Suterén záhad

Tentoraz Gerritsenová odkrýva čitateľovi magický svet archeológie a starých praktík konzervovania mŕtvych tiel. Senzačný objav vzácnej egyptskej múmie v zaprášenom suteréne Crispinovho múzea naberá nečakané obrátky, keď súdna lekárka Maura Islesová pri pitve zistí, že staroveká mumifikovaná relikvia nie je nič iné ako „novoveká“ obeť vraždy. Napriek nedôvere zamestnancov múzea a archeológov sú pre súdnu lekárku a detektívku forenzné dôkazy jednoznačné a ďalší nález ľudských pozostatkov zamurovaných v múzeu ich názor len potvrdí. Po objave tretej mumifikovanej mŕtvoly v kufri auta je profil neznámeho páchateľa jasný. Jeho vysoko odborné znalosti v oblasti konzervovania mŕtvol a archeológie sú hlavným faktom, na ktorý sa Jane so svojím tímom sústredí pri vyšetrovaní prípadu, kde hrá zrejme dôležitú úlohu aj temná minulosť pôvabnej archeologičky zapletenej do prípadu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26398/suteren-zahad-26398.jpg 4.6338

Jane Rizzoliová a Maura Islesová (7.)

The Keepsake (2008)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

elena2054
28.12.2018

Dost hustá kniha, až jsem párkrát přemýšlela, zda ji vůbec dočtu .
Hezky vymyšlené a popsané.
Určitě doporučuji.

Schamila
18.12.2018

Rozhodně lepší kniha než stupidní TV seriál, který má spíše komediální zpracování, zkrátka nedá se na to dívat. Ale další knížky si určitě ráda přečtu.

Herča76
03.12.2018

Super počteníčko a doporučuji všem, kdo si chtějí přečíst kvalitní detektivku.

wlado
18.11.2018

Výborná Gerritsen, no prvá časť mi nesadla. Dej bol prekombinovaný s množstvom postáv, no druhá polovica bola "klasická" Gerritsen.

petrzel
15.10.2018

Skvělá kniha zase se od toho nedalo odejít.

mispulin
10.10.2018

Tahle dvojice nikdy nezklame. Příběhy čtu po sobě a musím uznat že každý příběh je napínavý a velice čtivý.
Těším se na další díly Jane a Maury

Demonlover
24.09.2018

Velmi slibný napínavý začátek, dává naději na stejně, ne-li více napínavé pokračování, ale od druhé poloviny je to spíš román pro ženy než napínavý thriller.

Bobina74
16.09.2018

Tak tohle je o něco slabší než předchozí díly. První půlka knihy mně ne a ne vtáhnout, ale zbytek už byla zase stará dobrá Gerritsen. Kdybych nevěděla o jakou autorku se jedná a že mám určitě vydržet, už bych knihu v půlce odkládala.
P.s. Možná mně v tomto díle chybělo více prostoru pro pana "kolárka" a mužného Gabriela....;-)

Skoupka
01.09.2018

Po delší době opravdu dobrá detektivka. Nemám co vytknout. Od začátku do konce napínavá, dobrá zápletka. Určitě si od autorky přečtu ostatní knihy ze série. Knihu mohu jen doporučit, určitě vás nezklame.

kob
31.08.2018

Napínavá, nic mě v ní nerušilo, moc se mi líbila - mohu jen a jen doporučit.

Evule *
20.08.2018

Opět mohu jen chválit a vřele doporučit... a já už se chystám na další...

Olous1
21.07.2018

To zase byla bomba...wow...já prostě knihy od Tess miluju.Doporučuji všem.Hned jdu číst další díl.

FlexiMZ
17.07.2018

Tess mě nikdy nezklame a ani tentokrát se nic nezměnilo! Prostě naprostá pecka a maximální spojenost! Tohle si musíte přečíst!

Len2očka
11.07.2018

Knížka mě celou pohltila a bavila,spokojenost veliká.

Peršanka
28.06.2018

Já nějak nevím... bylo to jako rozmotávat klubko, ale pozpátku. Nebo jako párání svetru, pořád tahám, děj trochu klikatě pokračuje a najednou finální skrumáž, chuchvalec, konec.

jasnyj
03.05.2018

Gerritsen opět nezklamala.

kahuda01
19.02.2018

Tato kniha mě bavila o trochu méně než předchozí Tessina díla, ale stále velmi dobré počtení.

