Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 586 107

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

Denisa232623
09.12.2023 4 z 5

Musím říct, že se budu opakovat, když řeknu, že první díl série byl lepší. Chirurg měl napětí, čtivost, spád a spoustu dalšího. Kdežto v učedníkovi mi přijde, že děj plyne tak nějak pomaleji. Chybí tomu ta svižnost. A Jane Rizzoliová je už trochu otravná postava. Každopádně i druhý díl je poutavý a já si knihu užila od začátku do konce. A věřím, že brzy budu v sérii pokračovat dál.

Satyrka
11.09.2023 4 z 5

V podstatě pokračování prvního dílu, který mě nadchl. Jen tady byla Cordellová nahrazená Jane ve smyslu postupu v ději, nechci příliš spoilerovat.
I tento díl byl čtivě napsaný, jen jak už jsem psala u více detektivek, já moc nemusím, když se v jiném dílu stejné série vracíme k někomu, kdo už byl dopaden. A vzhledem k tomu, že jsem nedávno četla sérii R. Bryndzy s Kate Marshallovou, trochu se mi to pletlo a spojovala jsem si to s Učedníkem, trochu ups z mé strany :D
Tentokrát mi trochu lezl na nervy věčný strach Jane a omílání Warrena Hoyta, ale chápu, že když Jane prožila, co prožila, tak takto přemýšlí. Jen by měla fakt trochu povolit a nebýt pořád tak "z oceli", jak v knize ostatně zaznělo.
Konec za mě super, já se bála, že bude hodně podobný konci předchozího dílu, nebo že skončí (teď možný spoiler) zázračným objevením se nějakého záchránce, jak tomu většinou bývá.
Jen mi trochu uniklo, co ta první oběť hned na prvních stránkách knihy?
Takže do dalšího dílu jdu, jen tento bych označila za slabší než ten první.

SSTknihy
11.07.2023 4 z 5

Opět skvělá detektivka v tom nejlepším slova smyslu. Napínavá a chytrá zápletka, věrohodné postavy, dramatický závěr. Můžete číst jako sérii, ale nevadí i když předchozí díly neznáte. Literární Jane a Maura jsou narozdíl od svých seriálových představitelek věrohodné postavy, které vás budou bavit.

pinkstrom
08.05.2023 1 z 5

Knihu nejvíc vystihuje citace Deana: "Jane, musíte pořád dokazovat, že předčíte každého muže?" Namísto napínavé detektivky jsem dostala knihu o feministické a velmi nesympatické hlavní "hrdince" s PTSD. Dlouhé pasáže jsou bohužel nudné a styl psaní mi prostě nevyhovuje, vyprávění mi přišlo opravdu laciné. Konec byl snad ještě lacinější. Už první díl mě nijak nenadchnul, po druhém jsem sáhla kvůli výzvě. Třetí už si díkybohu nepřečtu.

monte
21.01.2023 5 z 5

Tak toto pokračování nemělo chybu

Bedřich63
10.01.2023 5 z 5

V první třetině knihy jsem přemýšlel, co se mi vlastně na prvním dílu Chirurg tak líbilo, tady to nějak utíkalo pomalu, tak na 3*. Druhá třetina už byla zajímavější, děj se začal posouvat (4*), no a poslední část knihy už mě nepustila a musel jsem číst až do konce. No a protože se říká Konec dobrý, všechno dobré, tak dávám maximum - 5*.
Hodně pátrání a vyšetřování, velká dávka psychologie, trocha medicínské problematiky a stálá nejistota Jane, jestli je dobrá policistka a jestli ji mužští kolegové berou takovou, jaká je.
Soukromí se tady skoro vůbec neřeší, stále jen práce, případy a přemýšlení o nich.
To pak tedy do značné míry asi nahrazuje běžné porady, na které je čtenář zvyklý z jiných detektivek. :-)
Takže jo, autorka píše zajímavě a kouknu časem na další díl.

85098211
27.08.2022 5 z 5

Další případ s Jane Rizzoliovou úzce navazuje na předchozí knihu Chirurg a je tedy opravdu vhodné znát i ji. Hned na začátku dochází k podivné nehodě, která se ovšem hodně brzy změní v cílenou vraždu. Souběžně k tomu je nalezena i brutálně zavražděná manželská dvojice, kterou někdo zabil v podstatě totožným způsobem jako před časem Warren Hoyt svoje oběti. Ten se ale za svoje činy dostal za mříže, proto nikdo z vyšetřujících detektivů včetně Jane Rizzoliové nechápe, jak je tohle možné? Brzy ovšem dojde k další (obdobné) vraždě jiné manželské dvojice a vyšetřování se rozjíždí na plné obrátky... A co s tím vším má společného úplně první nalezená mrtvola, už ale neprozradím ;-). Kniha se zase čte jedním dechem, je výborně napsaná se spoustou zajímavých detailů z oblasti chirurgie a medicíny obecně (tady je opravdu dobře poznat, že autorka tento obor sama vystudovala), proto nezbývá než ji ohodnotit plným počtem a časem se těšit na další (určitě zase skvělý) případ! :-)

jarin58
17.05.2022 5 z 5

Voné pokračování Chirurga nezklamalo,je to výborně podaný psychologický román,pravda hodně drsný.

