Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175837/bmid_rizzoliova-islesova-chirurg-JVW-175837.jpg 5 840 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak je zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence?... V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok - jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Detektiv bostonské policie Thomas Moore a jeho kolegyně Jane Rizzoliová začínají věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani oni ji nedokážou před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

t.adm
04.05.2018 4 z 5

Hodnotím 70-75 %. Za mě hvězdička nahoru za postavu Rizzoliové. Nicméně také nechápu vysoké hodnocení a umístění v žebříčku, je spousta kvalitnějších detektivek. Málo zvratů, rozuzlení mě velmi zklamalo. Není špatná, ale nic extra.

kaculliv
23.04.2018 4 z 5

Podle hodnocení jsem čekala od knihy mnohem více. Kniha je dobře psaná a neztratila jsem se nikdy v ději. Pro mě tam nebyl velký zvrat a chyběl mi více pohled ze strany vraha. Běžná detektivka.

Calibra
04.04.2018 4 z 5

Dobře napsáno. Některé krvavé detaily mi trochu vadily, ale naopak se mi líbily lékařské termíny. Jako první díl série dobrý, určitě brzy půjdu na další.

josska
18.03.2018 5 z 5

Spisovatelku mám moc ráda a knížky od ní jsou super,napínavé,čtivé.Viděla jsem i seriál a taky mě moc bavil

Rade
09.03.2018 4 z 5

Čtivá detektivka s takovým ženským přesahem.
Plusem je erudovaný pohled autorky na lékařskou problematiku i děj bez zbytečných komplikací a odboček. Minusem zvláštní rozuzlení.
Pro mě mezi 3 – 4, nakonec zaokrouhluji nahoru, přece jen se dobře četlo a večer jsem se - sama doma - při čtení i bála...

novecento
04.03.2018 5 z 5

Tato lékařka a spisovatelka bude pravděpodobně i dobrá psychiatrička, neboť
její Chirurg je úžasná sonda do zvrácené duše vraždícího monstra. I naše statistiky nás upozorňují, že na 1000 obyvatel připadá 1 takový deviant, který čeká na svůj spouštěcí okamžik. Určitě doporučuji přečíst.

Evule *
26.02.2018 5 z 5

Super, napětí do poslední stránky, mohu vřele doporučit...a hned sahám po další v sérii.

Brembelik745
29.01.2018 5 z 5

Opravdu velmi dobře napsána kniha. Krátké kapitoly. Snadno se čte, děj vás vtáhne během okamžiku. Nedokážete se odtrhnout. Spisovatelka bezvadně píše knihy se zdravotní tematikou. Bez Maury a Jane si už knihy od spisovatelky nedokážu představit. Trošku mi přišla zbytečná milostná zápletka jednoho z vyšetřovatelů. Je to ale určitě nejpovedenější kniha spisovatelky. Plných 5*

Alex.rrr
23.01.2018 5 z 5

Perfektní příběh napínavý od první stránky do konce. Skvělé zpracování. Podvědomě řešíte případ spolu s policií a netušíte do posledních stran, kdo je tajemný chirurg. Skvěle napsané a propracované dějově. Hodně mě překvapilo, že autorem je žena. Ač je kniha „silnější kafe“ není tam nic nechutného na odvrácení očí od knihy. Opravdu skvěle napsané a poutavé. Kniha si zaslouží 5 hvězd.

spicule
11.01.2018 2 z 5

Podle mě tedy nic moc, nechápu tak vysoké hodnocení.
Zvláštní postavy, přiblblý motiv, pořád se jen mele, jak je všem vedro, SPOILER - vrah se objeví až na konci. Taková americká matlanina, slabší průměr.

kahuda01
02.01.2018 4 z 5

Moje první kniha od Tess, velice dobrý thriller, čtivý a napínavý.

moudivlacek
29.12.2017 5 z 5

První setkání s touto autorkou, a musím uznat, že velmi dobrou. Jestli budou i další díly tak skvělé, mám se na co těšit.
Od začátku jsem tušila, že oběť doktorka bude velmi stěžejní postavou, dlouhou dobu jsem ale podezřívala někoho jiného. Ale hned jsem vytušila budoucí vztah detektiva a ... (nechci prozrazovat). Každopádně moc sympatií si nezískala detektivka Jane. A tak doufám, že si reputaci u mne napraví v dalších dílech, tady mi přišla nafoukaná, nekolegiální a šíleně žárlivá ženská. A bohužel ani konec to moc nevylepšil.
Každopádně budu shánět další díl. Pro vyznavače žánru detektivek - mohu toto dílo jen doporučit.

gleti
11.10.2017 3 z 5

Napínavá detktivka, která se dobře čte, okořeněná špetkou feminismu.

allyce
26.09.2017 4 z 5

Doporučuji a zároveň pochybuji, že si ještě někdy nechám vzít krev :)

Astarothh
11.09.2017 4 z 5

Pěkná klasická detektivka...

Pavcitko
07.09.2017 5 z 5

Na knihu jsem se velice dlouho těšila, nebyla k sehnání a četla jsem ji paradoxně jako předposlední z celé série ač je napsaná jako první. Tím chci říct, že už jsem věděla co čekat a proto mi přišla na Tess docela průměrná, má určitě lepší a taky drastičtější. Nicméně se čte skoro sama, doporučuji.

Boby17
30.08.2017 5 z 5

Tak nevím, jestli budu v sérii pokračovat. Knížka byla výtečná, ale na mě dost drsná. Domýšlel jsem tu hrůzu, kdyby se něco takového stalo mým blízkým... Pravdu měla Rizzoliová, když žádala, aby hlavní hrdinka příště mířila výš. Kvůli takovým zm..ům by měl být znovu obnoven trest smrti. Ne ze msty, ale jako ochrana společnosti. Přece známe ty amnestie a také skutečnost, že z každé věznice se dá uprchnout.

Mikli65
11.07.2017 5 z 5

Za mě plný počet bodů, knize nechybí napětí ani čtivost.

Peršanka
17.06.2017 5 z 5

Dobré čtení, nezbytná love story celkem vkusná. Řekla bych intimní detektivka. Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ, to je zkratka, co?) by to měl mít jako povinnou četbu.

000nugatovej
15.06.2017 4 z 5

Výborný thriller. Je to již pátá přečtená kniha od Gerritsenové, četl jsem i Učedníka, který Chirurgovi předchází. Všechny se mi vcelku líbily. přesto mne tenhle první díl celé série překvapil. Ten je výborný!