobrá. Občas jsem, ale měla pocit, že by se to dalo zkrátit, ale to už je jenom detail. Humor knihy mě bavil. Doufám, že spisovatelky zase něco napíšou.

lucinkahrbkova

nedávno jsem knihu dočetla a neskutečně mě bavila a opět jsem si ji začala číst opravdu doporučuji koho baví fantasy ten opravdu měl by si ji přečíst

leník511

Tahle kniha mě dostala. Naprosto úžasná.

Halka2

Zajímavé čtení a zábavné. Po celou dobu čtení jsem se musela usmívat.

heliiinka

Tuhle knihu jsem viděla všude. V knihkupectvích, na bookstagramech, každý druhý ji četl nebo chtěl. A já mám ráda historické romány. Tak jsem si ji taky přečetla a ...
Bylo to zklamání.
Vzhledem k tomu, jaký to mělo boom, jsem čekala něco super. Ale tahle kniha mě ničím nezaujala. Nejvíc mě otravoval jazyk. Autorky psaly jak náctileté dívčiny, co se sešly na pokec. Jazyková hodnota fakt nulová. I přesto mi byla sympatická Jana (nejen díky knihám) a jako plus dávám i to, že konec nebyl tak očekávatelný.

annes

Dlouho sem se neusmívala u čtení knihy tak intenzivně jako u téhle:-) Celkově se mi líbí vyměnění protestantů a katolíků za verity a ediany. Doufám, že se autorky ujmou nějakého pokračování buď příběhu nebo jiné části dějin VB.

AgnessN.R.

Po přečtení sice úplně nevím, jak to bylo ve SKUTEČNOSTI:), ale vím čemu věřím já.
U mě si příběh vzal místo v mém srdci. Bylo to vtipné a napínavé a žádný hrdina mi nebyl nesympatický! A taky bych chtěla být Edianka;)
A nemůžu se dočkat dalších knih autorek a dalších Jan!!!

jmn7053

Čekala jsem trochu více zábavný příběh, trochu více akční. Každopádně druhá část v knize byla přibližně taková jakou jsem si přála (kéž by to autorky dokázaly zapracovat do celého příběhu). Škoda, ale samozřejmě i tak byla kniha příjemná a čtivá.

Veronicess

Táto kniha je naprostý poklad. Som tak rada že som sa k nej dostala a nechala ju rozžiariť a rozveseliť moje dni. Bola tak veľmi milá a vtipná a nevedela som sa z nej prestať usmievať. Jednoznačne teraz patrí do mojich najobľúbenejšch a už sa tesím až si ju prečítam znovu.

Vikos

Bylo mi ctí jí číst.

Přesně hezké fantasy pro mě (srdíčko)

KaileyBlot

Tohle byla moc milá knížka. Nenáročná, vtipná a prostě taková odpočinková. Hodně jsem si oblíbila Janu a G. Autorkám se kniha opravdu povedla.

Torino

Super krásná oddychovka! Ale ani nevím, co z této knihy vypíchnout jako ten top. Rozhodně se mi to ale četlo snadno, rychle a bavilo mě to. Líbilo se mi vzít historický příběh a zasadit do něj prvky fantasy (ačkoli skutečný příběh byl zajímavý už sám o sobě). Zajímavé taky bylo, že každá kapitola byla z pohledu jiného hlavního hrdiny, kteří se cyklicky střídali. Nicméně byly tam dějové pasáže, které mohli být napsány lépe, hlavně tedy mohli být více rozepsané a na to, v jaké době se příběh odehrával, mohli být trochu, jak to říct... krutější. Ale jen trochu.

krausmary

Pěkné, zábavné a odlehčené čtení na večer. Začátek byl možná trošku kostrbatý, ale jinak se to četlo dobře.