Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175837/bmid_rizzoliova-islesova-chirurg-JVW-175837.jpg 5 840 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak je zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence?... V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok - jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Detektiv bostonské policie Thomas Moore a jeho kolegyně Jane Rizzoliová začínají věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani oni ji nedokážou před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

trudoš
05.05.2015 3 z 5

Na jednu stranu oceňuji, že se Tess Gerritsenová vyhnula očekávaným zvratům a dokázala zápletku udržet v poměrně překvapivých momentech. Na druhou stranu, opakování feministického motivu mi trochu lezlo na nervy, na to mám v krvi příliš mnoho testosteronu. Kromě toho, že hrdinka neustále řeší ponižování ze strany mužských kolegů, případ se točí především kolem znásilněných žen, jež se o činu neodváží promluvit. Téma je zpracované dobře, o tom žádná, jen to není moje parketa (ne, že by znásilňování mužů byla).
Za mě škoda, že autorka do příběhu nacpala zcela zbytečnou romantickou linii, ale naštěstí docela v mezích. Nemohu se však zbavit pocitu kýčovitě nechutných zločinů vytuněných na maximum, ale v důsledku jen pro efekt. Ovšem samotné vyšetřování i řešení je logické a smysluplné. Za plus beru i to, že hrdinka drsňačka je často stavěna do zajímavých situací, které řeší ne vždy žensky korektním způsobem. Není to žádná panensky čistá princezna, spíše obdoba Drsného Harryho v sukních.

ERIK 2
09.04.2015 5 z 5

Kniha se velice dobře četla,zajímavý děj i když z nemocničního prostředí se mi dělá vždy nevolno,hlavně když se popisuje kompletní operace vnitřních orgánů."Kam kráčíme,záleží na tom,co víme.Co víme,záleží na tom,kam kráčíme."Moudrost kterou použila spisovatelka a je poučná.

radka73
06.04.2015 5 z 5

Kniha neměla chybu. Zcela mě pohltila a vtáhla do děje. Zaslouží si plný počet hvězd! Už se těším na další spisovatelčiny knihy.

Šárka5875
16.02.2015 5 z 5

Moje první seznámení s autorkou a jsem nadšená. Plynule se vyvíjející příběh vás nepustí, dokud nedočtete poslední kapitolu. Žádné nudné pasáže, napětí od začátku do konce. Pro slabší povahy bude autorčin styl asi dost brutální, nechybí detailní popisy vražd a postřehů z pitevny. Ovšem já už se těším, až se pustím do dalšího dílu této série.

simona7488
08.02.2015 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Jedné co bych vytkla že nebýt z oboru tak asi bych spoustu odborných výrazů nepobrala :-) ale za mě nemůžu jinak než 5 hvězd

aneleh18
25.12.2014 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a po zvládnutí asi její poloviny už mám doma další dvě k přečtení. Myslím že toto hovoří za vše a není třeba dalších komentářů.

HEINZ
06.12.2014 5 z 5

Super kniha. Zajímavé spojení žánrů „Horor-román“.

rengers
11.11.2014 5 z 5

Spisovatelka má cit pro psaní, příběh je plynulý, bez pasáže, kde by se člověk nudil. Pro lidi kteří nechtějí mít nic společného s patologii nedoporučuji. Těm co to nevadí tak ok.

cie
03.11.2014 4 z 5

Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami...výborně vykreslené postavy (konečně vyšetřovatelkou byla i neatraktivní žena!), ale tak nějak tam chybělo něco, z čeho bych si na konci knihy řekla: "Aha, tak proto..." Klasické rozuzlení případu, které se rozmotává pomalu od poloviny knihy a nikde nedojde k závratnému převratu, což na druhou stranu zase působí reálněji...no prostě dilema...4 nebo 5? Nechám si těch 5 hvězd na příští díl! ;-)

pavka_2009
07.10.2014 5 z 5

Skvělá autorka, skvělé čtení

Natally
29.08.2014 4 z 5

Kniha chirurg je opravdu dobře napsaná, akorát mi trošku vadily podrobnosti zabití atd ... Kdo četl tak rozumí. Jinak je kniha moc poutavá a čtivá :)

Babo
13.08.2014 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla detektivku.Líbila se mi,pokud se dá říct, že se může něco takovýho líbit.
Hned následoval Učedník.