Brembelik745
18.02.2018

Pro mně bohužel tentokrát jedna ze slabších knih Tess Gerritsen. Nápad skvělý, část knihy o objevování mrtvých žen skvělá, ale závěr tentokrát se dál docela snadno předvídat a byl překombinovaný. Tudíž první půlka knihy čtena se zatajeným dechem a druhá půlka zklamání....i když Tess G. píše opravdu skvělé....

TomHr
30.01.2018

Opět velmi dobrá detektivka, která má spád, napětí a tak vůbec - prostě co má správná detektivka mít. Jenom se trochu nepovedl překlad (tak například i začínající čtenář detektivek ví, že kulky jsou mezi nohama a ne to, co lítá ze střelné zbraně). Navíc: vždy jsem radši, když si po přečtení detektivky můžu říct "jasně, tak tohle se klidně může stát". A tady mi tenhle pocit vážně chybí.

kalache
05.01.2018

... jsou odvážní houbaři a jsou staří houbaři,ale žádní odvážní staří houbaři...

Květ
31.12.2017

Mojí letošní poslední přečtenou knížkou je tento thriller s velmi zajímavým námětem. V archivu bostonského muzea je nalezena staroegyptská mumie, při bližším ohledání soudní lékařka zjišťuje, že se ve skutečnosti jedná o podvrh a mumie je obětí nedávné vraždy. Kolotoč událostí a dalších hrůzných nálezů po pomalejším rozjezdu vtáhne do děje a knížka nabírá na napětí. Není nouze o překvapivé zvraty, i když pro vášnivé čtenáře detektivek asi nebude tak obtížné tipnout si vraha. Určitě se podívám i na další díla od této autorky, stojí za přečtení.

harena
14.12.2017

Další skvělý thriller od Tess, zajímavé téma , napínavý a strhující příběh a opět sympatické hrdinky Maura a Jane, které nezklamou. Za mě paráda, těším se na další.

Danago
13.11.2017

Dokonale uchovaná staroegyptská mumie Madam X je odhalena jako oběť nedávné vraždy, na to se najde skrýš s pozůstatky zabité ženy a jako třetí je nalezena mumifikovaná mrtvola v kufru auta archeoložky Josephine , která se náhle pohřešuje.
Jane a Maura musí dopadnout šíleného „archeologického zabijáka“ dříve než přidá do své sbírky další exponát.
Autorka opět nezklamala. Knížka je čtivá od první stránky, je napínavá a nemá žádná hluchá místa. Příběh je dokonale uzavřený.

gordon13
05.11.2017

Perfektní kniha, perfektní autorka, nemá slabší knihu, všechny její výtvory stojí za přečtení!

Nuny
19.10.2017

Kniha má spád, ale velice brzy jsem porozuměla dalšímu vývoji, takže žádný velký závěr se nekonal.
Jak v knize hraje boháč a jeho syn, tak v tom mají vždycky prsty.

Peslik
03.10.2017

Už dlouho mi neběhal mráz po zádech, tak jako teď při četní této knihy. Napínavé čtení od prvního písmenka, ke konci knihy jsem měla úplně husí kůži a slova hltala s napětím jak to dopadne. Jane s Maurou jsou opravdu sehraný tým.

klokan.1905
07.09.2017

Suvenýr...
Místo stovky let dokonale uchované mumie (pojmenované Madam X.) zjišťuje soudní lékařka Maura Islesová, že údajně staré tělo je ve skutečnosti oběť vraždy z nedávné doby... Vzápětí se objevují další mrtvoly (mumifikace - různé provedení, jsou do detailů popsané)... V Bostonu řádí další šílený vrah...
Další složitý případ pro mé oblíbené Jane Rizzolivou a Mauru Islesovou... Tess Gerritsen je prostě fantastická, opět mě dokonale převezla... ;-) Za to si zaslouží za pět... hvězdiček...

intelektuálka
12.08.2017

Neotřelý případ o tom, že minulost nás dosáhne, i když je hodně daleko,až ve starém Egyptě. Doporučím.

muchomurka
28.06.2017

Wau, neotřelý, skvělý nápad na detektivku, ale u kterého mě dost mrazilo. Byla jsem napnutá, jak to dopadne a poprvé mě u Tess Gerritsen nezklamal závěr, nepřišla jsem si, že ho rychle odbyla. A je pravda, že jsem tušila, jak to s Bradleym bude, ale nenapadlo mě tohle, co Tess Gerritsen vymyslela. Těším se na další díl.

Beky
07.04.2017

DOKONALÁ !!! Čte se téměř sama, člověk je napjatý téměř od samotného začátku. Působivé, strhující a překvapivý konec. :-)