Znám tajemství

Znám tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351879/bmid_znam-tajemstvi-z2m-351879.jpg 5 335 100

Dvě různé vraždy, dvě odlišná místa činu, dvě oběti bez jakéhokoli vztahu – zdá se, že oba případy spojuje jen fakt, že je vyšetřují bostonská policistka Jane Rizzoliová a patoložka Maura Islesová. Ale zdání klame a brzy se začnou odkrývat souvislosti. Podivná zranění obětí, neznámé příčiny smrti. Někdo je nechal trpět jako mučedníky. Z minulosti vyvstane šokující skandál týrání, na scéně se objeví tajemná mladá dívka… Rizzoliová s Islesovou budou muset vybojovat zápas s ďábelským psychopatem, který zná tajemství – a bere životy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I Know A Secret , 2017

Chesterton
25.04.2019 3 z 5

Toto opravdu není Tess ve své nejlepší formě.
Zápletka mi nepřišla špatná, ale celkově trochu nezvykle krkolomné a kostrbaté. Nechce se mi úplně věřit, že by Jane popisovala zohavení první oběti před svou malou dcerkou. Ani znovu vzkříšený románek Maury s knězem Danielem snad nebyl pro řešení zápletky zcela nutný . . .
V poslední kapitole však do sebe vše až děsivě uvěřitelně zapadne a příběh se stává varováním o křehkosti dětských-lidských duší.

veronika8940
14.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha.

martina.culik
22.03.2019 4 z 5

Jde o první knihu, kterou jsem od autorky četla. Napínavé, neotřelé, zajímavé. Ikonografie svatých mě vždy zajímala, proto mi byla kniha doporučena a nebyla jsem zklamaná. Jediné mínus vidím v tom, že autorka počítá s tím, že čtenář zná postavy z předchozích knih a občas se (sice jen v náznacích, ale přece) odkazuje na události, které nejsou v knize vůbec rozebrány, takže se jedná jen o takové prázdné narážky. Věřím ale, že pro čtenáře, kteří četli i předchozí romány se jedná o zpestření.

Greenfingers
19.03.2019 4 z 5

Standardně vysoká úroveň - tak, jak jsem od své oblíbené autorky zvyklý. Možná i proto, že jsem toho od ní v poslední době hodně přečetl,tahle zatím závěrečná kniha celé série s Jane a Maurou mně připadala méně zajímavá.

ThePeace135
12.03.2019 5 z 5

Tess Gerritsen prostě nikdy nezklame. Již dvanáctá kniha ze série Rizzoli & Isles a přesto nikdy nezabředne do nějakých klišé nebo opakujících se motivů. Znovu nám předkládá originální příběh, který mě neskutečně bavil od první do poslední stránky.

pingu1
06.03.2019 4 z 5

Někdo zabíjí ve stylu smrti mučedníků... Napínavá, děsivá detektivka, jak to už Tess Gerritsenová umí. Řekla bych ale, že má i lepší knihy ...

zelenoockaa
05.03.2019

Jako všechny předešlé díly jsem byla velice spokojená. Četla se dobře a zápletka byla zajímavá.

Alča I.
02.03.2019 5 z 5

Tento kriminální příběh byl opravdu pěkný. Napětí až do konce, spád a dobře se četla. Určitě tato spisovatelka patří mezi mé oblíbené

ArwenAragorn
15.02.2019 5 z 5

Od autorky se mi líbily všechny knihy. Tato není vyjímkou.

Evule *
04.01.2019 5 z 5

Opět skvělé počtení :) doufám, že vyjde brzy další díl..

petrzel
18.11.2018 5 z 5

Skvělá série.

monika_v_trapu
07.10.2018 5 z 5

Super! Za mě spokojenost! Přesně takové, jak jsem u Tess zvyklá.

1825
03.10.2018 5 z 5

Klasika autorky :). Mam od ni prectene vsechno.. ted uz to jen pokoupit a udelat misto v knihovne :-)

studentice
10.09.2018 3 z 5

Těšila jsem se na napínavou knížku od své oblíbené autorky, ale jako bych četla knížku od někoho úplně jiného-kriminální část slabší, stejně jako chemie mezi hlavními postavami. Tanhle díl se podle mě vůbec nepovedl.

efka.saf
30.08.2018 4 z 5

Tess je výborná a vždy bude. Další díl s Rizzolkou a Maurou mě opět bavil, ale přiznám se, že nějaký ten "špíček" mi tam trochu chyběl. V předešlém díle Umři znovu mě absolutně pohltilo vyprávění odehrávající se v Africe, tady to bylo ale spíš naopak, vyprávění oné tajemné dívky mě zpočátku trochu zdržovalo. Jakmile se ale příběh rozjel, neměla jsem s ním už nejmenší problém.
Na druhou stranu i ono téma sociopatie a náboženství (mučedníků) mi tentokrát nepřišlo tak atraktivní a nosné jako jiná témata v předešlých knihách, ale jako fatální neúspěch to opravdu nepovažuji. I tak si kniha drží extrémně vysokou úroveň v porování s knihami jiných autorů.

leilaw
28.08.2018 5 z 5

Je to čtivé a pořad se něco děje.
Opět velmi povedená

ivoiro
20.08.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha. Držela mě v napětí a přečetl jsem ji skoro jedním dechem.

mirunda
14.08.2018 5 z 5

Jelikož mám teď nějakou čtecí krizi, trvá mi přečtení knížky strašně dlouho. I tak mě ale kniha a námět míč bavily. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je viník.

Peršanka
30.07.2018 2 z 5

Tentokrát o sociopatii, ale vůbec se to nepovedlo.

000nugatovej
21.07.2018 4 z 5

Gerritsen se podařil další velmi čtivý román, který mne přiměl číst téměř v jednom zátahu. Zločinec - jak to žánru odpovídá - je po překvapivých zvratech děje odhalen, ale autorka nám už servíruje další postavu, s níž se určitě setkáme v některém z dalších dílů. (Není to poprvé, co si tak připravuje pokračování...) Už se těším.