MiraRunaway
17.03.2022 4 z 5

Solidní pokračování Chirurga. Mám ráda Tess Gerritsen a její knihy jsem četla v průběhu let tak, jak ke mně přicházely. Nyní se k nim vracím a čtu sérii s Maurou a Jane od prvního dílu. Napětí opět nechybělo a jako bonus je seznámení s Maurou a agentem G.D. :)

vera4669
19.02.2022 3 z 5

Mám přečtenou celou sérii, jen mi tento chyběl, ale bohužel zklamání... To snad byl nejslabší díl, vyšetřování mě nenadchlo, opět vratka k jedničce, zajímavé jak poslední dobou v každé druhé knize uprchne ten nejvíc brutální zločinec nebo je pomalu nadčlověk a ten rychlý konec tomu moc nepomohl.
Určitě pak série stojí za to, ale tento díl si člověk klidně může nechat ujít a nic se nestane

munka
06.02.2022 4 z 5

Ďalší skvelý príbeh so zaujímavou zápletkou. Aj keď Jane hrala prím, nestratila sa ani Maura. Teším sa na ďalší príbeh.

Kanimůra2
17.01.2022 3 z 5

první díl se mi líbil hodně. Proto jsem se poměrně rychle pustila do dalšího a ten mě zklamal. Tentokrát mi šla hlavní hrdinka na nervy svou umanutostí něco si dokazovat. Taky mi trochu chyběl její parťák. Nějak jsem čekala, kdy se vrátí a pomůže jí. I závěr mě zklamal.
Ale nevadí, pustím se do 3. dílu a pak se uvidí.

Pája699
07.12.2021 4 z 5

Určitě se jedná o dobrou detektivku a jsem přesvědčená, že i o skvělou celou sérii. Jen jak už tu bylo zmíněno, Chirurga bych už nechala být a pustila bych se do jiného vyšetřování, na které se těším už teď :-) Líbí se mi jak autorka dokáže skvěle popsat myšlenky a pocity. Tohle vás prostě vtáhne a nepustí. O maličko slabší jak první díl, ale i tak se nudit nebudete.

Nixa
09.08.2021 5 z 5

Nechci se opakovat, ale tahle série je opravdu skvělá! Kniha má opět pár stránek a přesto je mrazivá, překvapivá a neuvěřitelně čtivá. Tady se i poprvé objeví soudní lékařka Maura a proto mám ten druhý díl snad ještě radši než první. Knihu jsem četla několikrát a určitě ne naposled. Ráda se k ní určitě zase vrátím a užiju si skvělou společnost Jane a Maury.

Art82
15.02.2021 4 z 5

Řekl bych že to bylo o něco slabší než první díl. Prostě mě to tak nenadchlo ale i tak se těším na další.

EvikU.
02.02.2021 5 z 5

Tahle série je napínavá. Líbí se mi styl psaní autorky, líbí se mi, že ukáže myšlenky a city hlavních postav. Ať už se jedná o Jane a jejího nového parťáka nebo i o myšlení vraha.

Čte se to samo, ale možná bych další díl brala, kdyby to nebylo o sériových vraždách. Úplně by stačila jedna. A Chirurga už bych nechala chirurgem. Zase jiný případ.

Každopádně autorka píše čtivě, po dalších knihách určitě sáhnu. Doporučuji.

judith141
31.01.2021 4 z 5

Učedník mě moc nepřitáhl jako první díl. Konec byl až moc přehnaný, ve skutečnosti dost těžko proveditelný. I tak dávám body a těším se na další díl!!

gigi77
27.10.2020 3 z 5

Učedník mě nevtáhl tak jako Chirurg. Možná není ten správný čas na takové čtení a možná se ke knize vrátím později.

ydnac
09.09.2020 4 z 5

Dobrá detektivka :-)

TaLu
12.06.2020 4 z 5

Tuto knihu nebylo lehké sehnat. Moc jsem se těšila, protože jsem věděla, že se na scéně objeví agent FBI Gabriel Dean. Příběh je opět nápaditý, napínavý a nám čtenářům více přibližuje jednotlivé hrdiny. Vyvrcholení případu s dopadem do života pachatele jsem tušila podle dalších dílů série. Proto je lépe číst postupně. Jane mi v úporném, vnitřním, stále se opakujícím monologu připadala až moc křehká, takovou ji neznám.
Spoiler: Celou knihu sledujeme, jak se Jane hroutí a pak s profesionály zamete raz dva. Dost nepravděpodobné, ale ráda odpouštím.

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen