Neznámá

Neznámá https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7905/neznama-7905.jpg 5 545 120

Jane Rizzoliová má každým dnem porodit. Ale to zdaleka neznamená, že by prožívala poslední dny těhotenství v klidu a ve spokojených přípravách. Nejprve musí svědčit u soudu, a když se konečně dostane do porodnice, nastanou naprosto nepředvídatelné komplikace. V márnici soudní lékařky Maury Islesové se totiž mezitím objevila záhadná mladá žena – která ovšem proti všem předpokladům není mrtvá. Je tedy převezena do nemocnice, do stejné, kde má Jane rodit. A protože je vyplašená, rozhodne se utéct za každou cenu, i za cenu únosu... Kdo je ta mladá neznámá a co ji dohnalo k tak zoufalému činu? Jane Rizzoliová, Maura Islesová a s nimi i Janein manžel, agent FBI Gabriel Dean, začínají rozplétat klubko záhad, lží a násilností, které sahají velmi vysoko.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Vanish , 2005

efka.saf
15.07.2014 5 z 5

Krása! Po naprostém zklamání v podobě Vraní dívky jsem šáhla po osvědčené kvalitě, tedy Tess Gerritsenové a podle mých předpokladů jsem nebyla zklamána! Další nesmírně čtivá, logicky napsaná detektivka, kde rovněž nechyběly prvky červené knihovny (zde jeden velký prvek v podobě novorozeňátka), které mi ale (naštěstí) tentokrát vůbec nevadily, naopak mi to přišlo jako milé odlehčení, či snad zpestření celého příběhu.

Tentokrát se první část příběhu odehrávala v nemocnici, kde byla dvěma zoufalými lidmi - Joem a Olenou, zadržována spolu s několika dalšími lidmi téměř rodící Jane. Druhá část se odehrává již mimo nemocniční prostor, dva mladí lidé, kteří zadržovali rukojmí, jsou již mrtví a Jane porodila zdravou holčičku. Stále ji ale nedá spát několik posledních chvil, které strávila s Olenou a posléze začne spolu se svým manželem Gabrielem rozplétat pořádně hnusnou pavučinu intrik vedoucí až na supervysoká místa. Přiznám se, že se mi při čtení této knihy poměrně často vybavovala kniha Box 21 od Roslunda a Hellströma, která se zabývá dost podobným tématem. Obě knihy jsou pojaty ovšem trošku jinak (ještě aby ne!) a především konec Tessina díla mi nepřišel tak strašně smutný a depresivní jako u knížky dvojice zmiňovaných autorů.

Tess má pro vypravování a psaní detektivních příběhů asi nějaký zvláštní enzym, protože její příběhy nádherně odsýpají a když vás už jednou pojmou do svých spárů a tenat, tak vás pustí až s poslední stránkou. Každý příběh se zatím týkal naprosto odlišné tematiky, takže nemám zatím pocit, že by autorka vykrádala samu sebe. Příběhy jsou konstruovány tak, že spolu s kriminalisty v knize rozmotáváte nitku za nitkou, které vás dovedou až k závěru. Nějaká zvláštní šokující rozuzlení se většinou nekonají, i když pár překvapení na závěr chybět nesmí.

Těžko něco dalšího k této knize dodat. Já se prostě skvěle bavila (i když jsem se čas od času ztratila ve jménech konkrétních potentátů) a už se mi ruce třepou na Mefisto.

Moňa69
30.05.2014 4 z 5

Tomuhle bohužel věřím, že se ve světě děje a nejen ruským dívkám a nejen v Americe. Líbilo se mi, že tam autorka zakomponovala i to miminko.

Lucina88
29.05.2014 5 z 5

Kvalitní kniha a čtivý příběh. Určitě si od autorky přečtu další díla.

jarin58
07.05.2014 4 z 5

Je to má druhá kniha od T.G.a opět se mi líbila.Doporučuji.

Lucka385
23.01.2014 5 z 5

Skvělé, skvělé a prostě skvělé. Od první stránky zajímavé, čtivé a napínavé. Zbožňuji Jane Rizzoliovou a těším se na další její příběh, který si přečtu.

mechulka
17.01.2014 5 z 5

Opět jsem nebyla zklamaná.

Jančislava
03.01.2014 5 z 5

Super, super. Opět jsem spokojená :-)

šipek
19.12.2013 5 z 5

Tak opět spokojenost prostě tato autorka nikdy nezklame.

Jajulle
21.10.2013 5 z 5

Další super kniha od této autorky. Doporučuji

studentice
19.07.2013 4 z 5

Tess Gerritsenová patří mezi mé nejoblíbenější autorky. Miluji, že každá její kniha je z jiného prostředí, její postavy jsou lidské a prostě její styl psaní:)

studentice
15.06.2013 4 z 5

Další kniha ze série Rizzoliová a Islesová a znovu pro mě krásný čtenářský zážitek. Taky mohu jen doporučit

laklom53
08.04.2013 5 z 5

dobrá kniha,doporučuji

vladka2104
20.02.2013 5 z 5

Skvělé počtení, Tess jako vždy nezklamala.

mitahari
10.02.2013

Ze začátku bez nějakého napínaveho děje.Pak se vše změnilo a vše až do posledního řádku strhující.Byla sem velmi překvapena rozuzlením v teto knize.Za sebe mohu doporučit.

az007
15.11.2012 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem ji zhtla. Je trošku jiná, než na co jsem od Gerritsenové, ale je dobrá.

ivankaax
26.09.2012 4 z 5

Hodně čtivá kniha, napínavá už od prvních stránek.

evafort
06.09.2012

Super knížka! Už se těším na další pokračování.

XYZ
10.07.2012 5 z 5

Výborná kniha. Přečetla jsem jedním dechem, doporučuji.

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Přečtená během jednoho dne. Děj přímo stáhne a nemůžete se odtrhnout.

pajonek
30.11.-0001

..........další tess/ka je rozečtená, takové knihy by mohli vozit do obýváku na multikáře každý týden ...