Jane utíká

Jane utíká https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1891/bmid_jane-utika-nw3-1891.jpg 5 817 176

Jane Whittakerová najednou neví, kdo je, nevzpomíná si na vlastní jméno, netuší, kolik jí je let. Bloudí ulicemi Bostonu v zakrvácených šatech a s deseti tisíci dolary v kapse. Nezbývá jí než důvěřovat hezkému mladíkovi, o němž jí říkají, že je to její manžel, a dovolit mu, aby o ni pečoval v elegantním domě, který údajně sama zařizovala. Ale pomáhají jí skutečně léky, které jí dávají? Nebo pouze prohlubují její zmatenost? Jane se pouští do nerovného boje, aby se dopátrala pravdy a získala zpátky svou paměť i život. Krok za krokem rozmotává pavučinu rafinovaného zla a uvolňuje smyčku, která ji rdousí. Nemá se na koho obrátit, neboť i těm nejlepším přátelům se zdá, že Jane přichází o rozum. Jenom nezlomná vůle ji nutí, aby se nevzdávala. Ale pokud přece jen získá zpět své vzpomínky a odhalí pravdu, bude bláznivé Jane ještě někdo věřit...? (Podle románu byl v r. 1995 natočen televizní film.)... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

See Jane Run , 1991

Lída27
14.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha,přečtená za pár dní,nešlo se od ní odtrhnout.Už se těším na další knihu od Joy Fielding.

Pája699
17.12.2020 4 z 5

Úžasná kniha se zajímavým příběhem. Kde je vlastně pravda? Kdo vlastně lže a předstírá? Celou knihu jsem to měla jak na houpačce. Skvěle napsané. První kniha od autorky a určitě se vrhnu i na další a věřím, že mě nezklamou .-)

georginaa
26.09.2020 5 z 5

Četla jsem ji v r. 1996 a hned se stala mojí oblíbenou knihou a autorkou. Po letech jsem si ji znova přečetla a neztratila nic na dramatičnosti. Příběh vtáhne do děje, fandíte Jane, aby se dostala od toho hrozného chlapa co si říká manžel.

Jack Bauer
30.08.2020 5 z 5

Moje první kniha od Joy Fieldingové a naprostá pecka, četla se úplně sama. Bohužel jsem na autorku trochu zapomněl, kvůli spoustě dalších autorů, takže se k ní budu muset v brzké době opět vrátit. Moc krásně píše.

kob
27.07.2020 5 z 5

Super - rodina byla bez večeře, protože jsem to prostě musela dočíst :)

Ivka_77
15.06.2020 5 z 5

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, ale pak už to bylo lepší a lepší a poslední třetinu knihy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Konec byl hodně překvapivý. Moje první knížka od autorky a určitě si přečtu další.

JancaKube
30.05.2020 2 z 5

Já jsem se u knihy většinu času nudila. Několikrát jsem ji málem odložila ale komentáře mě přesvědčily číst dál. Kolem poloviny začala být trochu zajímavá, řekla jsem si konečně, ale za chvíli to byla ta samá nuda. Rozuzlení jsem trochu očekávala. Nicméně konec byl zajímavý. Stejně bych však knihu nedoporucila. Takováto zápletka by se mi více líbila, kdyby hlavní hrdina neztratila paměť.

m_martina
19.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od autorky. Přečetla jsem ji hodně rychle.

Marcela4488
11.05.2020 5 z 5

Úžasná knížka. Napínavá od první do poslední stránky.

sonkovaj
06.05.2020 4 z 5

Skvělá detektivka. Parádně napsaná kniha, na kterou jsem myslela tak asi ještě půl roku po přečtení. První od mé oblíbené autorky.

Pine
05.05.2020 5 z 5

Jane na mě vypadla z knihovny u babičky. Bylo mi tehdy asi 14 a ten příběh mě úplně fascinoval. Vůbec jsem neměla ponětí, co je to za autorku, neřešila jsem, jestli napsala nějaké další knihy. Až díky zdejším komentářům mi došlo, jaké jsem měla štestí, že tohle je Fieldingové poklad. A přestože už je to 20 let, mám stále v živé paměti, jak mi z jejího textu naskakovala husí kůže.

Hebrey
05.05.2020 4 z 5

Knihu jsem nedočetla, přesto dávám 4 hvězdičky. Napsaná je dobře a určitě má své kvality, jen to prostě nebyl můj šálek kávy.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Toto je moje oblíbená autorka a tato knížka rozhodně patří k jejím nejlepším.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

Knihomolka506
04.03.2020 5 z 5

Napínavá kniha o hledání jedné identity. Nemohla jsem ji dostat z ruky, protože mě vzala sebou do děje. Od autorky jsem četla Špatnou dceru a byla taky skvělá.

RanMori
29.02.2020 5 z 5

Výborný, už je to teda doba, co jsem to četla, ale tehdy jsem to úplně zhltla :)

sasari
17.01.2020 5 z 5

Za mě pecka. Četla jsem od této spisovatelky spoust knih a musím přiznat, že tato kniha mě nedala spát :) Doporučuji!

Jana-Marie
08.01.2020 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila; nebyla vyloženě špatná, ale ani žádný velký zázrak.

Ava365
14.12.2019 5 z 5

Napínavá, velice "čtivá" kniha.

a.k
22.10.2019 4 z 5

Jane utrpěla ztrátu paměti. Netuší, kdo je, co se jí stalo, proč má šaty od krve, ani jak přišla k penězům, které má v kapse kabátu.
Důmyslně vystavěný román, který má moc dobře zachycený psychologický vývoj postav a postupně graduje do napínavého závěru. Tempo příběhu je zpočátku pomalejší, ale o to je chytlavější druhá polovina knihy. Moc dobře se to četlo.