Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7906/bmid_rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4 623 122

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Sinner , 2003

Denisa232623
25.02.2024 5 z 5

Moje třetí kniha od autorky a také v sérii. Musím říct, že po druhém díle jsem byla trošku v očekávání co přijde, ale byla jsem mile překvapena. Děj byl napínavý od začátku až do konce (minimálně pro mne) a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Líbí se mi, že se v příběhu prolíná vždy více věcí a příběhů, ale neřekla bych, že je v tom nějaký chaos.

Jediné co bych vytkla tak to, že vlastně nevím proč musela umřít Camille. Co viděla nebo slyšela tak hrozného?! Toť za mě nedořešená věc

Vera Silent
23.09.2023 4 z 5

Trochu trvalo, než jsem se zacetla a částečně mi vadilo opakování všeho možného. Jane měla stejnou palicatou scénu snad se všemi postavami, některé popisy se omilaly pořád dokola. Ale kriminální zápletka byla dobrá a závěr se mi také líbil, takže vlastně spokojenost, i když za knihu roku bych to nevolila.

Satyrka
14.09.2023 5 z 5

Tak tento díl lepší než předchozí. Možná i protože Maura je mi sympatičtější a celkově mi víc sedí oproti Jane. Případ zajímavý a zamotaný, musela jsem si to v hlavě srovnávat, jak to bylo zamotané.
Opět hodně detailů, co se týče mrtvých. Pitvy mě baví, ale musím říct, že fakt jen takhle v knize a nesmím u toho jíst :D V reálu jsem na tohle vše dost citlivá. Nebo aspoň moje tělo.
Teď trochu spoilerů:
- Mauřin bývalý se mi vůbec nelíbil a doufala jsem, že se k němu Maura "nevrátí", ale kvůli ději musela. Jako bylo mi podezřelé, jak se tam najednou zjevil a podezírala jsem ho z nějaké nekalosti.
- Docela mě překvapuje, jak rychle se tu všichni vdávají a berou :D viz i první díl. To je po pár měsících.
- Jane mi v tomto díle byla sympatická díky tomu jejímu "jinému stavu". Já sama se cítím jako ona, ve smyslu vztahu k dětem. Díky své nejbližší kámošce z rodiny se můj názor začíná měnit, přesně jako se pomalu měnil i Jane.

nikinikiniki
06.08.2023 3 z 5

Spisovatelku mám ráda, ale tahle kniha mě nijak nenadchla. Ke konci jsem se už musela nutit, abych knihu dočetla. Dost zamotané, nudné a někdy zbytečně moc protahované pasáže. Takže tato kniha nene.

Bedřich63
04.04.2023 5 z 5

Po prvních dvou dílech jsem čekal, že přijde nějaký slabší díl, jak to tak v delších sériích chodí. Ale ne. Pro mě znovu perfektně napsaná kniha.
Opět spousta napětí, postupně poodhalované zločiny, vazby do minulosti. I nějaké ty momenty ze soukromého života, které u obou hlavních aktérek v tomto díle hrají docela důležitou roli.
Styl autorky se mi líbí a zůstávám jí věrný. Další díly si určitě budu chtít přečíst.

aliza
04.04.2023 5 z 5

Opět vynikající kniha od autorky.

85098211
03.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Blíží se Vánoce - i když mně se kniha do rukou dostala až v březnu ;-) - a v Bostonu je mrazivá zima. Novicka Camille Maginnesová byla brutálně zavražděna v klášteře nedaleko města. Při pitvě patoložka Maura Islesová zjistí, že mladá žena musela porodit krátce před smrtí po dítěti však není ani stopa. Poté je nalezeno tělo druhé ženy, na kterém Maura nachází známky předchozího onemocnění leprou. Jane Rizzoliová, která je pověřena vyšetřováním - a také Maura - tuší, že mezi těmito dvěma případy musí existovat souvislost. A odhalení děsivého tajemství jim dává za pravdu...
Tohle byla už moje pátá kniha od autorky a opravdu musím uznat, že psát umí! :-) Je doslova obdivuhodné, jak se jí daří provést čtenáře vším tím chaosem, který při vyšetřování případů vzniknul a nakonec ho dovést až k jejich vyřešení. A navzdory tomu, že se děj odehrává i na odlišných místech, není těžké se v jednotlivých souvislostech zorientovat. No a na závěr se čtenář navíc dozví, jak bude (aspoň zhruba) pokračovat dál soukromý život Jane i Maury ;-).
Kniha je opět skvělá, čte se jedním dechem a hodně sympatické jsou i vhledy do osobního života hlavních postav. Proto neváhám, dávám pět hvězdiček a na další setkání se budu časem zase moc těšit! :-)

monte
28.01.2023 5 z 5

Výborný, napínavý díl

Péťa86
17.11.2022 5 z 5

Za mě jednička. Ani jsem neočekávala jak to dopadne, jako u klasické detektivky. Krásně plynula, nikde nedrhla. Napjatá jsem byla do posledních stránek :-)

