Mefisto

Mefisto https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8341/mefisto-8341.jpg 4 467 88

Zlo existuje. Zlo kráčí ulicemi. A v dalším thrilleru známé autorky Tess Gerritsenové zlo zplodilo svého nového ďábelského následovníka. PECCAVI - tento latinský výraz je krví načmáraný na místě brutální vraždy mladé ženy: ZHŘEŠILA JSEM. Je to mrazivý vánoční pozdrav pro detektiva Jane Rizzoliovou a bostonskou soudní lékařku Mauru Islesovou. Rizzoliová záhy odhalí souvislosti mezi obětí a problematickou psychiatričkou Joyce O Donnellovou, svou profesionální noční můrou a také členkou zlověstného mystického spolku jménem klub Mefisto. V luxusní čtvrti Beacon Hill se členové klubu věnují zkoumání zla. Je možné zlo vědecky vysvětlit? Má fyzickou podobu? Chodí po světě démoni? Na základě mnoha temných historických údajů a tajemných náboženských symbolů hodlají "učenci" z klubu Mefisto prokázat pravdivost teorie, že v lidské společnosti žije osobně Satan. Po šokujícím objevu mrtvoly přímo u jejich prahu je zřejmé, že kdosi - nebo cosi - skutečně obchází městem. Členové klubu se brzy začnou bát samého předmětu vlastního bádání. Nemůže být onen maniakální zabiják jedním z nich? Nevyvolali snad nedopatřením z temnot ztělesněné síly zla? Čím hlouběji se Maura a Jane noří do nejzáhadnějšího a nejneobvyklejšího případu své praxe, tím víc pronikají až k jádru zla a musí čelit zákeřnému nepříteli, o to nebezpečnějšímu, že jeho zločinné dílo teprve začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Mephisto , 2006

Bedřich63
29.02.2024 5 z 5

Co mám napsat k dalšímu přečtenému dílu mé oblíbené série a autorky? Všechno už jsem napsal v hodnoceních k předchozím dílům. Stále stejně vysoká úroveň, další výborný námět, čtenář se u čtení nenudí. Napínavě a zajímavě se odvíjející děj mě nutil otáčet stránku za stránkou a číst v každé volné chvilce.
V anotaci ke knize se píše, že se jedná o zatím nejzáhadnější a nejneobvyklejší případ z praxe Maury a Jane. Já s tím plně souhlasím a už se těším na další díl.
Všechny knihy série se stále drží na setrvale vysoké úrovni, takže není na co čekat.
Vím, že mám za datem vydání knihy 15 let zpoždění, ale to jí vůbec neubralo na přitažlivosti.

matogeminimato
22.11.2023 5 z 5

Brutálne vraždy sú úzko späté z Mefistovým klubom, ktorý sa už stáročia snaží preniknúť do podstaty zla. Vraždí naozaj nadprirodzený prízrak, alebo je za tým niečo celkom iné? Z posledných piatich prečítaných kníh sú štyri od TESS G. a hodlám v načatom trende pokračovať. Odporúčam každému, kto má rád drsné vraždy, napätie a aj históriu.

Satyrka
29.09.2023 5 z 5

Anotace nečtu, pokud se jedná o sérii, kterou jsem si oblíbila a čtu postupně její díly, takže vše pro mě bylo překvapením. Přestože paradoxně tuto anotaci jsem přečetla před několika lety (takže jsem úplně zapomněla, o co půjde) a na jejím základě jsem se pro knihu rozhodla. A až pak zjistila, že patří do celé série, navíc s povědomými jmény Rizzoli a Isles (TV seriál, z kterého jsem neviděla ani díl).
Poslední tři díly série byly skvělé, u knih Dvojče a Neznámá mi ale přesto něco malinko chybělo, u tohoto dílu ale už ne. Dokonalý příběh! Sotva jsem knihu odložila. Skvěle propletené různé prvky, bavila mě každá část. Vlastně se naprosto ztotožňuji s komentářem pode mnou. Poznámku autorky na závěr rozhodně doporučuji nepřeskakovat. Je o čem přemýšlet.
A rozhodně doporučuji!

MarianP
26.07.2023 5 z 5

Skvelá kniha s nádychom mysterióznych prvkov, satanských rituálov a podobne, nejde však o žiadnu fantáziu ale o riadny detektívny príbeh. Ak niekto vie o podobnej knihe sem s ňou ! 5+*

MiraRunaway
09.05.2023 5 z 5

Upřímně jsem se bála mystična. Satan a démoni nejsou nic pro mě. Jak jsem ale překvapená! Kdyby nebyla kniha součástí skvělé série s Jane a Maurou, zajisté bych po ní nesáhla a o hodně přišla. Velice napínavé, strhující a originální.

