Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 586 107

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

wlado
29.09.2018 3 z 5

Pokračovanie Chirurga. Odporúčam túto knihu prečítať najskôr. Chirurg sa mi páčil viac. Učedník bol viacej klasická detektívka s vyšetrovaním a vyvodzovaním záverov. Určite stojí za prečítanie, no u mňa o hviezdičku menej.

jana3099
24.09.2018 5 z 5

Pokračování o práci i soukromém životě naší statečné Jane Rizzoliové ....... a nový, tajuplný agent FBI Gabriel Dean. Další díly této série jsem už některé četla a ty nepřečtené určitě doplním ve své knihovně a těším se na ně, za mě rozhodně plný počet ;-)

Demonlover
24.09.2018 4 z 5

Pokud si odmyslíte detailní popisy pitev a antropologického zkoumání, které jsou pro laiky atraktivní a postavu tajemného agenta FBI Gabriela Deana, tak už tam není nic moc k obdivu. Navíc, místy, špatně používaná lékařská terminologie. Možná chyba překladatelky ?

ivoiro
22.09.2018 5 z 5

Skvělé pokračování Chirurga. Vlastně jako celá série.

Marika Vanova
07.09.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, ale některé věci z děje mi zůstávají nedovysvětlené, třeba :
SPOILER :
co ten chlápek, co spadl z letadla, čekala jsem, že ten padák na oběti bude jeho..
kde vlastně vzala Jane tak rychle tu pistoli..

Olous1
29.08.2018 5 z 5

No prostě parádní čtení...od začátku do konce velké napětí.Nutí vás to neustále otáčet stránky.Jdu pro další díl do knihovny.Musím se stále opakovat....tato řada mě moc baví.

petrzel
11.08.2018 5 z 5

Výborné pokračování ani chvilku jsem se nenudila ,jdu na další už se těším.

NADEI
30.07.2018 5 z 5

Učedník je volné pokračování Chirurga a je opět skvěle napsané. Barvitě vypsané hrůzné činy lidských bestií a jejich zvrácené choutky oproti emancipované i když lidsky zranitelné Rizzoliové. Tess prostě umí.

josska
27.05.2018 5 z 5

Super napínavé,čtivé,moc mě to baví i když jsem viděla celý seriál,spojuji si postavy s herci a je to super.Těším se na další...

Francoa
25.04.2018 5 z 5

Velmi dobré, napínavé a čtivé.Bohužel knihu Chirurg si asi hned tak nepřečtu, protože v naší knihovně není.Je také stále naděje, že v příběhu lze dále pokračovat, snad se dočkáme.Autorka skutečně dokáže čtenáře zaujmout.Dobrý výběr z jejích knih ke čtení.

Evule *
09.04.2018 5 z 5

Super, opět napínavé do poslední stránky...už teď potřebuju další díl... :)

moudivlacek
31.03.2018 5 z 5

Je to opravdu pokračování Chirurga a opravdu doporučuji jej přečíst jako prvního, abyste pochopili plno událostí v Učedníkovi. Děsivé pokračování hrůz z prvního dílu, možná ještě děsivější, každopádně autorka umí vyděsit a "zalézt" pod kůži. Nechci mnoho prozrazovat, každopádně milovníci tohoto žánru - rozhodně neváhejte, je to vážné, je to nečekané, a ten konec - proč si stále myslím, že to pořád není konec?
Rozhodně doporučuji.

salunka
26.02.2018 3 z 5

Jde v podstatě o pokračování Chirurga. Jane jsem si oblíbila, ale čekala jsem lepší konec.

Brembelik745
31.01.2018 4 z 5

Kniha je opět úžasně napsaná. Jde vlastně o pokračování knihy Chirurg. Jediné minus vidím v zakončení knihy. Každý určitě dychtivě očekává překvapení a odhalení vraha, tak promyšlených vražd...a ono se nekona :( Konec je hold odflaknutý, a zaměřený víc na hlavní vyšetřovatelku a Chirurga....za mně 4 *

Alex.rrr
29.01.2018 4 z 5

Škoda, že nejdou udělit půlhvězdy. Byla bych na 4,5. Příběh je skvěle napsaný, ale bez přečtení Chirurga, bych se v ději ztrácela. Napětí provází celou knihou, jen mi příběh připadal skoro stejný. Zakončení trochu jako z filmu, ale proč ne. Určitě se těším na nějaký další díl ze série. Stále se mi líbí, že ač je kniha o brutálních zločinech, není nic nechutně popsáno. Čehož si cením.

Chesterton
28.01.2018 5 z 5

Mám obavu, že jsem četla knihy v obráceném pořadí:(( Chirurga až jako druhou, ale i tak jsem si odnesla nevšední zážitek z autorčina mistrovství:) Získala si mě první knihou a asi jsem nekritická v jejím případě, ale první dvě knihy jsou asi to nejlepší co jsem od ní četla. Skvěle ovládá své řemeslo.

kahuda01
04.01.2018 4 z 5

Konec mi připadal trochu odfláknutý, ale jinak velmi dobrá kniha.

allyce
26.12.2017 3 z 5

Asi jsem měla od přečtení Chirurga nechat uplynout delší čas, než jsem se začetla do Učedníka. Je to příliš podobné a tentokrát mě děj nechával celkem chladnou. A policajtka Rizzoliová mi s tou její neustálou rádoby hrdostí lezla na nervy.

Pavcitko
07.09.2017 4 z 5

Kniha, stejně jako všechny od Tess, se velmi dobře čte, záplatka zaujme nicméně ten konec mi přišel až příliš rychlý a jednoduchý, myslím, že se z toho dalo dostat víc. I přes to se mi líbila a rozhodně doporučím.

PetK
17.08.2017 4 z 5

Nenapsala jsem komentář hned a už si samozřejmě moc nepamatuju dojmy. Akorát ten, že mě to bavilo, je to taková ta klasika. Hlavní hrdinka je "trochu jiná", tak to mám ráda. :-)

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen