Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50416/bmid_chirurg-wU4-50416.jpeg 5 840 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence? V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok – jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Thomas Moore začíná věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani on ji nedokáže před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

andream
andream
11.04.2019 5 z 5

Pecka, čte se jedním dechem

gigi77
gigi77
21.03.2019 5 z 5

Super styl. Napínavé, čtivé. Dlouho jsem neměla tušení, kdo je ten “chirurg”. Ke konci kniha nešla vůbec odložit, i přes padající víčka dočítám pozdě v noci. Závěr oceňuji takový jaký je. Celkově mi to sedlo. Těším se na další knihy z této série.

Greenfingers
Greenfingers
14.03.2019 5 z 5

První kniha ze série Rizzoli and Isles a současně první, kterou jsem od autorky četl. Musím přiznat, že se nevyžívám ve scénách popisujících mučení, ale tohle jsem ještě snesl. Jinak perfektní detektivka s dobrým spádem a hlavní hrdinkou - Jane je tady podána daleko přesvědčivěji než v seriálu.

pingu1
pingu1
02.03.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, strhující, napínavá, mrazivá …. Vraždící maniak, který vyndává ženám dělohy - fuj, to je téma …. Originálně napsané, přečteno jedním dechem, slabším povahám doporučuji nečíst před spaním :-)

Jordyz
Jordyz
26.02.2019 4 z 5

Skvělá detektivka. Přečtená za chvíli, napínavá od začátku až do konce, děsivá... Opravdu stojí za to.

Alča I.
Alča I.
04.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala na doporučení čtenáře z této Databáze a opravdu jsem si ji vychutnala. Čtivá, spád a napětí..... zaslouží si opravdu plny počet hvězdiček

Schamila
Schamila
31.01.2019 5 z 5

Super - bála jsem se, že vyšetřovatelka bude stejně střelená, jako v TV seriálu, ale naštěstí tomuto příběhu velel někdo jiný, i když o všem v závěru rozhodla Rizzoliová, a tak si ještě přečtu další díly

Skoupka
Skoupka
21.10.2018 5 z 5

Parádní detektivka. Od autorky mám zatím přečtené jen 2 knihy, ale obě byly super. Atorka se neopakuje, příběh má hlavu a patu. Určitě si přečtu celou sérii.

jana3099
jana3099
22.09.2018 5 z 5

Od Tess Gerritsen jsem četla několik knih a rozhodně výborné počteníčko, proto jsem si začla shánět i další a další její tvorbu. A tahle její první, kterou jsem právě dočetla, opět nezklamala, celou dobu se něco děje, stálé napětí, dobře se čte, prostě plný počet ;-)

ivoiro
ivoiro
19.09.2018 5 z 5

Tak tohle je naprosto úžasná kniha. Mám za sebou skoro celou sérii a k prvnímu příběhu jsem se dostal až teď. Skvěle stupňované napětí mne nutilo číst dál a dál.

wlado
wlado
15.09.2018 4 z 5

Čítal som neskoršie knihy Tess a stala sa mojou obľúbenou spisovateľkou. Po knihe Chirurg som siahol, aby som sa zoznámil s Jane Rizzoliovou a prvý dojem bol negatívny, aj keď v závere knihy to napravila. Výborné čítanie, skvelý popis scény.

Květinka008
Květinka008
12.09.2018

Kdysi jsem četla, nicméně si ji naštěstí nepamatuji a tento žánr už jako dospělá nevyhledávám :-)

Michajela.cz
Michajela.cz
11.09.2018 3 z 5

Nemocniční prostředí ne vždycky zaujme. V tomto případě ovšem říkám ano!
Kniha se čte dobře, příběh je poutavý a má celkem spád. Knížku jsem četla již podruhé... prostě na mě vypadla z knihovny tak zkuste říct ne.
Když jsem ji četla poprvé, vůbec si nepamatuji, že by jej někdo zfilmoval - natož televizní seriál.
V televizi jsem měla tu čest jen asi dvakrát a ještě k tomu "omylem", ale hlavní protagonistky na mě působili vcelku sympaticky.
Až se pročtu na konec svého knižního seznamu, tak zase sáhnu po Tess.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
06.09.2018 3 z 5

("You can run, we'll find you" ... You can run, But we will find you - Matchbook Romance)

Přiznám se, "Vraždy na pitevně" jsem ještě neviděla. Proto jsem si řekla, že je čas se do knih konečně pustit. Výsledek? Příjemné překvapení. A jelikož tenhle týden dávají seriál od začátku, a já vždy chytla rozjetý vlak, vím, na co budu koukat. No, takže Chirurg.

