Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 587 109

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

Pavcitko
07.09.2017 4 z 5

Kniha, stejně jako všechny od Tess, se velmi dobře čte, záplatka zaujme nicméně ten konec mi přišel až příliš rychlý a jednoduchý, myslím, že se z toho dalo dostat víc. I přes to se mi líbila a rozhodně doporučím.

PetK
17.08.2017 4 z 5

Nenapsala jsem komentář hned a už si samozřejmě moc nepamatuju dojmy. Akorát ten, že mě to bavilo, je to taková ta klasika. Hlavní hrdinka je "trochu jiná", tak to mám ráda. :-)

Peslik
12.06.2017 5 z 5

Že mě takto "stará" knižní série dostane jsme vážně netušila. Proč stále hledám(e)v novinkách nějaké wow, když se stačí jen ohlédnou o 10 -15let zpět.
Chirurg a poté Učedník, jsou jako dva bratři bez prvního není druhý a i tak by se to tedy mělo číst. Za mě paráda a těším se na další.

klokan.1905
22.05.2017 5 z 5

Učedník...
V případě, že byste si chtěli přečíst tuto knihu, tak Vám doporučuji nejprve přečíst Chirurga (jednak byste o dost přišli a pak to na sebe opravdu dost navazuje).
K samotné knize? Policistka Jane Rizzoliová pátrá po vrahovi manželských párů. Způsob provedení vražd napovídá, že by se mohlo jednat o sériového vraha Warrena Hoyta... Jenže ten je již více než rok zavřený ve vězení s nejpřísnější ostrahou... Takže kdo nyní provádí ohavné vraždy v Bostonu?
Čtenářům, kteří mají rádi thrillery mohu tuto sérii jen a jen doporučit. Tess Gerritsen tímto putuje do balíku mých oblíbených autorů... :-)

mili159
08.05.2017 5 z 5

Velmi napínavé čtení, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Potom jsem koukla i na tento díl Rizzoli/Issles a taky pěkně zfilmované i když samozřejmě velmi zkrácené jako každý film. Kniha je kniha. Určitě doporučuji!!!!

karavela
21.04.2017 4 z 5

Kvalitní čtení,stejně jako Chirurg.

ewisek22
19.04.2017 5 z 5

Jedna velká parádička:) I když se mi samozřejmě velice líbí, že je Jane taková drsná, mnohdy až chlapská policajtka. Vůbec nebylo na škodu, že se autorka rozhodla v této knize ji trochu polidštit a odchlapit:) Dva séríoví vrazi pohromadě mi přišlo jako super nápad. Po zajmutí Rizzoliové jsem rozhodně cca během čtení asi pěti stránek ani nedýchala...A nakonec jsem ráda, že se na scéně objevil Dean a ještě radši jsem, že naštěstí má šílená předtucha nevyšla:) Dávám plný počet hvězdiček.

MarianP
30.03.2017 5 z 5

Vynikajúca kniha ktorá čitateľa doslova pohltí. Výborný spád, dobr evykreslené postavy, žiadne zbytočne romantické siahodlhé opisy. Autorka sa s čitateľom hrá veľmi efektívnu hru, do posledných strán je čitateľ v napätí a vôbec netuší, kedy príde zvrat. Kniha je preložená vynikajúco, číta sa ľahko, vety sú pekné, ucelené. Dej knihy je rýchly, má spád, čitateľ sa môže tešiť na množstvo vrážd a dozvie sa dostatok informácií ohľadom vyšetrovania, pátrania, o spôsoboch získavania dôkazov a podobne. Vo veľa detektívkach sa stane vražda, potom nasleduje 200 strán nudy a na konci je vrah. Zaručujem, že túto knihu nepustí nikto z rúk, miestami je síce dosť brutálna a opisuje vraždy do detailov, ale aj to patrí k správnej krimi detektívke. Môžem len odporúčať, Gerritsenovej Učň Vás bude baviť a strašiť...

lucie9070
15.02.2017

Druhý díl série a opět výborné, hned jdu na další---

DJANKA
19.01.2017 4 z 5

Za mě opět super čtení. Možná, že chirurg mi přišel trochu napínavější, ale i tak rozhodně nelituji.

aleza1
16.01.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavá od začátku do konce. Rizzoliová je už zde hlavní postava, povahově jiná než v Chirurgovi a více ženštější. Skvěle napsáno!

harena
12.01.2017 5 z 5

Tak od Tess Gerritsen si určitě přečtu celou sérii, teď je to zatím její druhá kniha a má vše, co od detektivky očekávám. Příjemný styl psaní, dobře se čte, napětí, dobře vykreslené charaktery, žádná hluchá místa. Těším se na další. Doporučuji.

Beky
10.01.2017 5 z 5

DOKONALÉ! Nemůžu nic vytknout ...
Napínavé a strhující od samotného začátku až ke konci ... Čtivé a reálné ...
Troufla bych si tvrdit dokonce, že je Učedník lepší než Chirurg :-).

muchomurka
02.01.2017 3 z 5

Knížka byla čtivá a napínavá, ale přišlo mi, že mě stále nějaké hloubání, přemítání a popisování zdržovalo od příběhu. Také mi chvilku trvalo se srovnat s tím, jak byla Jane Rizzoliová povahově a vzhledově vylíčená v prvním díle a jak zde. Ale mohu říct, že se mi její posun líbil, byla víc ženštější. A oceňuji postavu G. Deana (nevím proč, ale představila jsem si ho jako agenta FBI ze seriálu Městečko Twin Peaks). Uvidíme, co bude v dalším díle, ale doufám, že to nebyla jen epizodní postava.

Aniga
28.12.2016 5 z 5

První díl (Chirurg) jsem zatím nečetla, ale to vůbec nevadilo, čtenář se brzy dostane do děje.
Z této série mám zatím přečtenou knihu "Závěje", ale nyní jsem se zařekla, že budu číst hezky po pořádku po dílech, jak jdou za sebou, neboť to opravdu za to stojí...
Neubráním se přirovnat kvalitu psaní Tess Gerritsenové k Joovi Nesbømu.
Skvělý román, zajímavý od začátku do konce.
Doporučuji.

Lolila
02.12.2016 5 z 5

Výborné pokračovanie - napínavá detektívka. Záver mal rýchly spád a prekvapil. Určite si prečítam aj ďalšie knihy.

ERIK 2
16.11.2016 5 z 5

Výborně napsaná,čtivá klobouk dolů určitě budu číst další knihy od této spisovatelky.

mispulin
02.10.2016 5 z 5

Za mě pět hvězdiček. Rád koukám na seriál v televizi a při čtení knihy místo jmen vidím skutečné postavy, které účinkují v seriálu.
Určitě budu pokračovat dalšími příběhy této dvojice.

martina.tim
04.06.2016 5 z 5

Pro mě skvělé pokračování prvního dílu. Děj byl napínavý a poutavý. Člověk jak sedne tak už knihu nepustí. Konec měl rychlý spád a vůbec jsem ho takový neočekávala. Nutí mě nad tím pořád přemýšlet. :)

konicekbily
16.05.2016 3 z 5

Dobrá kniha, myslí, že je o něco slabší než první díl série. Připadalo mi, že příběh je někdy zbytečně protahován.

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen