Dvojče

Dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7902/bmid_dvojce-Ciz-7902.jpg 5 432 93

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Body Double , 2004

Dandy1
04.04.2024 3 z 5

Zápletka vůbec nebyla špatná. Ale tak nějak to nemělo ten spád, který nutí číst a číst až do konce.

lalela
18.03.2024 3 z 5

Tak se to ve mě pere, kolik mám dát hvězdiček. Ze začátku se mi knížka moc líbila, pak to klesalo a nechtělo se mi číst dál, ale konec nebyl špatný, nicméně, k této knize se asi vracet nebudu.

malina097
06.02.2024 5 z 5

Super dobrá detektivka,ostatně jako každá kniha autorky.Kdyz na ni narazím v knihovně tak hned beru ani nepřemýšlím.Už jich mám přečtených dost a myslím,že moc jich už nenajdu.Obsah psát nebudu jen můj dojem je skvělý a tak pokud si mohu dovolit poradit tak bez váhání čtěte a budete určitě spokojeni.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Keď sa patologička Maura Issová vráti domov z dovolenky v Paríži, pred jej domom nájde kolegov a známych, ktorý neskrývajú šok z toho že ju vidia. Dôvod pochopí o malú chvíľu, keď príde k autu v ktorom je zavraždená žena, ktorá akoby jej z oka vypadla. Týmto začína príbeh, ktorý odhalí tú najtemnejšiu minulosť.

Emma27
19.11.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila.

MarKy95
25.09.2023 5 z 5

Skvěla kniha.

Satyrka
20.09.2023 5 z 5

Skvělý a velmi zajímavý příběh, plný propletenců, tajemství, odhalení, a to já miluji! Některá fakta jsem tušila, jiná ne, mám hlavu ještě plnou příběhu, tolik se toho stalo, co bych si ráda shrnula.
Za mě zatím nejlepší díl.
Poznámky obsahující SPOILERY:
- Vždycky jsem si říkala, co pohání adoptované, kteří vyrůstali v milující adoptivní rodině, toužit po zjištění jejich původu. Proč, když mají milující rodinu, co čekají od zjištění původu? Proč si myslí, že bez toho neví, kdo jsou? A tohle ani nikdy nepochopím, protože v takové situaci nejsem. Nicméně tento příběh mi aspoň trochu odpověděl na otázku. Za mě skvělý nápad, velmi mě to celé bavilo.
- Trochu opakující se situace, co se týče hlavní postavy v nebezpečí. Prvně to byla Jane, teď už podruhé Maura. Lituju, kolik má chudák smůly. I s tím koncem. To jsem opravdu nečekala a byl to skvělý obrat, zjištění. Vražda z lásky zajímavě zakomponovaná, to by mě fakt nenapadlo, přestože mi od začátku bylo jasné, co mezi Maurou a Ballardem je. Trochu jsem ho i podezírala, což ale já už podezírám snad každého.
- Mattie byla skvělá, strašně jsem ji, ostatně jako nejspíš všichni, fandila. A věřím tomu, že se člověk takto může zachovat. Moc se mi tento konec líbil, je to zase trochu odchylka od většiny konců v různých detektivkách.
- Celkově to možná bylo trochu neuvěřitelné, ale to bývají i skutečné příběhy.
Pokračuji dalším dílem.

Aivlis
08.09.2023 5 z 5

Za mňa si Dvojče može stúpnuť do rady spolu s Chirurgom a Učedníkom. Najviac vydarené knihy T. Gerritsen. Skvelý námet, zápletka, občas až mrazí.