MiraRunaway
29.05.2022 4 z 5

Tess Gerritssen je úžasná. Opět skvělé čtení plné napětí i zábavy. Všechny dějové linky byly zajímavé - soukromí Jane i Maury, život v klášteře, vedlejší postavy, hamanitarní organizace, Indie ... Žádná hluchá místa.

jprst
22.05.2022 4 z 5

Dobře vystavěný detektivní příběh, patřičně stupňované napětí od zvolna se rozvíjejícího počátku až do gradujícího finále přímo lákají k přečtení na jeden zátah. Jen těch odboček, kde autorka řeší vztahy hlavních hrdinek tak trochu ve stylu červené knihovny by mohlo být méně, ale celkově jde o detektivku nadprůměrné úrovně.

alnahu
21.02.2022 5 z 5

Tak tentokrát jsem si opravdu skvělě početla.Příběhy s detektivem Jane Rizzoliovou a soudní lékařkou Maurou Islesovou,mě ještě nikdy nezklamaly.Jsou vždy napínavé od začátku až do konce a vždy se v knize dočteme i něco z jejich soukromého života.A tak je to i v této knize ,příběh se odehrává o vánocích a zavede nás do zdí kláštera ,kde jsou nalezeny dvě mrtvé jeptišky-brutálně ubité.A přesto nás autorka provede příběhem bez zbytečných brutalit a zaměřuje se spíš na lidské pohnutky.Četla jsem od ní již několik knih a nikdy nejsem zklamaná.Knihu mohu doporučit jako takové odpočinkové čtení.

Kanimůra2
22.01.2022 4 z 5

V rychlém sledu za sebou jsem přečetla první díl-paráda, druhý-ten mi moc nesedl a teď třetí-opět paráda. Jen jsem si musela zvyknout na další výraznou změnu - doktorku Islesovou.
V první díle má Jane parťáka, v druhým se vypaří, v třetím dostane polovinu prostoru zatím neznámá doktorka Islesová. No skoro bych řekla víc jak polovinu. Jako bych nečetla stejnou řadu. Trochu mě to mátlo.
Ale na kvalitě psaní to neubralo. Líbí se mi styl a běžím si pro další díl.
Bude v něm zase nová postava? :)

Pája699
17.12.2021 5 z 5

Další úžasná kniha od Tess Gerritsen. Tady by se napětí dalo krájet…. Dvě jeptišky..jedna brutálně zavražděná, druhá bojuje o život a další mrtvoly přibývají. Za mě úžasně zpracované…rozuzlení vám vyrazí dech. Líbili se mi i linie ze soukromí jak Jane, tak Maury. Za mě peckovní čtení, které můžu s čistým svědomím doporučit.

PetK
12.10.2021 4 z 5

Po prvních dvou dílech jsem si dala poměrně velkou pauzu, ani nevím proč - přišly jiné knihy a série, a když jsem jednou nevěděla, po čem sáhnout, zvolila jsem Jane a Mauru. I když si z předešlých příběhů už nic nepamatuju, nevadilo mi to, je to taková klasická detektivka, bezpečný výběr, kde dostanete přesně to, co chcete. Wow efekt se sice nekoná, nicméně drží si svou kvalitu.

Arwen777
27.09.2021 4 z 5

Další skvělá detektivka z této série. Pokud chcete jen odpočívat a ponořit se do záhadných vražd v klášteře, pomalu rozplétaných nitek, které vás zavedou na různá místa a k různým lidem s různými motivy, do podivných událostí v daleké Indii, ale i do soukromí dvojice vyšetřovatelek, které bude tentokrát hodně napjaté, neváhejte.
Tess Gerritsenová vyniká svým vypravěčským uměním, její knihy se čtou lehce a stupňované napětí vás ke knize vždy bezpečně přitáhne. Navíc nemá zapotřebí vyžívat se ve zbytečné brutalitě, více se zaměřuje na provázanost mezi případy a pohnutky lidí.
Za mě veliká spokojenost a knihu ráda doporučuji jako vyloženě odpočinkovou četbu.

Nixa
09.08.2021 5 z 5

Opět skvělé! Čtivé, napínavé, žádná hluchá místa, prostě detektivka jak má být!

vera4669
29.07.2021 5 z 5

První kniha autorky a za sebe musím říct, že mě to neskutečně bavilo. Napětí, troška romantiky, zajímavý konec, pro mě rozhodně nová oblíbená autorka :-)

Česneksmedem
15.04.2021 5 z 5

Jasná pětka. Je to celkem drsný i romantický zároveň.
Zamysleli jste se už někdy nad tím, kolik bylo prolito krve a zmařeno životů ve jménu víry (jakékoliv)? Dobrá kniha! Na závěr ještě jedna myšlenka: Víra nevyžaduje důkazy....

snehule04
19.03.2021 5 z 5

Za mně zatím nejlepší díl, přečteno jedním dechem. Hned otevírám další knihu.

Vánoce detektivní a krimi romány Boston jeptišky

Tess Gerritsen
americká, 1953