Kanimůra2
02.04.2023 3 z 5

už jsem něco od autorky četla a líbilo se mi to. Tentokrát ne. Nejsem přítel mystična. Bude to tím. Zkusím jinou knihu

hlenicka
27.03.2023 5 z 5

Kdo si nezamiluje a nezná Jane Rizzoli, jakoby ani nebyl. Její thrillery jsou napínavé od začátku do úplného konce. Neřeší se jen vraždy a hledání vrahů,ale také se hodně věnujeme života uvnitř rodiny hlavních postav.

jarin58
19.03.2023 4 z 5

Kniha Mefisto byla napínavá.Vyšetřování brutálních vražd a i trochu mystiky.

monte
13.02.2023 5 z 5

Mrazivá, temná, čtivá krimi

Pája699
15.11.2022 3 z 5

Tess Gerritsen má super napínavé a nervy drásající detektivky, ale z této knihy, tak nadšená nejsem. Bude to tím příběhem no…démoni, nadpřirozeno a bible…to není nic pro mě. Chytrý, mazaný a brutální vrah…tato linka se mi moc líbila tam mi běhal mráz po zádech, ale pak tam přišli ty démoni a tyhle pasáže byly na mě moc zdlouhavé a místy i nezajímavé. Je mi líto, ale dávám zlatou střední cestu…tedy 3 krásné hvězdy. Další knihu si ale určitě nenechám ujít .-)

ThomasRuhe
28.06.2022 4 z 5

Mefisto jsem si půjčil na blind v rámci čtenářské výzvy. Kniha mě příjemně překvapila. Vyšetřování a odhalování tajemných brutálních vražd se vzkazy bylo jak zajímavé tak napínavé. Příběhu neuškodilo ani trochu té mystiky. Postavy taky nejsou slabinou. Vše tedy dobře funguje a výsledek je opravdu zdařilý.

TaLu
08.12.2021 4 z 5

Tajemné, plné temnoty. Žije zlo mezi námi jako něco skutečného, nebo se zlých skutků dopouštějí jen a jen lidé ? Názory oblíbených postav jsou různé. A ještě si několik z nich velmi komplikuje vztahy. Sérii doporučuji číst postupně, protože právě vývoj ve vztazích tam je. Já četla tak, jak se mi podařilo sehnat jednotlivé díly, snad se mi v budoucnu podaří přečíst si vše znovu. Určitě to stojí za to.

pupopony
26.10.2021 5 z 5

Paráda. Tato autorka prostě umí. Kniha vás chytne a nepustí !!

EvikU.
22.09.2021 5 z 5

No musím říct, že opravdu povedený díl. Zajímavý. Pořád jsem byla racionální uvažující jako Jane, místy už jsem si říkala, co z toho vyleze. Každopádně asi spousta vrahů si představuje, že co má dělat je našeptávání ďábla. No opět mrazivý díl, který se četl na jedno až dvě otevření.

Tuhle sérii doporučuju. Zatím mě každý díl naplno zaujal.

Nixa
08.09.2021 5 z 5

Autorka opět nezklamala! Bylo to čtivé, napínavé, tajemné a plné překvapivých zvratů.

kolacky
11.08.2021 5 z 5

(SPOILER) O´Donnelová potkala svůj osud... Ne že bych se divila.

vera4669
06.08.2021 5 z 5

Trošku temnější thriller, autorka mě však znovu zvládla vodit za nos a nechat mě v napětí číst stránku za stránkou.. Opět za den přečteno s pocitem: super to bylo, kde mám další díl? :D

judith141
28.02.2021 3 z 5

Další díl od této autorky mám za sebou, chvílemi byla kniha úžasně napínavá, ale některé pasáže byly podle mě zbytečně zdlouhavé a nezajímavé. Každopádně jsem hodně zvědavá, jak si v osobním životě povede dál Maura.

smejkalova.m
18.10.2020 5 z 5

MIluju knihy Tess Gerritsen. Čtivé, má to rychlý spád a chci číst dál a dál a jinak to nebylo ani v tomto případě.

aleza1
28.07.2020 4 z 5

Mám moc ráda knihy autorky. Tato byla trochu slabší, některé části mě moc nebavily, ale i tak velice ráda pokračuji v sérii a těším se na další díl.