Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7906/bmid_rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4 624 122

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sinner , 2003

marketa3571
02.05.2016 4 z 5

Opravdu velmi čtivá knížka. Zajímavý příběh, dobrá zápletka. Překvapivý a nečekaný konec. Jen úplný konec, byl na mě až příliš velký happy end. Ale rozhodně doporučuji :)

Pája1965
20.03.2016 5 z 5

Super,jako každá kniha od této autorky.

kyssling
11.02.2016 4 z 5

Pěkná detektivka, příběh zajímavý, líbí se mě, že autorka stále rozvíjí postavy a nejen se věnuje samotné zápletce. Škoda, že celému finále je věnováno jen pár stran, to je moje jediná výhrada.

pepa4081
04.02.2016 4 z 5

Moc pěkná detektivka. Autorka věnuje víc prostoru patoložce Mauře a to je jenom dobře. Napínavé, nápadité, s hezkým koncem. Doporučuji.

wooloong
23.01.2016 4 z 5

Detektivka prima, jenom jsem čekala podrobněji zpracované rozuzlení. Některé důvody a motivy nebyly dostatečně vysvětleny.

Existuje product placement i v literatuře? Pokud ano, tak si mohla autorka díky všem těm značkovým sporákům, hodinkám, hrnečkům, nožům a spoustě dalších přijít na slušný přivýdělek.

weberda
29.12.2015 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a nezklamala.

genie
29.11.2015 3 z 5

Zápletka zajímavá, její rozplétání mě ale trochu zklamalo ... velkou část knihy zabraly milostné a osobní starosti hlavních protagonistek ... Chápu, že se detailům jejich osobního života nelze vyhýbat, když je jim věnována celá série, ale měla jsem pocit, že vlastně ani nečtu detektivku ... ***

NikaMirka
26.11.2015 5 z 5

Nemůžu jinak než zase hodnotit pěti hvězdičkami! Tess je prostě geniální spisovatelka, která nezatěžuje čtenáře zbytečnostmi a píše k věci. Kombinuje osobní život hlavních postav s vyšetřování tak bravurně, že člověk ani nevnímá odbočení od děje. Další věc, která mě pokaždé u této spisovatelky dostane je, jak dokáže vystupňovat napětí. Je prostě neuvěřitelná. Hned jdu na další knihu :)...

fis.rena
07.10.2015 5 z 5

Byl by hřích se neponořit do ulic Bostonu a nechat se tak ochudit o úžasný zážitek z této knížky.

jarka2222
10.09.2015 3 z 5

Jsem ráda, že jsem si knížku přečetla. Nicméně byla jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc, už jsem si asi přivykla na lepší kriminálky.

Toňula
09.09.2015 4 z 5

Další z napínavý příběhů dvojice Rizzoliová a Islesová, děj má spád, opět kombinuje vyšetřování s osobními příběhy ústředních postav až k napínavému finále.

markéta23
16.08.2015 5 z 5

moc se mi to líbilo, určitě doporučuji.

ŽanKaa
14.08.2015 5 z 5

Neskutočná kniha.Nedokázala som sa od nej odtrhnúť.

janenick
09.08.2015 4 z 5

Dloho trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Tess mám ráda, moc dobrá detektivka

renefer
21.07.2015 4 z 5

Další zajímavý případ, dvě oběti, které spolu vzájemně zdánlivě nesouvisí. Autorka nic neslevuje ani s dalšími díly série, naopak se mi zdá, že je čím dál tím lepší.

rose
15.07.2015 4 z 5

Tuhle autorku jsem si oblíbila. Její detektivky jsou napínavé, nepřetížené velkou spoustou postav, s překvapivým závěrem... A že je tam trocha té romantiky, mi vůbec nevadí. Čtení na dovolenou jako stvořené.

bezzink
14.06.2015 4 z 5

Moje treti kniha v poradi od teto skvele autorky..Nekomu muze vadit kombinace krimi a romantiky, mne tedy ne, prave naopak. Pro me je to super pridana hodnota, aspon nejake to stesti v lasce, ne jen chladne krvave vrazdy..

čekanka13
11.05.2015 3 z 5

Docela dobrá detektivka říznutá kapánek červenou knihovnou.

ovpana
27.12.2014 5 z 5

Zase další supr čtení které nezklame,je zajímavé propojení řešení případu zabitých jeptišek a osobních vztahů tím je kniha zajímavější a napínavá až do konce.

debe
10.11.2014 4 z 5

Moje druhá kniha a i přes, na můj vkus, pomalý rozjezd, hodnotím jako dobrou detektivku.

Vánoce detektivní a krimi romány Boston jeptišky

Tess Gerritsen
americká, 1953