Suterén záhad

Suterén záhad https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26398/suteren-zahad-26398.jpg 5 525 108

Tentoraz Gerritsenová odkrýva čitateľovi magický svet archeológie a starých praktík konzervovania mŕtvych tiel. Senzačný objav vzácnej egyptskej múmie v zaprášenom suteréne Crispinovho múzea naberá nečakané obrátky, keď súdna lekárka Maura Islesová pri pitve zistí, že staroveká mumifikovaná relikvia nie je nič iné ako „novoveká“ obeť vraždy. Napriek nedôvere zamestnancov múzea a archeológov sú pre súdnu lekárku a detektívku forenzné dôkazy jednoznačné a ďalší nález ľudských pozostatkov zamurovaných v múzeu ich názor len potvrdí. Po objave tretej mumifikovanej mŕtvoly v kufri auta je profil neznámeho páchateľa jasný. Jeho vysoko odborné znalosti v oblasti konzervovania mŕtvol a archeológie sú hlavným faktom, na ktorý sa Jane so svojím tímom sústredí pri vyšetrovaní prípadu, kde hrá zrejme dôležitú úlohu aj temná minulosť pôvabnej archeologičky zapletenej do prípadu. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Keepsake , 2008

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Senzačný nález egyptskej múmie v zaprášenom suteréne starého múzea naberá nečakané obrátky keď súdna lekárka Maura Isleová pri pitve zistí, že mumifikovaná relikvia nie je nič iné, ako,, novoveká" obeť vraždy.
Obetí vraždy, zabalzamovaných do podoby múmie pribúda a všetky cesty vedú k pôvabnej archeologičke a jej temnej minulosti.
Piata kniha od tejto spisovateľky prečítaná tento rok je podľa mňa najslabšia, ale stále sa v nej objavuje veľa záhad a tentokrát je zameraná na,, Starý Egypt" a archeológiu což je zaujímavá téma.

Satyrka
10.10.2023 5 z 5

Další skvělý díl téhle série. Už ani nemůžu říct, který se mi líbil nejvíc, od dílu Dvojče mě baví každý - je to jízda od začátku do konce.
Téma opět skvělé, sice jsem nikdy netoužila navštívit Egypt, ale vždycky mě v dějepisu na škole nejvíc bavily starověké země. A potom i v počítačových hrách. Takže jsem téma uvítala s radostí. Opět jsem se i něco dozvěděla, což je super.
Tuhle sérii a tento díl určitě doporučuji.
Spoiler:
Sestru/spolupachatelku jsem začala velmi podezírat, když přišla pro Robinsona, že už potřebují odjet. Asi na to začínám mít čuch:D

MiraRunaway
26.07.2023 4 z 5

Vynikající práce od mé oblíbené Tess. Série s Maurou a Jane si drží laťku vysoko i v této knize. Napínavý příběh a dozvěděla jsem se i něco zajímavého z egyptologie a historie pohřbívání starých kmenů. To se mi na knihách autorky vždy líbí - to co maji oproti dalším detektivkam navíc.

knihomolkadorfa
17.07.2023 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Tess je prostě skvělá autorka.

monte
16.02.2023 5 z 5

Tess je výborná autorka, která umí čtenáře zaujmout. I z tohoto dílu jsem nadšená.

Pája699
10.02.2023 5 z 5

Další luxusní příběh z pera autorky, který vám nedá spát. Věřte, že tento „suvenýr“ opravdu dostat nechcete. Mumifikace objetí, nooo to byla vážně síla. Všechno začíná v Egyptě na vykopávkách… musíte se dát po stopách a rozluštit pár záhad .-) Děj je napínavý, zapeklitý a plný zvratů. Nudit se určitě nebudete. To ani s tímto vyšetřovacím týmem nejde :-)

Arev122
18.12.2022 5 z 5

Čtivý a napínavý děj detektivního příběhu vás nenechá v klidu. Musíte číst a číst až do konce.

aliza
22.09.2022 5 z 5

Kniha se mi dostala do knihovny úplně náhodou, od autorky jsem nic nečetla a musím napsat, že jsem z ní, tedy z té knihy, úplně nadšená. Okamžitě mne vtáhla do děje, napínavá od začátku do konce, no prostě paráda. Nemůžu vůbec nic vytknout, ani jedinou větu.

jprst
11.08.2022 5 z 5

Opět povedený příběh od této autorky, prostě něco, co si čtenář může ve volných chvílích příjemně užít.

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Tak toto mně hodně bavilo..
Jen jsem začala číst, tak byl konec. Od první stránky jsem se začala a kniha se mi nechtěla vůbec odkládat. Další skvělý díl od Tess..

EvikU.
26.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Já tuhle sérii prostě můžu. Velmi čtivé, propracované, zajímavé. Kniha Vás drží v napětí. Akorát na konci, když drželi v zajetí Josephinu, tak jsem nějak vycítila, že se jí nic nestane. To mi ale vůbec nevadilo. Knihu mohu doporučit.

Nixa
08.09.2021 5 z 5

Předešlé knihy se mi možná líbily o malinko víc, ale i tento díl je skvělý! Autorka prostě umí psát čtivě a napínavě. Nemůžete knihu odložit a jen čtete a koukáte s otevřenou pusou jaké zvraty se v knize staly. Celá série s Jane a Maurou stojí za přečtení!

kolacky
22.08.2021 4 z 5

To se dalo čekat... Někdo má prostě nebetyčnou smůlu!

essene
09.08.2021 3 z 5

Četla se moc pěkně,napínavý děj-super

vera4669
07.08.2021 5 z 5

Opět musím dát plný počet... Zajímavé téma, napínavé zvraty, prostě paráda.. Jízda od první do poslední stránky

Gibis
27.07.2021 5 z 5

Dlouho jsem se Tess Gerritsen vyhýbala, protože jsem si myslela, že mě to nebude bavit, když znám Rizzoliovou a Islesovou z televizního seriálu. Nooo....chyba lávky! Detektivka se četla skvěle, kniha je prostě kniha a rozluštění případů z televize si stejně povětšinou nepamatuji. Takže se těším na další díl s Jane a Maurou!

Barakoudel
08.07.2021 5 z 5

Druhá knížka, kterou jsem před lety od Tess četla.
Nezapomenutelná. Čtivá, prostě pecka!

krejcovka76
10.06.2021 5 z 5

Po dlouhé době další Tess. Jak moc mi chyběli Maura a Jane. Příběh skoro neuvěřitelný a přesto reálný. Další detektivka z autorčina pera, kde vše dává smysl, příběh má napětí, lehký styl psaní, prostě jedním slovem skvělá detektivka. 100% doporučuji.

zdendula31
26.11.2020 5 z 5

Tess mě opět nezklamala...

aleza1
14.11.2020 5 z 5

Zase další super krimi skvělé autorky. I když se mi předchozí díly líbily víc, za mě čtivé a fajn čtení.

detektivní a krimi romány Boston muzea

Tess Gerritsen
americká, 1953