Mefisto

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8341/mefisto-8341.jpg 4.4315

Jane Rizzoliová a Maura Islesová (6.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Mephisto (2006)

Kniha Mefisto

Heli20

S každou další knížkou mne autorka baví čím dál víc.

Jiparis

Asi to bylo tématem, že mě kniha moc nezaujala.

pingu1

Chodí Satan mezi námi? Kdo ví .... Napínavá, mrazivá, brutální detektivka z pera mé oblíbené autorky.

petrzel
19.09.2018

Výborná kniha ,čte se to velmi dobře.

moudivlacek
24.08.2018

Trošku zvláštní děj, ale každopádně si tyto hrůzy docela dokážu představit i v reálném životě. Vždy se najde nějaký chorý mozek, který se vydává za potomka Satana, který je šílený vrah a maniak. A lidský strach pak dodá zbytek té atmosféry.
Každopádně je zajímavý vztah Daniela a Maury a jsem zvědavá, co bude dál. A co rodiče Jane?
A závěr - zlo tu vždy bude a proto boj s ním je věčný. Bohužel - stále to platí.

Bobina74
20.08.2018

Tak tohle by určitě šlo vždy a všude. Opět parádní jízda s dvěma sympaťandama. Ještě se mi nestalo, že bych se u této série nudila. Bonbónkem navrch bylo téma satanismu, které vždy nadchne.
P.s. Konečně se "kolárek" vyjádřil...;-)

Pája1965
11.08.2018

Parádní,jako pokaždé.

wlado
14.07.2018

Autorka má výborný "čtivý" štýl. Kniha ma bavila a autorka bude patriť k mojim obľúbeným.