Belatris
01.08.2014 4 z 5

Velmi solidní čtyři hvězdy, pokud hodnotím v rámci daného žánru. Poslední detektivkou, kterou jsem četla, bylo Volání kukačky a výsledný dojem byl ucházející. Teď mám ale pocit, že jsem přečetla, jak by to mělo vypadat, aby byl dojem z detektivky lepší.
Dobře vykreslené postavy, které nepůsobí jen jako pouzí zprostředkovatelé stop, z nichž si má čtenář skládat teorie o pachateli a zápletce, ale jsou živoucími lidmi. Například postava Rizzoliové je skvělá - komplikovaná, výborně psychologicky opřená o situace, s nimiž se žena v jejím postavení setkává, přikořeněná nesnadnou povahou a průměrným (možná i podprůměrným) vzhledem. Velmi osvěžující vedle všech těch klišé.
Ve vnitřních monolozích Chirurga, vraha, který fascinuje a děsí zároveň, autorka krásně pracuje s metaforami a chirurgovy úvahy nad mytologií a dávnou historií jsou prostě dechberoucí. Klidně bych si přečetla knihu složenou pouze z těchto vnitřních promluv a úvah!
Kniha mě nijak nešokovala v průběhu odkrývání zápletky, v tom netkví její cena. Pro mě je důležitá tím, že mi ukázala (mně, skeptikovi ohledně takzvané odpočinkové literatury a chronickému pomlouvači krimi a thrillerů) jak dokáže tento žánr obsáhnout i částečky jiných, mně bližších žánrů a přístupů.
Rozhodně po knihách Gerritsenové sáhnu znovu, až budu chtít odpočívat s knihou v ruce.

Petra28
13.07.2014 5 z 5

Líbila moc .. detektivka jak má být.

Toňula
12.06.2014 4 z 5

První z knih Tess Geritsenové, které jsem na základě doporučení zde přečetla a nebyla jsem zklamaná. Ačkoliv to je prvoplánově krimi, opět se tu prolíná více žánrů a přidává tím knize na zajímavosti a čtivosti. Už se těším na autorčiny další knihy.

ovpana
07.06.2014 5 z 5

Moc pěkné, napínavé až do konce,milostní příběh spestřuje a dodává větší zajímavost

Brus
07.04.2014

Výborná knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Jen se nemůžu srovnat s títm, že tady Riz, vypadá jako malá fousatá baba a vono prd, v telce je to kočka!!!

Moňa69
06.04.2014 4 z 5

Chirurg mi svou formou trochu připomíná Jefferyho Deavera. Fajn čtení, ale i tady platí, že bez zakomponovaného milostného příběhu by to bylo mnohem zajímavější.
Rizzoliová je strašně nesympatická zapšklá mužatka.

kikina28
03.04.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už dřív, ale teď jsem si koupila její volné pokračování "UČEDNÍK", tak jsem si ji pro osvěžení paměti přečetla znovu. Je úžasná a Učedník, kterého čtu nyní, je taky super. Vřele doporučuji, Tess Gerritsen píše fakt báječně. Akorát jsem na rozpacích z Rizzoliové. V knize ji popisuje jako docela tuctovou mladou ženu, malou a nepřitažlivou, ale v seriálu, který běží na Primě je moc hezká. Já si ji při čtení prostě představuji takovou, jaká je v televizi.

lucka53
25.02.2014

Úžasná a napínavá knížka od skvělé autorky.