Hříšnice

Hříšnice https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7906/bmid_rizzoliova-islesova-hrisnice-a36-7906.jpg 4 623 122

Bílé vločky se tiše snášejí do bostonských ulic, je pár dní před Vánoci – a v klášterní kapli leží dvě jeptišky v kalužích krve. Kdo jim tak brutálně ublížil a jaký k tomu mohl mít motiv? Poté co soudní lékařka Maura Islesová zjistí, že jedna z nich nedávno porodila, zaměří detektiv Jane Rizzoliová své pátrání na otce dítěte. A na hledání novorozence... O pár dnů později je na toaletách opuštěné restaurace v chudinské čtvrti objeveno ženské tělo s odříznutým obličejem, dlaněmi a chodidly, zohavené neznámou nemocí a ohlodané krysami. Dva zcela jiné způsoby vraždy, oběti bez jakékoli souvislosti. Anebo přece jen?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Sinner , 2003

lenuskav
23.10.2017 5 z 5

nezklamala :)

ThePeace135
22.09.2017 5 z 5

Další vynikající kniha od oblíbené Tess Gerritsen. Maura a Jane tentokrát musí řešit vraždu mladé jeptišky, aby ve finále zjistily, že cílem byl úplně někdo jiný a že případ navíc souvisí se zdánlivě absolutně odlišným případem nalezené zohavené ženy trpící leprou. Kniha mě stejně jako všechny knihy od Tess velmi bavila, má to spád, nejsou tam žádná hluchá místa, osobní život Maury a Jane nám autorka předkládá spíše na oživení děje, nestaví na nich celý příběh, což se mi líbí. Vše je do detailu promyšleno, krásně do sebe zapadá a finále jako vždy vynikající.

Luciáš55
21.09.2017 5 z 5

Za mne super kniha, je skvěle napsané, má to spád a kniha se čte dobře. Myslím, že mám novou oblíbenou spisovatelku.

000nugatovej
10.09.2017 3 z 5

Další Tessin napínavý thriller.

Vedle ústředního příběhu se v každém románu série postupně vyvíjejí osudy hlavních postav. I ty jsou zajímavé, je jim v každé knize věnován poměrně velký prostor. Na první pohled to vypadá, že by asi bylo nejlepší číst knihy se soudní lékařkou Maurou Islesovou a její přítelkyní detektivkou Rizzoliovou v pořadí, jak byly vydávány. Já se však k nim dostávám zpřeházeně. A kupodivu mi to nevadí! Potrhaná časová následnost jim dává novou (autorkou nezamýšlenou) dimenzi. Při přečtení každé další knihy v rozporu s postupnou chronologií jejich osobních příběhů se ty osudy doplňují, zapadají do sebe, vytvářejí logické puzzle. Takové čtení přidává celé sérii příchuť moderní románové kompozice.

SilvieSisinka
29.08.2017 4 z 5

Skvělá kniha od skvělé Tess :-)

buccifalek
05.08.2017 5 z 5

Zase jeden vydařený kousek

intelektuálka
04.08.2017 4 z 5

Za zdmi kláštera je ukryto tajemství, které má kořeny až v daleké Indii...

klokan.1905
18.06.2017 5 z 5

Hříšnice
Detektiv Jane Rizzoliová a soudní lékařka Maura Islesová. Sympatické duo žen ;-) V bostonských ulicích není klid ani před vánočními svátky... Tentokrát jsou v klášterní kapli nalezeny dvě jeptišky v kalužích krve...
Zkrátka, nudit se v přítomnosti těchto dvou žen určitě nebudete... Za sebe určitě doporučuji k přečtení... Dávám 4,5* ;-)

muchomurka
05.06.2017 4 z 5

Napínavý příběh, ale přišlo mi, že byl jaksi upozaděn a do popředí autorka zasadila trable s láskou Jane Rizzoliové a Maury Islesové. Nevadí mi, že to tam bylo, jen bych chtěla i více detektivního příběhu. A stejně jako u ostatních knih Tess Gerritsen, i zde platí, že některé dějové linky nechala Gerritsen vyšumět, konec měl velmi příkrý spád a hotovo. Přesto se mi tento díl líbil víc než předchozí, protože zde bylo víc Maury a Jane byla víc člověk.

Olga.S
28.02.2017 5 z 5

Další brilantní kouusek od Tess.

aleza1
02.02.2017 5 z 5

Super kniha, stejně jako předchozí.

harena
25.01.2017 5 z 5

Konečně další díl série od Tess Gerritsen. Blíží se půlnoc a je dočteno. Napínavá od začátku do konce a i ten závěr mě potěšil. Kniha měla zajímavý děj, zápletku a spád a trochu té romantiky, která odlehčovala to vraždění. Prostě vše co kniha má mít. Doporučuji a těším se na další díly.

ArwenAragorn
19.01.2017 5 z 5

V klášterní kapli je ubita mladá jeptiška, další s těžkými zraněními převezena do nemocnice. Na neobývaném místě v Bostonu je nalezena zastřelená neidentifikovaná žena. Je možné, že by oba případy nějak souvisely s masakrem v indické vesnici malomocných? V této knize se Maura poprvé setkává s otcem Brophym a Jane má stejně jako mladá jeptiška jedno svoje tajemství. Dozvěděla jsem se i něco o malomocenství, což rozhodně nebylo na škodu. Další výborná knížka. Doporučuji!

Aniga
04.01.2017 5 z 5

Další velmi zdařilý díl, má opět nevšední zápletku, která nás tentokrát zavede nejen do klášterních zdí.
Nevím, zda někdo "odhalil" vraha v průběhu četby, mne se to každopádně nepovedlo.
Moc pěkný konec (jen mi mrzí, že jako první knihu jsem četla Závěje a tak vím, kam se osudy hlavních hrdinů budou posouvat... škoda).
Nečtěte na přeskáčku, ale po sobě - má to smysl!

mispulin
12.12.2016 5 z 5

Další skvělý příběh. Zde už se naplno rozjíždějí osudy obou hlavních postav. Jsem zvědavý a těším se na pokračování této dvojice.

Lolila
06.12.2016 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka. Zaujímavý dej, až na konci sa dozviete o čo vlastne ide a kto je vrah. Príjemnou zmenou je, že hlavnými postavami série sú ženy:-), obidve sympatické. Táto časť je zameraná viac na patologičku Mauru. Určite odporúčam tým, ktorí majú radi dobre napísané detektívky.

maličkán
12.11.2016 5 z 5

Pěkná detektivka, dobře se četlo, nezbývá mi nic jiného, než dát 5 hvězdiček.

Azala
04.10.2016 5 z 5

určitě stojí za přečtení, chvílemi mě mrazilo a chvílemi jsem se smála a i slzu jsem uronila, prostě super čtivá kniha

Danago
04.09.2016 5 z 5

Velice dobrá detektivka , konec byl naprosto neočekávaný. Knížka je čtivá, napínavá můžu ji jedině doporučit.

konicekbily
09.05.2016 4 z 5

Velice zajímavá zápletka s dobrým koncem.

Vánoce detektivní a krimi romány Boston jeptišky

Tess Gerritsen
americká, 1953