85098211
03.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Za mne jednoznačně jedna z nejlepších autorčiných knih! A tím pádem má tato série definitivně vzestupnou tendenci ;-). V popředí tohoto v pořadí čtvrtého případu tentokrát stojí Maura Islesová. Ta se vrací ze služební cesty do Paříže a po značně opožděném návratu na ni čeká opravdu velké překvapení. Před jejím domem totiž stojí zaparkované auto se zavražděnou ženou, která vypadá úplně stejně jako ona! A nejen to. Záhy se ukáže, že se jedná o její sestru Annu, která je jejím dvojčetem. Maura poměrně brzy zjistí, že jejich pravá matka má na svědomí těžký zločin a z toho důvodu si v současné době odpykává trest, protože byla odsouzená za brutální vraždu dvou mladých žen, sester, z nichž jedna z nich se nacházela ve vysokém stupni těhotenství...
Víc už raději prozrazovat nebudu, kniha je napínavá, skvěle napsaná, neskutečně čtivá a zároveň jedna velká jízda od začátku až do konce. Do vyšetřování se zapojí pochopitelně také Jane Rizzoliová, která už brzy očekává svoje první dítě ;-) - proto mi nezbývá než hodnotit plným počtem a samozřejmě doporučit!

vikaa
29.06.2023 4 z 5

První kniha od autorky a naprostá spokojenost. Zápletka byla originální a takové rozuzlení jsem nečekala. Pro pochopení nevadilo, že je kniha součástí cyklu a ostatní knihy jsem nečetla. Asi brzy sáhnu pro další příběh Jane a Maury...

Bedřich63
30.05.2023 5 z 5

Tato série má nebývale vysoké hodnocení všech 4 prvních dílů, které mám zatím přečtené. Podle mě plným právem. Autorka píše napínavé příběhy, předkládá zajímavé případy, zápletky jsou propracovány do detailů a jsou velice zajímavé.
V tomto čtvrtém pokračování to ještě více gradovalo osobní zainteresovaností soudní patoložky Maury Islesové, která se konečně dozvěděla něco více o svém původu.
Jen jsem čekal, ve které fázi vyšetřování bude detektivka Jane Rizzoliová rodit. To se ale nestalo, takže v dalším díle už ji snad budou k případu vozit na nějakém invalidním vozítku a dozvíme se něco více o jejím zázemí. Doufám, že to budou dvojčata a sázky ostatních detektivů propadnou. :-)
Pro mě parádní čtení a brzy si přečtu další díl.

jarin58
18.01.2023 5 z 5

Výborně vykonstruovaný,napínavý příběh který čtenáře nenechá ani chvíli v klidu.

aliza
17.01.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od autorky. Už se těším na další knihy.

MiraRunaway
10.01.2023 4 z 5

Mám tuhle sérii moc ráda a kniha Dvojče splnila má očekávání. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco více o Mauře a bavila mě nezdolná Jane ve vysokém stupni těhotenství. Některé skutečnosti vyšetřovaných případů byly trochu přitažené za vlasy, ale celkový zážitek z knihy, rozuzlení atp. brilantní jak jsme u Tess zvyklí.

Arev122
12.11.2022 5 z 5

Pěkná napínavá detektivka, která od první stránky vtáhne do děje. Neotřelé téma, nečekaný závěr.

asam
03.08.2022 5 z 5

napínavé až do konce. Překvapivý závěr - to jsem nečekala.

Pája699
12.07.2022 5 z 5

Tahle série se prostě vydařila..a to jsem teprve u čtvrtého dílu :-) Tahle zápletka mě hodně bavila a nutila mě tím více ke čtení. Stručně a jasně, přečteno jedním dechem a za krátkou chviličku. Kdo je ta zavražděná žena před Mauřiným domem, která ji jako z oka vypadla? Takhle začíná další tajuplný případ mé oblíbené vyšetřovací dvojice. Prostě to nemělo chybu!

Pavlína2019
16.12.2021 5 z 5

Naprosto špičková kniha!!! Tuto paní autorku mám ohromně ráda, píše skvěle. Napínavé, zajímavé, nedá se přestat číst. Zbytečné dále něco dodávat, doporučuji!

PetK
14.11.2021 4 z 5

Když máte oblíbenou sérii s oblíbenými hrdiny, jde už pak jen o to, jak moc se vám ten který díl strefí do osobního vkusu. A tahle zápletka mě docela hodně bavila. Přišlo mi to poměrně promyšlené a důmyslné. Už se těším za pár týdnů na další díl.

essene
14.08.2021 4 z 5