Jane utíká

Jane utíká https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/bmid_jane-utika-nw3-1891.jpg 5 815 176

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane Run , 1991

petronella1
10.07.2016 5 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce.

knihomolka525
05.07.2016 5 z 5

dávám pět ale u této autorky za mě neplatí že její knihy příběhy zrají jak víno....ty první se mi líbily víc

penti
03.06.2016 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, četla jsem ji s odstupem času asi třikrát.

zuzepka
15.04.2016 3 z 5

Nějak jsem se do této knihy nedokázala začíst.Neustále jsem vzpomínala na film,který jsem už viděla a zároveň si nemohla vzpomenout na herce.Až k závěru jsem četla s chutí.

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Velmi zajímavá kniha s překvapivými zvraty. Moc se mi líbila :)

morava
27.02.2016 5 z 5

Kniha, ktera je napinava od zacatku do konce. Od teto autorky ma prvni kniha a urcite se chystam precist i dalsi z jejich knizek a pevne doufam, ze se mi take budou libit tak , jako se mi libila tato. Cetla jsem ji takovym zpusobem, ze si rikate : "Tak dobre, jeste jednu stranku a koncim."A nakonec zjistite, ze tech stranek jste zvladli nekolik desitek, protoze se od toho proste neda odtrhnout.

niknikita
23.01.2016 3 z 5

Ze začátku docela dobrý, ale jak se objevil na scéně pan manžel, začala jsem mít husí kůži a ukázalo se, že právem. Takové příběhy prostě nemám ráda.

nemer
05.01.2016 odpad!

Kristova noho. Asi jsem chlap, protože tento typ literatury je pro mě absolutně nečitelný.

Prey
25.12.2015 4 z 5

Pro mě nejlepší Fieldingová. Závažná uvěřitelná pointa, žádné vyšumění do ztracena; napětí po celou dobu čtení; ženský román, ale ne červená knihovna. (Čteno v překladu Ludmily Hanzlíkové.)

HankaMarek
26.11.2015

trošku déle trvalo se začíst

OlgaS
22.11.2015 5 z 5

Zajímavý příběh, který upoutá pozornost od začátku do konce. Čte se jedním dechem!

rengers
16.10.2015 5 z 5

Velmi vydařené dílo, četl jsem to jedním dechem. Začátek příběhu se vyvíjí trochu zvláštně, ale to patří k tomu, aby to začalo nabírat na síle a napětí.Nebudu psát o čem to je, to nechám na vás, ale rozhodně doporučuji!

Fillipa
14.08.2015 5 z 5

Knihu jsem četla před několika lety a silně na mne zapůsobila. Každý máme z něčeho slabo kolem žaludku, u mě je to jakýkoliv způsob využívání a zneužívání dětí - dávám 5* a vím, že tuto knihu už nikdy neotevřu.

ŽanKaa
10.08.2015 5 z 5

Kniha napínavá od začiatku do konca.Prečítala som ju "jedným dychom".

SlamLenka
25.07.2015 5 z 5

Jsem nadšená skvělým vypracováním psychologie postav a dobře konstruovaným příběhem! V první části knihy jsem byla napnutá, v jaké to Jane je vlastně situaci, pak jsem se od ní nakazila jejím psychickým rozpoložením a občas jsem z toho, co prožívala, cítila až takovou bezmoc, že jsem knihu na chvilku musela odložit. Oscilovala jsem dokonce mezi důvěrou a nedůvěrou k tomu, co považuje za skutečnost! A pak jsem zase chtěla vědět, jak se z toho všeho dostane a jestli vůbec, takže jsem se do toho znovu ponořila a fandila jí. Čekalo mě famózní rozuzlení, ačkoli musím připustit, že děj poslední kapitoly byl naprosto jasný už jsem nijak napnutá nebyla.

kneslova
22.07.2015 4 z 5

velice čtivě popsáno, zajímavá zápletka, ale často se mi to zdálo zdlouhavě psáno znovu a znovu, ale jinak skvělé čtení

Capinka
17.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha: celou dobu jsem se třásla na to, jak to teda všechno je a jak to dopadne. Kniha nezklamala, překvapila svým dějem a byla napínavá a čtivá.

studentice
14.06.2015 4 z 5

Nápínává knížka s děsivým příběhem. Nikdy nevíš, komu můžeš věřit. I když jsem nedávno četla knihu s podobným příběhem, vůbec to nevadilo. Od autorky si v blízké době zase něco dalšího přečtu.

Jitush
08.06.2015 5 z 5

Některé pasáže se mi zdály moc dlouhé, ale jinak byla knížka napínavá až do konce, nemohla jsem se od ní odtrhnout. :-)

prochajda
01.06.2015 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha, nemohla jsem se odtrhnout od čtení dokud jsem nedočetla :)