Jan Kalvín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dnešní historikové líčí Jana Kalvína převážně v pochmurných barvách. Hovoří o něm jako o studeném, necitelném a vypočítavém člověku, který přísně ovládal bezmocný a vyděšený lid, „fundamentalistovi". Je pravda, že nelze najít plnou omluvu pro závažné přehmaty, které Kalvín se svým okruhem spolupracovníků v Ženevě zastával vůči odpůrcům své reformy. Kalvín sám byl typem křesťanského učence, který horlivě studoval Písmo a snažil se jeho pravdy aplikovat v každodenním životě věřícího, byl svými současníky znám jako neobyčejně skromný a odříkavý člověk, který poctivě a zaníceně bojuje boj víry podle svého nejhlubšího přesvědčení. Jeho svědectví je proto přínosné zejména dnešní církvi, která často opouští vážnost a závaznost biblické zvěsti a selhává tak právě tam, kde byl Jan Kalvín svému Spasiteli oddán celým srdcem. Bylo by proto užitečné pohlédnout na tuto velkou postavu církevních dějin s novou otevřeností a bez neopodstatněných předsudků. Snad by k tomu mohl přispět i tento krátký nástin života Jana Kalvína, církevního reformátora, který byl v českém jazyce dosud poněkud opomíjen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47697/jan-kalvin-47697.jpg 4.56
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Stefanos
Orig. název

John Calvin

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jan Kalvín

Přidat komentář
pavel6016
02.05.2018

Velmi čtivě napsaná biografie jednoho z největších reformátorů, který, ač bývá častokrát vykreslován jako přísný muž, měl i svou lidskou stránku.

AndreasG.
11.12.2015

Stručně a mnohdy jednodušší formou vedená biografie další z nesmírně významných osobností reformace. Podobně jako U Martina Luthera je třeba i v případě neméně významné osobnosti jakou Jan Kalvín bezesporu byl, sáhnout po rozsáhlejší biografii. Avšak po stránce faktické je biografie dobře zpracována. Jedná se o knihu určenou spíše mladším čtenářům, a v tomto směru poslání rozhodně splnila.

A. G.