Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 587 109

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

kyssling
14.02.2016 5 z 5

Zatím nejlepší detektivka ze série (kde knihy čtu jak jsou dostupné v knihovně, tedy napřeskáčku). Příběh bez vaty, skvělé charaktery postav, žádná hluchá místa. Závěr perfektní ! Bravo !

Ben Nevis
03.02.2016 5 z 5

K detektivce patří psychologický rozbor postav a to Tess Gerritsen zvládá bravurně. V Učedníkovi jsou perfektní vrahovy monology, kdy se snaží ztotožnit s většinovou populací, která dychtivost po krvi a lovu skrývá. Učedník je o něco lepší než Chirurg. Necítím tu křečovitou snahu překvapit za každou cenu, hlavně zabijme přitom logiku. Navíc z této knížky dýchá atmosféra Mlčení Jehňátek.

Jane jsem fandila hlavně v osobním/milostném životě, protože veškerou tvrdost spotřebuje v práci a pak se nechá terorizovat spratkovitou rodinou.
Jenom škoda, že závěr je takový "prásk prásk a hotovo."

PS: Je nutno dávat vrahům "cool" přezdívky? Chirurg zachraňuje životy a Dominátor je zase někdo, kdo má přirozenou autoritu.

pepa4081
27.01.2016 4 z 5

Pokračování knížky Chirurg, které mě nezklamalo. Zase to bylo napínavé a pěkně se to čte.

fis.rena
07.10.2015 5 z 5

Pokračování "Chirurga" a já jsem spokojená. Opět napětí a akce od začátku do konce.

Bella09
08.09.2015 4 z 5

Knihy Chirurg a Učedník jsem četla s moc velkým odstupem.I když na sebe nenavazují, postavy jsou stejné .Učedník mě tolik nezaujal.

renefer
21.07.2015 4 z 5

Stejně jako předchozí díl napínavé čtení, které chytne a nepustí.

missa85
25.06.2015 5 z 5

Knížka super ... jen mi chyběl první díl (Chirurg), který jsem nečetla a Učední celkem navazuje. Vadilo mi to, ale má chyba, hvězdičku za to rozhodně neubírám :-)

bezzink
12.06.2015 5 z 5

Me druhe setkani s autorkou a stale u me pretrvava pocit naprosteho uspokojeni..Muj maraton uspesne pokracuje a ja padim do knihovny pro dalsi knihu v serii..U Ucednika muzu pridat jednu hvezdicu navic, kterou jsem ubrala u Chirurga diky zmirneni feminismu..:)

aneleh18
19.02.2015 5 z 5

Moooc dobré.. Obdivuji schopnost vykonstruovat příběh, dát mu napětí, čtivost a nenásilným způsobem vykreslit charaktery postav. Toto Tess G. zvládá bravurně.

ovpana
27.12.2014 5 z 5

Skvělé pokračování Chirurga,opět napínavé až do konce.

Jančislava
13.08.2014 5 z 5

Opět pěkný a napínavý příběh. Žádné zbytečné stránky a prodlužování. Příběh napsán jasně a srozumitelně.

katerina8681
11.08.2014 5 z 5

parádička, možná i lepší než chirurg

Moňa69
11.06.2014 4 z 5

Z Tessiných knih nabývám dojmu, že všichni muži jsou strašná prasata, respektive se mi zdá, že je o tom přesvědčená autorka sama. Ale k čertu s tím, taky názor, kniha skvělá.

Adria Orici
06.05.2014 5 z 5

Drahá Tess, Tvé knihy jsou výborný únik z reality. Sérii Rizzoliová & Islesová mám nejraději, četl jsem zatím 2x. Učedníka jsem si dal znovu tedy 3x. Má nejoblíbenější. Pořád říkám že ženy jsou výbornými vypravěčkami detektivek. Které mnohdy předčí své mužské protějšky. Ty a Mo jasně vedete můj žebříček. Mo Hayder umí z více stránek napnout a nepustit, Tvé umění je podobné, méně stránek, vydáš ze sebe maximu své spisovatelské profese. Při čtení vašich knih potřebuji nějaký ten „slaný zob“, jinak bych neměl nehty :D