Začátek prostě musí zaujmout. Na stole leží nová oběť, a modus operandi prozradí, že s tímhle vrahem už měla policie co dočinění. Takže napodobitel? Nebo bylo všechno trochu jinak? A pomůže žena, která tehdy sériového vraha zabila? Zabila skutečně jeho nebo to byl pouze zastírací manévr vraha, aby mohl pokračovat? Nebo nebylo všechno trochu jinak, ale úplně totálně jinak? A to mě na knize bavilo. Že čtenáře nutí přemýšlet o různých teoriích. Navíc kniha obsahuje poctivou policejní práci a pár drsných scén a popisů. Jenom na mě bylo moc popisů práce Catherine. Klasické romány z lékařského prostředí mě nebaví. Ale v téhle míře jsem to autorce (ještě) odpustila, protože ve většině případů se to do děje hodilo (v klasickém krimi by to bylo ale vystřiženo, ale vzhledem z jaké si práci si autorka odskočila k psaní, chápu).

Podle toho, co jsem četla, tak je lepší číst i druhý díl hned na to, protože je pokračováním. Rozhodně doporučuji. Ale jako detektivku pro ženy. Nejsem si jistá, jestli jestli by tohle byla četba pro většinu chlapů. A ještě upozornění. Nikdo z vyšetřovatelů není uchýl, závislák, alkáč, jenom je tady syndrom "ošklivé holky". A ta milostná linka Moora mi přišla nevhodná a neprofesionální (přestože většina čtenářek nejspíš udělala: "Ach, pucík.")

(Pro mě byl hodně zmateční název série. Jako, kde je ta druhá paní, po které se jmenuje série? Mám brát první dva díly jako jakýsi prequel? V tom případě je zajímavé, že název a číslování sérii je stejné u nás jako u originálu. Zajímavé.)

petrzel
petrzel
05.08.2018 5 z 5

Strhující děj ,skvěle napsáno jdu na pokračování.

Havrnka
Havrnka
30.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem již četla po třetí a vždy mne vtáhne do děje. Knihy Tess Gerritsenové mám ráda, mají náboj a spád. Jsem ráda, že podle jejích knih vznikl seriál ...vraždy na pitevně. I když hlavní hrdinka Rizzoliová je v knize popisována jinak než jaká je v seriálu, mě se líbí v obou podobách

NADEI
NADEI
25.07.2018 5 z 5

Opět skvělá Tess. Dobře napsaná kniha s poutavým dějem, který vás udrží po celou dobu v napětí. Nakouknete do mysli vraha a jeho zvrácených choutek, do lékařského zákoutí a v neposlední řadě do policejního vyšetřování se sympatickým Moorem a snaživou Rizzoliovou. Moc se mi líbilo a pokračuji Učedníkem.

Nelly
Nelly
17.07.2018 4 z 5

Výborně napsáno - moje druhá kniha od této autorky, první (Zahrada kostí) mne poněkud zklamala. Tady už je to typický detektivní příběh s možná pro někoho příliš drsnými detailními medicínskými popisy. Přesto Vás kniha pohltí. No a Rizzoliová si mne tedy nezískala...

Chesterton
Chesterton
07.07.2018 4 z 5

Dobře namíchaný koktejl drsnějšího napětí, psychologie, špetky feminismu i jemnějších stránek lidských povah. Tess dobře ovládá své řemeslo pro které pověsila medicínu na hřebík. Neplýtvá slovy, lehce vtáhne do děje, udrží napětí, většinou nezklame.

munka
munka
05.05.2018 5 z 5

Moja prvá kniha od tejto autorky. Vybrala som si ju kvôli výzve - kniha na základe ktorej bol natočený seriál - a neľutujem. Napínavý dej , sympatickí Moore a Cordellová, trochu menej Rizzoliová. Určite sa poobzerám po ďalšom pokračovaní tejto série.