Závěje

Závěje https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87554/bmid_zaveje-DRM-87554.jpg 5 649 164

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová, která přiletěla do Wyomingu na konferenci, se zúčastní lyžařského výletu. Když terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici, ocitne se skupina bez pomoci v pustině. Za soumraku doputují do odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti, kde stojí dvanáct až přízračně stejných domů a kde se muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Šlápoty na sněhu však prozrazují, že Mauru a její přátele někdo v mrazivé tmě nespouští z očí… Po čase na stejné místo vyráží detektiv Jane Rizzoliová z bostonského oddělení vražd, aby vypátrala jak záhadu opuštěných domů, tak děsivou pravdu o osudu své dlouholeté přítelkyně.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ice Cold , 2010

Wladimirski
16.02.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od Tess Gerritzenové a podruhé trefa do černého! Příběh Maury Islesové je napínavým detektivním thrillerem, místy až s hororovými podtóny, který má vývoj, spád, zápletky, falešné stopy i nepředvídatelný závěr. Zařazuji Tess G. mezi své oblíbené autory a těším se na její další knihu!

Skoupka
18.01.2020 5 z 5

Napínavý příběh, přečteno jedním dechem.

MichalDOK
17.01.2020 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. Prostředí, příběh všechno na jedničku a chvílemi mi fakt běhal mráz po zádech. Skvělá detektivka!

mariva
02.01.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla, a velmi příjemně mě překvapila. Přečetla jsem ji jedním dechem a bylo to hodně napínavé a hlavně mrazivé čtení.

aralka
02.01.2020 5 z 5

Mrazivé napětí to je to, oč tu kráčí, pokud očekáváte od knihy právě tohle, nebudete zklamáni... obecně řečeno, paní Gerritsen píše kvalitní detektivky a tato kniha není výjimkou !

banejo
30.12.2019 5 z 5

Perfektní kniha, Tess Gerritsenová prostě nezklame

Hugomil
17.12.2019 5 z 5

Další parádně napsaná knížka od Tess Gerritsen přečtená zase jedním dechem - jinak už to snad ani nejde. Těším se na další....

railana
11.12.2019

Už dlouho jsem nepřečetla knížku na jeden dech. Napínavé hned od začátku, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Dlouho jsem nečetla takovou pecku.

oskarina
06.12.2019 4 z 5

Myslím si, že nějaké části knihy by se daly mnohem lépe promyslet do detailu, chvilkami jsem se bála.

VercaDoh
25.11.2019 4 z 5

Sice jsem sérii nečetla postupně, ale tento díl mě nadchnul a chvílemi jsem se opravdu pekne bála. Za mě super!

ddkk
25.11.2019 4 z 5

Dlouho jsem se z neznámého důvodu vyhýbala knihám Tess Geritssen. Neznám ani seriál natočený podle jejich knih. A teď jsem víceméně náhodou přečetla Závěje, čímž jsem se dostala tak říkajíc in medias res Tessiných děl. Jak to vypadá, stávám se touto knihou příznivkyní Jane Rizzoli a Maury Isles, protože Závěje byly výborné počtení. Na rozdíl od mého muže, který přímo nesnáší místy prý příliš exaktní popisy úkonů na pitevně, nic na obsahu knihy mne nepohoršilo ani nezdesgustovalo (pardon).
Knížka mne bavila, byla napínavá a odehrávala se v prostředí, které bylo zajímavé. Dávám za čtyři a doporučuji.

lenkavildomcova
25.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha.

danielavachova
19.10.2019 5 z 5

Všem knihám od Tess dávám plný počet,ale tato kniha asi u mě vede!

TaLu
21.08.2019 5 z 5

Na tento příběh jsem se moc těšila, protože jsem náznaky vytušila z dalších dílů. Proto, pokud máte možnost, doporučuji číst sérii postupně.
Strhující úvod, plno zvratů, napětí střídá jen další zápletka, takže si čtenář moc neoddechne. Maura statečně bojuje, má sympatickou pomoc, zatímco její přátelé ztrácí a znovu nalézají naději. Škoda zbytečných úmrtí, udivilo mě, že k těm zvratům docházelo v průběhu knihy, kdy už má čtenář "něco odžito" a najednou ...bum, vše je jinak. Trochu překombinované a chvílemi neuvěřitelné zakončení s radostí odpouštím, protože jsem četla v každé volné chvíli. Určitě doporučuji. Bude vám zima! Zatím nejlepší díl série z těch, co jsem četla.

sarka9190
16.08.2019 4 z 5

Od autorky mám nactene 4 díly a Závěje vedou. Opět velmi slušný doslova mrazivý thriller s překvapivým zakončením.

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Polovinu knihy jsem si připadala jako v hororu, jako bych tam byla taky, pak to začalo trochu váznout, ale i tak musím dát 5 hvězd

termitovo
05.07.2019 1 z 5

Stále se tam řeší mezilidské vztahy a děj je výrazně upozaděný a tragicky nelogický, nespojitý a nedotažený.

moudivlacek
27.06.2019 5 z 5

Tak tenhle díl považuji zatím za jeden z nejlepších dosud v sérii. Napínavý od začátku až do konce, popis skrytého tichého zla, útěk před neznámým nepřítelem, otřesně zjištěná pravda, nečekaná pomoc od tvora, který sám by měl pomoc požadovat. Kniha na mne velmi citově zapůsobila, náboženský fanatik a neviditelný nehmatatelný nepřítel, zoufalství a zároveň objevení velké síly přežít.
Doporučuji.

kofola33
12.06.2019 5 z 5

Tenhle dil se mi moc libil, nebyla to klasicka Tessa se vsemi temi vrahouny, ale melo to nadech dobrodruzstvi a mysticna v tom spravne pomeru, coz me mimoradne bavilo,

Kocourek
30.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době přečtené najednou. Napínavé, mělo to spád. Tajemná vesnice,závěje, padouši, vraždy a samozřejmě přátelé. .Vše, co má správná detektivka obsahovat.