Děj příběhu není akční, ale výborně psychologicky podaný. Co se týče postavy policistky Jane, je podána realisticky. Takoví buldok, zakousne se a nepustí. Přesně v podobných zaměstnání musí ženy ukázat že na to mají, aby muži přijaly jejich spolupráci a zkušenost. Oba "zlosinové", popis jejich zvrhlostí a náhled do mysli těchto jedinců nabádá k zamyšlení, jak dokáže člověk vypadat jinak než se zdá. Pro některé čtenáře bude styl nechutný a zvrácený. Ale po přečtený budete mít pocit z dobrého čtení, s mrazením v zádech.

lucka53
06.03.2014 5 z 5

další skvělá kniha této autorky

efka.saf
27.01.2014 4 z 5

Opět další skvěle řemeslně napsaná detektivka z pera Tess Gerritsenové a hodná vysokého počtu hvězdiček. Přesto v porovnání s předešlými dvěma díly, které jsem četla, jsem hvězdičku ubrala, protože vzhledem k dobře rozpracovanému příběhu mi závěr přišel trošku moc rychle sfouknutý a rovněž linie červené knihovny se mi zdála okatější, než bych si přála.

Hlavní hrdinkou opět zůstává, čtenářům již dobře známá, Jane Rizzoliová, kriminalistka bostonské policie, která i v této knize bojuje o své místo na slunci v rámci jinak mužského policejního sboru a do toho stíhá řešit nej(h)různější případy. V tomto díle se také poprvé setkáváme s Maurou Islesovou, patoložkou (kolem níž se točila zápletka v knize Dvojče) s přezdívkou Královna mrtvých. Hned na začátku je Jane se svým týmem povolána k brutální vraždě manželské dvojice (nebo lépe řečeno manžela, jelikož manželka je nezvěstná a bude nalezena posléze), a je to právě Jane, která jako jediná v počátcích vyšetřování vidí nápadně podobné detaily s vražedným stylem Chirurga, zabijáka mladých žen, kterého dopadla před rokem (jinak řečeno v předešlém autorčině knižním počinu). Samozřejmě se Jane nemýlí a Chirurg následně sehraje v příběhu roli ještě daleko stěžejnější, než se čtenáři jeví v počátcích.

Tess má opět zápletku dokonale vystavěnou, jednotlivé stopy odhalujeme jednu po druhé, zajímavé je i rozkrývání spojitostí souvisejících s Chirurgem a rovněž se samotnou Jane Rizzoliovou. Kdo byl oním vrahem, který zabil zmíněnou manželskou dvojici (posléze se přijde na to, že tento pár zdaleka nebyl jediný), je odhaleno téměř až na konci knihy, ale právě v tomto momentu se mi zdálo, že kniha najíždí na svůj tobogánově rychlý závěr. To je ovšem ale můj úhel pohledu. Ona již zmíněná červenoknižní linie se tentokrát točí kolem samotné Jane a řekla bych, že čtenáři je (na rozdíl od kriminální zápletky) jasné hned od začátku, jak setkání s nejmenovaným mužem skončí. Alespoň v tomto momentu se nezapře autorčin základ, který spočíval v psaní milostné literatury. Každopádně ale věřím, že zrovna tento detail, který vadí mě, nemusí vadit ostatním.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Dobrá kniha, je to napínavá četba až do konce, mám ráda tuto autorku.

muzka
09.12.2013 5 z 5

Mám moc ráda knížky Tess Gerritsen, proto jí ty "slabší knihy",jak někteří označují Učedníka, ráda odpouštím. Pro mě opět napínavé čtení a moc se těším na letošní novinku Poslední na řadě.

Lucka385
03.12.2013 5 z 5

Skvělé pokračování prvního dílu Chirurg. Opět nechybělo napětí, akce a strhující scény. Pro mě skvělá spisovatelka a rozhodně se jdu, bez zaváhání, pustit do dalšího dílu - Hříšnice.

Jajulle
26.09.2013 3 z 5

Tahle kniha patri podle k tem nejslabsim od Tess. Prvni kniha ktera mne od ni nebavila. Je zbytecne protahovana a obsahuje zbytecne dlouhe rohovory. Kdyby mela o 200 stran mene,tak by se nic nestalo, mozna naopak.

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen