Chirurg

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak je zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence?... V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok - jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Detektiv bostonské policie Thomas Moore a jeho kolegyně Jane Rizzoliová začínají věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani oni ji nedokážou před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175837/big_rizzoliova-islesova-chirurg-JVW-175837.jpg 4.6742

Jane Rizzoliová a Maura Islesová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon, 2001

Kniha Chirurg

vera4669
29.11.2021

Četla jsem celou sérii kromě prvních dvou dílů, ke kterým se konečně dostávám zpětně, protože nejsou k sehnání a musím říct, že to zase byla jízda :-) Kniha není nijak obsáhlá, ale je v ní prostě vše..top autorka

Pája699
17.11.2021

Tento seriál jsem kdysi sledovala a moc mě bavil. Bylo příjemné si to teď přečíst v knižní podobě :-) Příběh mě zaujal tak moc, že si určo přečtu celou sérii. Jedná se určitě o napinavou a čtivou detektivku. Sice trošičku předvídatelné, ale to mi vůbec nevadilo. S napětím jsem čekala až do samého konce. Rizzoliová na první oko trošičku nesympatická a zbrklá, ale to se změní .-) s Tomasem Moorem tvoří skvělou parťáckou dvojici.

kolacky
27.07.2021

=Marquette se podíval na Zuckera. "Hledáte včerejší den?"
Zucker klidně odpálkoval zpět: "Někdy ho dokonce najdu."=

Dandy1
19.06.2021

Proč jsem četbu této knihy tak dlouho odkládala? Popisy lékařských zákroků mě bavily. Děj byl sice lehce předvídatelný, ale to vůbec nevadilo. Jen ta Rizzoliová mi lezla na nervy. Snad se v dalších dílech umoudří.

Nixa
17.06.2021

Knihy od autorky jsem četla několikrát a vždy je to skvělý zážitek. Kniha Chirurg odstartovala mou vášeň a lásku k thrillerům a detektivkám. Četla jsem ho snad desetkrát, Jane mi byla sympatická od samého začátku, přestože je taková nerudná a někomu by se mohla zdát protivná, já jí mám ráda :) Určitě se znovu chystám na re-reading i dalších dílů, protože série s Jane a Maurou jsou jistota kvality!

Martin1974
13.06.2021

No, ak sú aj ďalšie knihy takto dobré, asi som objavil nového top autora detektívok po Connellym ..

pollyanna
20.04.2021

Kniha mě nezaujala. Musela jsem přeskakovat pasáže. Bylo to takové příliš... krvavé, nechutné, podrobné. A ne nějak věrohodné.

raty
19.04.2021

Velmi čtivá a napínavá detektivka.